Dert değil de bişey danışıcaktım

G

gamze_8

Ziyaretçi
Merhaba herkese
Bişey sormak istiyorsdum.Nişanlımın anneleri geçen hafta oturmaya geldiler.Onlarda adettir her geldiklerinde elleri dolu gelirler.Geldiklerinde bana etek bluz terlik getirmişler.Çok aşırı kadınsı şeyler getirmiş.Hadi kıyafetler neysede terlik hiç giymiceğim bişeydi.Ablamlarında gazına gelerek açıkçası gittim terliği değiştirdim.Aynısına benzer ama daha genç işi bir model aldım.Ama tabii annem şimdi çok kızıyo_Onlar hediye getirdi niye değiştirdin ayıp olur çok diyorCanım sıkıldı benimde.Napsam acaba satılmadıysa gidip onların aldıgınımı alsam geri?

önemlı olan senın begenmen gıttıgınde guzel bı dılle soylersın ve gıyersın
sevdıgın bıseyı kullanman onlarında hosuna grcektr

valla madem giymeyeceğin birşeydi heba olacağına işe yarasın derim bende.
tamam düşünmüşler getirmişler ama tarzın değilmiş.
bende şahsen aynısını yapardım.
herhalde illaki aldığımız terliği giy de gel demezler.

bu işlerden falan pek anlamam ama hani allah korusun nişan bozulunca ayrılık olunca yani,gelen hediyeler geri verilir ya işte öyle bir durum yaşarsanız zor duruma düşersiniz sanki CADIARZU

bunda bir yanlış yok bence. şayet kayınvalideniz bunu kafasına takacak ve kırılacak yapıda değilse ona '' daha önce görmüş beğenmiştim değiştirip bunu aldım yanlış anlamayın '' gibi bir açıklama yaparsınız.
ayrıca kayınvalideniz size hediye alıyor bu bile nefis bişey. ne kayınvalideler var günahını vermez..taktir ettim kayınvalidenizisengözlerimebaksanab

bu işlerden falan pek anlamam ama hani allah korusun nişan bozulunca ayrılık olunca yani,gelen hediyeler geri verilir ya işte öyle bir durum yaşarsanız zor duruma düşersiniz sanki CADIARZU

valla ben böyle protokoller yaşamadım hiç ama iş ayrılmaya ve hediye iadesine gelince bir terlik lafı edilmez bence.
yani takı ya da ziynet eşyası değil ki sonuçta, ayaktan çıkan terlik ya da üstten çıkan kıyafet de geri verilmezki.

Bence gidip yine aynısını alın.Beğenmeseniz de onlar geldiğinde evde bir giyip göstermiş olursunuz.Hediyeyi değiştirmek çok ayıp olur.

bence sıkıntı etme cnım bende nişanlıyken bana aldıkları klasik model bir ayakkabıyı beğenmemiştim nişanlıma şimdiki eşime yane söyleyip spor ayakkabı almıştım işin garibi evlendikten sonra taba rengiydi ayakkabı görümcem il dışından gelirken hediye ayakkabıya uygun diye aynı renk çanta almıştı ama nese ki uygun başka ayakkabılarım vardı açıklama yappmadım onlara valla napim o terliğide sonuçta sen giyeceksin boşverrrr

ben olsam degistirmezdim..
aman ne dicekler stresine boyu bosuna girmemis olurdum bi terlik icin...
sonucta bir terlik degil mi,begenmediysen giymezsin
yine cok istiyorsan kendine güzel bi terlik alirsin kanimca:nazar:

valla ben böyle protokoller yaşamadım hiç ama iş ayrılmaya ve hediye iadesine gelince bir terlik lafı edilmez bence.
yani takı ya da ziynet eşyası değil ki sonuçta, ayaktan çıkan terlik ya da üstten çıkan kıyafet de geri verilmezki.

bencede laf edilmemeli çok çirkin çok ayıp :mymeka:
bana kalsa takılarıda istemek çok ayıp ama olabiliyo öyşe durumlar herkes bir değilki neyse :nazar:

numara olmadı,küçük geldi,büyük geldi,sıktı,bol geldi,rahat diildi fln fln...ne dicekler bişey demezler ufak bi mesele bu

ben olsam değiştirmezdim. bizde şuan nişanlıyız. durumum da evli yazıyor çünkü nükahı da yaptık düğün haziran da..
ama asla değiştirmem.. çünkü laf olsun söz konusu olsun istemem. gider beğendiğimi alırım onunki de terliklikte durur misafir giyer illa ki ben mi giyicem. bana getirdiyse getirdi..zaten nişan bohçaları ve hediyeleri genelikle düğünden sonra kullanılır.

değiştirmişsin artık boşver olan olmuş
fiş olmadan nasıl değiştirdin onu da anlamadım ya neyse
benim de şu an evimde o zamanlardan kalma abuk sabuk terlikler var misafir gelince veriyorum ayaklarına başka da bi işe yaramıyorlar..

ne alaka ya sonuçta onları sen giyeceksin
bir kenara atmaktan iyidir değilmi ama ya

Bence gidip yine aynısını alın.Beğenmeseniz de onlar geldiğinde evde bir giyip göstermiş olursunuz.Hediyeyi değiştirmek çok ayıp olur.

Katılıyorum. Evlilik aşamasında karşı tarafta senin kadar tedirgin. Seni anlamaya tanımaya çalışıyorlar. Üztelik ince düşünen insanlar ki, hediye ile gelmişler.
Şöyle düşün yarın evine geldiklerinde yaptığın bir yemek güzel olmasa bile bunu belli etmeleri seni çok üzer değil mi?
Altı üstü bir terlik mümkünse ik alınanı tekrar al ve yanlarında bir kez giy bence..

keşke geri vermeseydiniz. ne olacak ki. bir kaç defa onlar geldiğinde giyerdiniz. ayağınızda görüp mutlu olurlardı. onun dışında bir köşeye kaldırırdınız.....
geri alma şansınız varsa değiştirin ve onların getirdiğini alın......

bence gidin o ilk aldiklarini alin madem sevmis begenmis gonlunu kirmayin onun yaninda giydikten sonra kaldirirsiniz ona deger verdiginizi gosterir uc gunluk dunyada ne kayinvalideler var gelinine kan kusturan bakin sizinki sizi dusunmus

ben olsam değiştirmezdim.onlar geldiğinde arada bir giyerdim,gönülleri olurdu,biter giderdi.
durumdan fırsat yaratmış gibide olmuşsun ayrıca.sanki diğer terliği alacak paran yok,onların hediyesini gidip bi koşu değiştirmişsin.
sen aynı durumda olsan ne düşünürdün onu sor kendine?
kayınvalidene hediye alsan ve daha sonra onun bunu beğenmeyip gidiğ değiştirdiğini öğrensen.
ben bozulurdum:kahve:

Bizim zevklerimizle , kayınvalidelerimizin zevki farklı oluyo tabi bu çok normal...Benzer durumları ben de yaşadım zamanında ...
Ama senden farklı davranmıştım ; bana kayınvalidem " istersem değiştirebileceğimi " söyledi ama ben değiştirmedim , "siz bunu beğenmişsiniz , ben de beğenirim neden beğenmiyim" demiştim...
Şimdi sana kayınvaliden böyle bir şey söylediyse sorun yok , sen de ona olur diyip değiştirirdin ...Ama böyle bir şeyden bahsetmediğin için söylemedğini varsayıcam...
Yarın evlendiğinizde aldığı terliği göremeyince sorabilir , değiştirdiğini öğrenip üzülebilir... Bu sefer içinden sana bir şey almak gelmez ,çünkü beğenmeyeceğini düşünebilir...
Hediyedir bu tatlım kadıncağız heveslenmiş onu almış, giymesen de bir köşeye koy ,geldiğinde bir kaç kez giy görsün...Beğenmesen de beğenmiş gibi yap ...Önemli olan ondaki alma niyetidir...
Bence geri alman en iyisi...

Son düzenleme:
Aslında bence çok önemli bir şey değil değiştirmen, sonuçta severek giyeceğin bir şeyi alman daha güzel...

Ama karşıdaki insan da çok önemli, belki çok alıngandır belki anlayışlıdır...

X