deprem

Ceylan

BiHüzünSaklı ve BinUmutla
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.871
15
17 ağustos depremini en acı hallerini gördüm ve yaşadım Avcılar'da.Yıllar geçti içimdeki o kaygıyı düşünceyi atamadım şükür aileme bişey olmadı evimiz ellerimizin arasından yıkılıp anılarımızla gömüldü.Yan bina sarsıntı esnasında yıkıldı 84 ölü..Enkaz altında duyduk çığlıkları yardım bekleyişlerini..
Yıllar geçti...Kütahya'ya gelin geldim ve ilk defa o dönemi atlattım derken bugün hafif şiddette depremle sallandı ve yine hıçkırıklara boğuldum
Hala çok korkuyorum kaygılarım sürmekte ..

Allah birdaha böyle acı yaşatmasın..

geçmiş olsun canım kolay değil ama sakin olmaya çalış

gecmiş olsun canım yaa ciddi şekilde sallmış heralde .abim orada , o bile cok etkilenmiş donakaldıgını söyluyor .Allah o gunleri tekrar yaşatmasın

geçmiş olsun
allah o acıları tekrar bizlere yaşatmasın :teselli:

gecmiş olsun cnm üzülme napalım hersey bir bahane zaten bu dünyada

Allah yardımcısı olsun herkesin üzme canısı sakin olmaya calıs bencede
korkularınla başa cıkamıyosan bir doktora görün seni rahatlatr üzme kendini boşa

gecmis olsun.17 agustos deprem oldugu zaman annemle erkek kardesim alm daydilar.büyük oglum dogmustu 2 agustosta ve babam yanlizdi avcilarda tv den ayrilamamistik cok kötü günlerdi tel calismiyordu haberlesmek cok zordu.Allah göstermesin birdaha insaallah temenni ediyoruz.

canım korkunu endişeni anlıyabılıyorum...
senin korkuların ve endişelerin gayet normal..
bizler yaşamadık ama en ufak bır sarsıntı olsa aklımıza hep deprem ve o buyuk depremler gelıyor...
unutulmaz unutmakta kolay degıl...
ama sakin olun..
inşallah allah birdaha yaşatmaz...
güzel şeylere odaklanın..
geçmiş olsun canım...

geçmiş olsun canım hislerini anlayabiliyorum ben de 17 ağustosu gölcük'de yaşamıştım Allah o günleri göstermesin ...

unutulacak ve korkulmayacak bir korku değil allah bir daha böyle acı korku hiç kimseye göstermesin
türkiyede hiç bir önlem alınmadığı için maalesef daha bir edişeleniyoruz
çinde büyük depremler oluyor ama bizim kayıplara oranla daha az inşallah bizde depremlere karşı önlemler alabilir bu affetten fazla zarar görmeden çıkabilir depremle yaşamayı becerebiliriz

kızlar çok saolun desteğiniz için inanın dün gece uyuyamadım baktım netten 2.7 şiddetindeymiş ama derinliği yüzeye yakın diye çok kötü sallamış..İçimde hep kaybetme duygusu beliriyor böyle olunca hele de gurbetteyim Aileme kardeşlerime nasıl ulaşacağım
Allah bir daha göstermesin çok acı,yazarken aklıma geliyor da insanlar 17 ağustos'da gün ağırırken bayat ekmeğe rağbet gördüklerini dışarıda ameliyatlar ayyy...
Teşekkür ederim kızlar iyi ki varsınız..
bu arada bir gece önce gebze çok sallanmış eğer gebzede yakınlarınız yada oturanlar varsa onlara da geçmiş olsun
Allahım beterinden korusun..

canım seni çok iyi anlıyorum bende sakaryalıyım sakaryadaydım bizim ewimize bişe olmadı ama üzerime dolap düşmüştü nefesim kesilmiştii..
bende memlektimden uzaktayımm kıbrısadayken böle bi deprem olmuştu hissettiğim anda aynı şekilde nefesim kesildi bende unutamıyorumm ama korkunun ecele faydası yok bunuda biliyorumm ama nasıl alışcaz bilemiyorumm

Çok geçmiş olsun....
Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın.
Çok etkilenmişsiniz o olaydan ve şimdide tetiktesiniz yani içinizin rahat etmesi açısından bi yardım alsanız...
Çünkü o deprem çok büyük bi depremdi ve gerçekten çok büyük yıkımlar oldu...

Yardım almayı düşündüm ama o yıllarda annemin psikologlara yaklaşımı pek iy olmadığı için annem için Herşeyin tedavisi(psikolojik olaylardan kastım)kendi beyninde bitirebileceğidi..Gerçektende bir çok şeyi bilinaltımdan attım ama endişem eşimi ailemden birini kaybetmek ve ya o anda ulaşamamak..
Allah göstermesin kimsenin başına..-düşmanımın başına dahi vermesin..

canım ama sen böle şeyler düşünme düşündükçe daha kötü olursun bende senin gibiydim seni öle anlıyorum ki annemi kaybettim sonra eşimi babamı herşeyi kaybedcegmi zannendyodum şimdi hamileyim aynı şey bebeğim için geçerli kaybetme duygusu öle sardıki beni düşünmeden edmiyorum ama son zamanlarda daha iiyim aklıma geldğinde hemen başka bişiyle ilgileniyorum sende öle yap canım

canım benim başınsağolsun..Sen hamilesin düşünme moralini yüksek tut.Herşey yolunda olacağını düşün..Allah inşallah bana da sağlıklı evlat verir..a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…