Dert değil ama çok ayıpladım

• Konu Sahibi göz_yaşım
  • Başlangıç Tarihi
G

göz_yaşım

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi göz_yaşım
arkadaşlar benimki dert değil ama duyunca çok kınadım:kızgın: ...biz mahallede 3 iyi arkadasız arkadasımın birinin dedesi vefat etti bu hafta çok üzüldü çok ağladı her zaman yanında oldum onunla ağladım onunla bu üzüntüyü yaşadımsenağlama dedesine büyük bir sevgisi vardı...bu arkadaşımın 4yıllık bir ilişkisi var:1closedeyes: arkadasım 18yaşında o kötü günde bile elinde telefon mesajlasıyordu erkek arkadasıyla(sürekli erkek arkadasıyla gün boyu mesajlasırdı her yerde wc,mutfak,odasında...)ben bunu kendi içimden geçirdim kötü gününde bile erkek arkadasıyla mesajlaşmayı bırakmıyo diye ama dile getirmedim bugun dedesinin ölümünün 3.günü ve kız arkadasımın o ağlamalarını üzüntüsünü bu 3gün boyunca düşünen,üzülen ben bugun diğer arkadasımdan dedesi ölen arkadasımla sevgilleriyle bulustugunu öğrenınce şoka girdim:1shok:dedesi öleli 3.gün ve bu hala erkek arkadasıyla bulusma derdinde birde çok bulusmak istedigini bir ev ayarlasınlar orada bulusalım dediğini diğer arkadasımdan öğrendim yaptığının bana göre yanlış,ayıp oldugunu düşünüyorum sizce abartıyomuyum yoksa bu davranısı normal mi:mymeka:

• Konu Sahibi göz_yaşım
Arkadasin cok soguk kanliymis ve duyarsiz. Baska söyleyecek bir sey bulamiyorum.

• Konu Sahibi göz_yaşım
arkadasın...yaptıgı tabıkı ayıp erkek arkadaşı kaçmıyo ya..
neymış acelesı ev ayarlamalar fılan...demek dedesı onun ıcın cokta onemlı degılmış...
ama herkesın hayatı dusuncesı ne kadarda ayıp olursa olsun....

• Konu Sahibi göz_yaşım
arkadaşın yaşı gereği daha bazı gerçekleri oturtamamış biri...yaptığını ayıplaman senin duyarlı biri olduğunu gösteriyor...sen elinden geleni yapmışsın...dediğin gibi ayıp etmiş,ama sana değil,sevdiğini söylediği dedesine...
onun için üzülmeye değmez canım...boş ver...

• Konu Sahibi göz_yaşım
dedesinin ölümünden sonra erkek arkadaşıyla görüşmesinde bir sakınca görmezdim tabi .sonuçta üzüntüsünü paylaşabilir ve acısı hafifler.ama ev ayarlama işi vefat öncesi yada sonrası çok yanlış.bence arkadaşınla konuşup aklını başına toplamasını söylemelisin.onun üzüntülü halinden faydalanmak isteyebilir arkadaşı ve sonradan pişman olacağı yanlışlar yapabilir.daha çok gençsiniz.birbirinizi kollayın.madem arkadaşsınız.sadece ayıplamakla iş bitmiyor

• Konu Sahibi göz_yaşım
belki sevgilisiyle dertleşiyordur. Allah korusun benim 1 yakınıma birşey olsa en dertleşmek isteyeceğim, yanında ağlamak isteyeceğim kişi ailemden sonra erkek arkadaşım olurdu ki 4 yıllık ilişkisi varmış bu kişinin, ciddi 1 ilişki yani laylaylom birşey değil. ne var bunda anlayamadım?? mesajlaşıyorlar diye eğleniyorlar mı demek bu, destek oluyordur sevgilisi, kız içini döküyordur olamaz mı????

• Konu Sahibi göz_yaşım
dedesi neler dusunuyodur kimbilir.........

• Konu Sahibi göz_yaşım
canım dedesini çok sevdiğinden eminmisin. pek öyle görünmüyor davranışları ama. birde ev ayarlasın derken erkek arkadaşıylamı gidecek bu eve onu anlayamadım. genç bir kız evde niye görüşür sevgilisiyle hemde bu durumda.

• Konu Sahibi göz_yaşım
canım sen elinden geleni yapmışsın arkadaşın için
arkadaşlık hep iyi gün için değil sen ona kötü gündede
dostluğunu göstermişsin ama şu varki herkezin acı
anlayışı farklı onunda öyleymiş demekki o kadar
seviyormuş dedesini senağlama ben babamı kaybettiğimde
herkez benle ağladı ilk gün bizimde babamız
gibiydi diye ama ertesi gün kuföre gidip saçlarına
röfle yaptırıp geldi arkadaşım dostum dediğim insan
çok üzüldüğünü belli etti :kızgın::kızgın:
öyleya onundada babası gibiydi ölen babam ama sadece
gibiydi ama sadece benim benim canım babamdısenağlamasenağlamasenağlama

• Konu Sahibi göz_yaşım
Malesef günümüzde arkadaşının yaptığı hareket normal sayılıyor. Bana sorarsan hiçte normal değil ve sende abartmıyorsun.
Günümüzde malesef ölüm acıları bile kısa sürüyor.

• Konu Sahibi göz_yaşım
canısı bence çok abartmışsın
yani olay senin dediğin gibi eglence içinse pek hoş olmamış ama o yaştaki bir genc kızdan 30 yasında bir kadın gibi düşünebilmesini o olgunlugu beklememelisin
ayrıca bende pilara katılıyorum kesinlikle bende sorunlarımı o acılı anımda sevgilimden baskası ile konusmazdım
dayanamaz aglardım sevgilime en cok ihtiyacım olan anım olurdu

• Konu Sahibi göz_yaşım
tabiki abartmıyosun yaptığı normal değil. aslında yazının ev ayarlama kısmına kadar bunda ne var canım acısını sevgilisiyle tabiki paylaşacak dedim ama ev ayarlama olayı biraz abesle iştigal olmuş. kendi bileceği iş dedesine Allah'tan rahmet diliyorum......

• Konu Sahibi göz_yaşım
arkadaşlar anlamıyorum.. ev ayarlamak illa sevişmek anlamına mı geliyo?
yani birlikte konusabilcekleri bir eve ihtiyacları olamazmı?
bilmeden günah alıyo olmayalım sakın..

• Konu Sahibi göz_yaşım
ya evet günah alıyoda olabiliriz ama ev ayarlansın denilince benim aklıma gelen ilk şey o oluyo demekki ben fesat biriyim kusura bakma:)

• Konu Sahibi göz_yaşım
Belkide sevgilisinden güç destek almak istiyordur. Benimde bekarken ve halada öyle en acı günlerimde üzüntülü dönemlerimde eşimin yanında alırdım soluğu. O bana inanılmaz destek ve şefkat verirdi. Bunun neresi kötü anlamadım. Sevgili demek bi tek iyi vakit geçirip öpüşüp koklaşmak demek değilki... Bence bu konuyu bir daha gözden geçir.

• Konu Sahibi göz_yaşım
Gerçekten ne düşündüğünü Allah dan başkası bilemez...

Belki sevgilisiyle paylaşıyodur bu acıyı...Yada gerçekten çok çabuk unutup toparlamıştır kendisini,bilemeyiz olayın iç yüzünü.

Günahı boynuna.Hakkında kötü düşünüp günahına ortak olmayalım.

• Konu Sahibi göz_yaşım
Bilmeden konuşmak kolaydır.
Ben bunda ayıplanıcak yada kınanıcak birşey bulamıyorum..
Msjlaştığında yada görüştüğünde eğleniyor anlamına gelmemeli bu sonuçta msjlarda yada görüşüldüğünde ne konuşulduğunu bilmiyorsunuz..
Erkek arkadaşıyla konuşarak üzüntüsünü sıkıntısını paylaşıyor olabilir.... Ki bu durumda zaten başka ne olabilir ki?

"birde çok bulusmak istedigini bir ev ayarlasınlar orada bulusalım dediğini diğer arkadasımdan öğrendim"İşte böyle şeylerde bana garip geliyor..Garip olan kısmı nedir biliyormusunuz?Bazı sözler kulaktan kulağa dolaşırken şekil değiştirir.... O kişinin ağzından duymadığınız şeylere pek inanmamak lazım..yoksa bölee dilden dile dolaşır gider lafın sonu nasıl anlaşılır bilmem :)Umarım demek istediğimi anlamışınızdır fazla söze gerek yok:)

• Konu Sahibi göz_yaşım
insanın sevdiği biri ölünce aklına gelen şey nasıl ev ayarlayıp sevgilisiyle o aklınıza geleni yapmak olabilir ki, ben duysam böyle birşey aklıma gelen bu olmaz yani. ayrıca böyle 1 durum benim başıma gelse, sevdiğim birini kaybetsem ALLAH KORUSUN, erkek arkadaşımla sessiz, sakin, başkalarının olmadığı bir yerde buluşmak konuşmak isterdim. milletin ortasında ağlamayı hiç ama hiç sevmeyen biriyim çünkü. neden illa kötü şekilde anlamak gerekiyor ki, biraz olumlu yaklaşsak... ayrıca aklınıza gelen şekilde düşünseydim de birilerine söylemez ya da konu vs açmazdım, beni sadece kendi hayatım ilgilendirir. o bunu yapmış, şu erkek arkadaşına şöyle demiş .. kime ne yani.

• Konu Sahibi göz_yaşım
herkesin içindeki acıyı atma yöntemi farklıdır. ne diyelim..o kendini öyle rahat hissediyorsa..

X