Derdim Banka Promosyonu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki kendi cebinize sokmadığınız parayı hayır yaparken kullanmanız mantıklı mı? Ben zekatımı versem promosyonla olur mu bu durumda 🙄
Dini anlamda yorum yapmıyorum, ama benim bir akrabam imam diyorki promosyonun faizle ilgisi yok bu para maaşını o bankaya yatırma sonucu verilen bir hediyedir, ben de anlamadım nasıl olacak , ben büyük kısmını hayırda harcadım, siz de kendi durumunuza göre davranın, borcunuz varsa mecbur borcunuzu ödeyin kalanıyla da yardım yapın ihtiyaç sahiplerine, ben öyle yaptım...

Amaaan bu kadar derin düşünecek olursak kredi çekmek de , kredi kartı kullanmak da haram. kredi ödüyoruz demiştiniz daha önceki konularda, onu çekerken düşündünüz mü? Ya da arabanızı nakit birikimle mi aldınız?
onları düşünmediyseniz şimdi niye bunca kafa yoruyorsunuz ki?
Keşke bana verseler,seve seve harcarım:) benim imam akrabam bile (ki hacı aynı zamanda) promosyonu aldı, doya doya kullandı. Yine din görevlisi başka akrabam da emeklilik promosyonu aldı bankadan,ananemler de aldılar.
Ben sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Aynı hesapla promosyon parasından yardım yapmışsınız cocuklara. Haram parayla yardım yapmak da doğru bir davranış degil. Kendine layık görmediğini,başkasına layık görüyorsun demektir. Paylaştığım linkte birerbir bu konu üzerine örnekler var. Ona 'ay canım ne olacak' diyorsanız buna da diyin:)
Ya da bu kadar derin düşünüyorsaniz bunca sene sizin maasinizdan ne paralar kazanan bankalara üzülün,nasıl bir faiz çarkının dönmesine yardımcı oldum diye.
Benim dini kendince kullanan bir patronum vardı. İnsanların kazandığı parasını verme süremizin bir yasal son günü vardı. O son güne kadar parayı faizde bekletirdi. Bizim maaşları, bilmemnereye yardımlarıni falan hep o faiz parasından verirdi😂 yani faiz haramsa ver milletin parasını vaktinde,ne bekletiyorsun. Sorsan Allah kitap,asla faiz yemem derdi🙈🙈🙈
Yani benim oyum alıp afiyetle Yemenden yana. Hatta al,Euro yap. Yaz tatilinde seyehat edersin:) 850 Euro'ya pekala iki kişi vizesiz bir ülkeye gidip on gün tatil yapip gelebilirsiniz :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X