Deri altı implantı ve aylık iğnelerin yan etkilerini bilen var mı?

Kayra1997

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2024
2
0
27
Merhaba kızlar. Güvenli bir doğum kontrol yöntemi arıyorum. Birkaç kere doğum kontrol hapı kullandım ama bünyem çok hassas olduğu için ya da ilaçlar ağır olduğu için beni çok fazla etkiledi. Kullandığım zaman yan etkilerinden günlük hayatıma bile devam edemiyorum bazen. O sebeple bıraktım ama şimdi hangi doğum kontrol yöntemini kullansam diye düşünüyorum. En güvenlisi implant ya da aylık iğneler gibi görünüyor. Ama acaba doğum kontrol hapları gibi yan etkileri olur mu? İmplant da haplar gibi aynı etkiye sahip mi acaba? Vücutta neleri değiştirir hormonlarımı çok bozar mı? Kullananların tavsiyesine ihtiyacım var. Bunun dışında önerebileceğiniz başka bir doğum kontrol yöntemi var mı ya da?

deri altında da vücuda hormon veriliyor o yüzden ilaçlarla benzer etkileri vermesi muhtemel. benim duyduğum en yaygın yan etkisi baş ağrısı yapması. etrafımdaki bir cok kisi bu yüzden vazgecti bundan. çoğu spiral taktırdı.

doktorunuza danısın bence. hormon değerlerinize, var olan hastalıklarınıza göre sizd en uygun yöntemi doktorunuz önerir zaten

X