Makyaj Ürünleri dermatolojik olarak onaylanmış makyaj ürünleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

lavinya29

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
250
11
45
dermatolojik olarak onaylanmış makyaj ürünleri nelerdir yardım edermisiniz benim cildim alerjikte

dermokozmetik urunler son derece saglikli antiallerjik ve kanserli bir hastanin kullanabilecegi kadar masum urunler
dermokozmetik urunleri eczanelerde bazi aktarlarda ve dermokozmetik urunler yazarak nette bulabilirsin
bu urunler digerlerine gore biraz pahali benim cildimde hassas ve ben bu urunleri kullaniyorum
sana bir kac marka soyleyeyim

sebamed bioderma ddf dermologina veeee benim favorim PHYSICIANS FORMULA[h=2][/h]

Benim cildimde siyah nokta problemi var.Yıllardır bir türlü geçmedi.Bende makyaj malzemelerimde köklü bir değişiklik yapayım dedim belki bir nebze etkisi vardır diye.Physıcıans formula almayı düşünüyorum.Hangi ürünlerini kullanıyorsunuz?Ve sizde nasıl?

her turlu urununu kullaniyorum ve memnunum
istersen dermoeczanem den bakabilirsin urunlere o kadar cokki say say bitmez

siyah noktalar yagli ciltlerde olur cildini cok iyi temizlemen lazim
mesela dogal gul suyu ile silebilirsin gozcevrene bile guvenle surebilirsin ama dedigim gibi dogal olacak alkolsuz ve parfumsuz orn. rosense
hafta 1 peeling yap
evde limonlu su ile tonik yap sil
aspirini biraz su ile ez yuzune sur
simdilik aklima gelen bunlar bunlari yaparak siyah noktalardan kurtulabilirsin

Deneyeceğim çok teşekkürler.
Fondötenleri falan kalıcı mı peki?

Ben cilt ürünleri olarak yıllardır Sebamed kullanıyorum hep. Yüz ve vücut yıkama jelini, nemlendirici kremini ve güneş kreminin kullanıyororum daha çok. Onun dışında kullandığım hemen hemen bütün ürünler sivilce yapıyor ertesi gün yüzümde bir tek Sebamed'in ürünleri yapmıyor. Hem fiyat olarak da diğer dermokozmetik ürünlere göre daha hesaplı. Fondöten asla kullanmıyorum pudrayı da yılda bir iki kere o da gece bir yere gideceksem filan sürüyorum mesela.

evet sebamed bebeklerde kullanilabilecek kadar masum urunler
yuzunuzde sorun yoksa ornegin leke sivilce yada rahtsiz eden bir yanik vs tabiki kullanmaya gerek yok
ama malesef artik fondoten pudra kullanmak moda olmus gencecik kizlar kullaniyorar aciyorum ciltlerine

Saydığınız bu markaların hiç birinin öyle masum olduğunu sanmıyorum.Bu nedenlerdir ki bu ürünlerin hammaddeleri önce hayvanlar üzerinde işkence yolu ile denenip zararlı etkileri ölçülüyor.Almadan önce içeriğine bakmanızı,paraben,silikon,sülfat içermemesine dikkat etmenizi nacizane olarak öneririm tabi eğer aynı zaman da doğal ürün olsun diyorsanız.

Bende sizin gibi alerjik ve hassas bir cilde sahibim. Yaz boyunca bir cok marka arastirdim ve bu dermokozmetik olayinin cok abartildigini dusunuyorum. Bir kere madem ki dogal neden bu kadar pahali? Bana sacma geliyor bu abarti fiyatlar... Benim fikrim insan deneyerek kendine en uygun urunu bulabilir. Misal; benim ciddi sac dokulmem var dogal sampuanlar, eczane urunleri, bakim yaglari.. turlu turlu sey denedim sonuc sacima marketten aldigim hicte pahali olmayan bi sampuan iyi geldi. Eger bir kozmetik urun alacaksaniz muhakkak testerini isteyin ve ya denetin. Hic utanip cekinmeyin sonucta cilt en onemli sey.

Ayrica hayvan deneyleri hakkinda bir seyler soylemek istiyorum. İctigimiz asprinden cocuklarimiza verdigimiz oksuruk surubuna kadar hersey hayvanlar uzerinde deneniyor.. Bilincsiz bir sekilde hayvan deneyi yapilmasin o bu su diyen arkadaslara sesleniyorum madem hayvan deneyine karsisiniz hic ilac kullanmayin, bebeginiz ateslendiginde ates dusurucu vermeyin. Bakin ben inkence edilerek yapilmasini tabiki savunmuyorum bu daha insani yontemlerle yapilabilinir. Ancak yapilmamasi gibi bir durum olamaz. O deneyler yapilmasaydi ( ki sadece hayvanlarda denenmez; kucuk ve buyuk insan gruplarinda da denenir.) Suan bir cogumuz kanser vb. bircok hastalikla bogusuyor olurduk. Ve tekrar belirtiyorum ben asla ve asla inkenceyi savunmuyorum!

Bende emin olamıyorum pek.Eğer dermokozmetik mükemmel olsa herkes alırdı diye düşünüyorum ama benimde cildim sorunlu olduğum için ne alacağımı bilemiyorum.

Bende emin olamıyorum pek.Eğer dermokozmetik mükemmel olsa herkes alırdı diye düşünüyorum ama benimde cildim sorunlu olduğum için ne alacağımı bilemiyorum.
Dedigim gibi kesinlikle once deneyin :) Paraniz vosuna gitmesin ben.bu hataya cok dustum malesef...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…