Derdim bana büyük gözüküyor:(

AsiNaz

Huzurum; İ&E
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
3.715
304
36
Meltem Hanım, yazım uzun. Ama nolur okuyun. Yazdıklarım kendini çaresiz bir insanın hikayesi. Size şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Meltem Hanım, sağlık topiğinde de bahsedeceğim bu konuya benzer bir konu açmıştım. Burda da size danışmak istiyorum. Ben 2002-2003 yılından beri fiziksel bir ağrı hissediyorum dizlerimde. 2 kez ameliyat oldum. İkinci ameliyatımı 2 ay önce geçirdim. Dizimde bir sinir yumağı vardı ve ağrının sebebinin o olduğu söylendi ama (hiç unutmuyorum, ameliyat olmadan önceydi) ben o bölgeye sinir uyuşturucu iğne yediğim halde o ağrıyı yine de hissettiğimi söylüyordum. Doktorum beni ameliyat etmek istemediğini söylese de nihayetinde ben ameliyat oldum. Her sabah uyandığım da ilk yaptığım şey, beynimi direk dizlerime yönlendirmek oluyor. Bunu yapmak istemiyorum ama oluyor, engelleyemiyorum Acaba yine ağrıyor mu diye kendimi dinliyorum. Ameliyat olmama rağmen doktorum her şeyin üç aydan sonra belli olacağını, tamamen iyileşme ihitimalinin olmayabileceğini -de- söylüyor. Hala sol dizimde ağrım var. Kendimle çok savaşıyorum, gerçekten fiziksel mi bu ağrı?
Yoksa bu psikolojik mi?
Bunu düşünmek beni delirtiyor. Psikiyatr ilaçları da kullandım, psikoloğa da gittim ama %100 bir iyileşme yok ruhumda ve bedenimde. Şu an sürekli psikiyatre ve psikoloğa gidesim geliyor, kendimi bu düşünceden de soyutlayamıyorum.
Kendime güvenimi kaybettim.Yol yürümeye korkar oldum.Çevremdekilerin -bitmedi senin şu hastalığın- demeleri de cabası tabi.
Üniversiteyi kazandım ama gitmeye korkuyorum
Nolur bana bir yol gösterin.Çünkü gerçekten çok çaresizim. Kendimi sürekli telkin ediyorum ama siz uzmansınız.Sizin ağzınızdan duymak istiyorum, kendimi nasıl telkin etmem gerektiğini.

Bayramdan sonra okul için yerleştiğim ile gideceğim. Çok rica ediyorum, gitmeden önce moral olması için neler yapabilirim? Lütfen beni yorumsuz bırakmayın.

Sevgili AsiNaz, şikayetlerinizi ve yaptığınız yanlışları ne güzel dile getirmişsiniz. Bu yanlışları bilmenize rağmen, kendinizi kontrol edemiyorsanız, bu durumu takıntı haline getirmişsiniz demektir. Takıntı tedavisi için bir süre düzenli olarak hem bir psikiyatra giderek ilaç kullanmalısınız, hem de aynı zamanda bir psikologa giderek düzenli terapi almalısınız. Normal şartlarda 6-8 aylık düzenli bir tedavi ile bu şikayetlerinizden kurtulursunuz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

Ben çok ilaç kullandım, üstelik 1 seneye yakın bir zamanda psikologa gittim.
Belki de kullandığım ilaçlar bana göre değildi.
İlaçlardan sonra ben gözlük kullanmaya başladım çünkü görme problemi oluştu gözlerimde.
Lustral, paxil, paxera, risperdal (Umarım yanlış yazmamışımdır)
Kullandığım ilaçlar bunlar.
Ben ilaçsız tedaviyi ve artık iyileşmeyi istiyorum:'(
Çünkü ilaç kullanırsam okulum aksar diye korkuyorum.

Benim için yapmış olduğunuz yorum çok önemli. Teşekkür ederim.
Takıntı haline getirdiğimi bilmek benim için o kadar acı verici bir şey ki
İstediğim halde başaramıyorsam, bilmiyorum gerçekten nasıl yeneceğim bunu.
Ayrıca ben bu konuda cidden uzman doktor/doktorlarla görüşmek istiyorum.
Çünkü yıllardır yaşadığım bu kabustan kurtulmak istiyorum artık
Yardımlarını bekliyorum.

Gözlük kullanmaya başlamış olmanızın ilaç kullanımız ile bir ilgisi yoktur.
Siz iyileşmek istedikten sonra, iyileşirsiniz. İstemek ve tedaviye başlamak iyileşmenizin en önemli adımı.
Bana ulaşmak istiyorsanız, 0216 411 76 94'den ulaşabilirsiniz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…