Dermoid Kist bilgisi olan?

merhabalar.bende de bu kist çıktı.Dr um banada mr ve kan tahlilleri yaptı.kan tahlillerinde bişey çıkmadı;mr dada dermoid kist yazıyor.ben daha ameliyat olmadım.kistin büyüklüğü 3,5 cm.ama 1 ay sonra adetten sonra operasyonumu olucam.benim merak ettiğim;bu kist daha sonra patalojiye gittiğinde yine aynı sonuç çıkar mı?aslında biraz da korkuyorum kötü sonuç çıkarsa diye.
cıkmaz cok nadırmiş dermoid kistin kötü sonuc verdigi takma kafana

2 doktora gittim bu ay tekrar gitcem 2 gün geçti adetim bugün leke geldi kahverengi adet olcam büyük ihtimal
hamile olma ihtimalin varmı ? kahverengi leke icin genelde yerleşme lekeside diyolar gerçi kisttende olabilir tabi ondanda gelirmiş

hamile olma ihtimalin varmı ? kahverengi leke icin genelde yerleşme lekeside diyolar gerçi kisttende olabilir tabi ondanda gelirmiş
hiç günüm geçmemişti şimdiye kadar işte o kafamı karıştırdı ne lekesi bu gebelikten mi kistten mi yoksa adet mi olucam...?? sol kasığımdada ağrı var vee karnım davul gibi şişşş

canım kistin nerde yumurtalıktamı benim vajinadaymışş dktor bebek olmasıyla bi ilgisi yok dedi ama bilemiyorum
Benim sol yumurtaligimda banada doktorum gebelige engel olabilirde olmayabilirde dedi ameliyat olmami oneriyo ama heray 1 umut diyerek erteliyorum nereye kadar bilemiyorum tabi

bene onu araştırıyorum sezeryan yapıp alıyolarmış diye duydum amaa bilemiyorum tehlikesi olur mu
İste dermoid kistlemi hamile kalmis ve dogum esnasinda o kistmi alinmis cinku farkli kistler var onu bilmiyoruz ben ameliyqt sonrasi yapisiklik olurmu acaba diye tedirginim bide

İste dermoid kistlemi hamile kalmis ve dogum esnasinda o kistmi alinmis cinku farkli kistler var onu bilmiyoruz ben ameliyqt sonrasi yapisiklik olurmu acaba diye tedirginim bide
evet dermoid kistle hamile kalmış doğumda bebekle birlikte alınmış. valla benim bir sürü sorum olacak doktora bu ay gidicem. 3 gün geçti adetim hala kahverengi leke var adet olamadım inşallah da olmam ama işte bi yandan da kistten dolayı korkuyorum. aklım hep bundaa

evet dermoid kistle hamile kalmış doğumda bebekle birlikte alınmış. valla benim bir sürü sorum olacak doktora bu ay gidicem. 3 gün geçti adetim hala kahverengi leke var adet olamadım inşallah da olmam ama işte bi yandan da kistten dolayı korkuyorum. aklım hep bundaa
yaa gerçekten mi benim doktorumda hamilelikte büyüyebilir demişti demek ki o kişinin büyümemiş hem varken hamile kalmış hemde doğumda almış off bilemiyorum gerçekten düşün düşün ne olcak onuda bilmiyorum

yaa gerçekten mi benim doktorumda hamilelikte büyüyebilir demişti demek ki o kişinin büyümemiş hem varken hamile kalmış hemde doğumda almış off bilemiyorum gerçekten düşün düşün ne olcak onuda bilmiyorum
ben de öyle regl oldum bitsin gidicem bi görüşcem çok zor gerçekten düşün düşün sağlıklı bi çözüm bulamadım en iyisi bir daha görünüyüm bakalım ne diyecek. ayrıca bu kist varken hamile kalırsan erken doğuma yol açabiliyormuş. hangisi doğru ne kadar doğru bilmiyorum.

bende 1.5 ay önce laporoskopi ve histereskopi oldum .dermoid kist dediler o kadar korktum ki ameliyattan korktuguma degmezmiş İyi ki de olmuşum bagırsaklarım yumurtalıklarıma yapışmış oldugunu görmüşler onuda halletmiş doktorum.engelmiydi engeldi hamile kalmana dedi.Tüplerede bakmışlar açık dedi.Bende en iyi profa ameliyat oldum sordum bu şekilde kalamaz mıyım kalırsın ama hamilelikte kist dönebilir dedi o zaman ameliyat gerekli dedi..Bir dış gebeliğim birde kalbi oluşmadığı için kürtajım oldu aşılama yaptıracaktık ameliyat oldugum ay ameliyattan sonra sordum artık olabilirmiyim aşılama aşılamaya gerek kalmadan hamile kalabilirsin dedi... bence ihmal etme derim her şerde vardır bir hayır.....

Son düzenleme:
bende 1.5 ay önce laporoskopi ve histereskopi oldum .dermoid kist dediler o kadar korktum ki ameliyattan korktuguma degmezmiş İyi ki de olmuşum bagırsaklarım yumurtalıklarıma yapışmış oldugunu görmüşler onuda halletmiş doktorum.engelmiydi engeldi hamile kalmana dedi.Tüplerede bakmışlar açık dedi.Bende en iyi profa ameliyat oldum sordum bu şekilde kalamaz mıyım kalırsın ama hamilelikte kist dönebilir dedi o zaman ameliyat gerekli dedi..Bir dış gebeliğim birde kalbi oluşmadığı için kürtajım oldu aşılama yaptıracaktık ameliyat oldugum ay ameliyattan sonra sordum artık olabilirmiyim aşılama aşılamaya gerek kalmadan hamile kalabilirsin dedi... bence ihmal etme derim her şerde vardır bir hayır.....
haklısın ya ben ameliyat sonrası yapışıklık olabiliyomuş bu durumdan çok korkuyorum şimdi normal yolla hamile kalabilme durumu varken ozaman tüp bebek olabilecek sanırım offff:KK43:

haklısın ya ben ameliyat sonrası yapışıklık olabiliyomuş bu durumdan çok korkuyorum şimdi normal yolla hamile kalabilme durumu varken ozaman tüp
haklısın ya ben ameliyat sonrası yapışıklık olabiliyomuş bu durumdan çok korkuyorum şimdi normal yolla hamile kalabilme durumu varken ozaman tüp bebek olabilecek sanırım offff:KK43:
Bende ameliyat oncesi varmis yapisiklik halletmis dr sagolsun birde büyüyor ihmal etme

Evet ameliyatta fark edilmiş bagırsaklarım yunurtalığa yapışıkmış buda hamile kalmaya engelmiş daha 1,5ay oldu ameliyat olalı 1 ay korunma verdi dr daha 15 gün oldu yasak biteli daha hamile değilimdir sanırım:)))Ankarada isen ali ayhana git derim benim ki o kadar bile değildi 6,5 cm sanırım kistin çoktan almaları lazımdı

2 yumurtaligimda da 5 ve 4 buçuk dermoid kist var çocuk düşünüyoruz ama bazı doktorlar hemen ameliyat bazisida gebe kalmamı sezeryan yaptırıp aldırmam gerektiğini söylüyor ne yapmalıyım çok caresizim

X