Aile Planlaması depo provera kullananlar acil yardim:(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

alyasem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2016
2
0
31
Arkadaslar merhaba. Depo povera kullanmaya karar verdim ve pazartesi gunu ilk ignemi yaptirdim. Ama terettudlerim var ya hamile kalirsam diye hamile olmak istemiyorum. Cunku 2 yasinda ve 8 aylik bi bebegim var 22 yasindayim ucuncuyu dusunmuyorum. Ve sadece d.k hapi yada bu igneyi yaptirabiliyorum digerleri benim icin uygun degill.

Depo provera kullananlar yazin lutfen. Guvenmelimiyimm???

Depo provera korur.
Lakin bende çok ara kanama yaptı regl 20 gü sürdü o denli adamla ilişki bile yasayamadik tam 3 ay .
Çok sıkıntı çektim ve bir daha vurulmadim.
Ama regl düzene girmesi zaman aldı.
Sende yaparmi bilmem ama % 90 ara kanama ve regl uzun surermis

Merhaba. Merak Etme korur malesef. Ben 1 kere tek yaptırdım. Onun da günü geçeli 6 buçuk ay oldu. Hâlâ adetlerim düzensiz. Ikinci çocuğu istiyoruz ama henüz olmadı. Doktora gittim; hormonlarımı etkilemiş malesef. Visneli_Turtam, sen bıraktıktan ne kadar sonra adetlerim düzeldi? Kendi kendine mi düzeldi; nasıl kurtuldum bu durumdan?

herkese merhaba,
konu açılalı uzun zaman olmuş ama, birgün birileri bunları okurda yardımcı olurum diye yazmak istedim. Benim düştüğüm hataya kimse düşmesin. Benim ve eşimin yaşı 40 lı yaşlara yakındı. yeni evliydik çocuk istiyorduk, Rabbim nasip etti çocuğumuz oldu. Fakat eşim ile benim düşüncem yaşımızdan dolayı 2. çocuk için cok beklemeycektik 1 yıl sonra falan 2. cocuğu istiyorduk. 1 .çocuğum oldu. ilk ayki aşısı için sağlık ocağına götürdüğümde aşıyı yapan ebe nasıl korunacağımı sordu. bende durumu anlattım. yaşımızı belirttim. 1 yıl sonra 2. çocuğu düşündüğümüzü söyledim. şuanda bebeğin emdiği için sadece 3 aylık iğne yaptırabilirsin dedi. Madem ki kısa süreli korunma istiyorsun bu sana uygun dedi. ilk defa iğne yi duymuştum. yan etkilerinden bahsetmedi. hemen git yan taraftaki eczaneden al. iğneni vurayım dedi. iğneyi eczaneden aldım aşıdan sonra benimde iğnem yapıldı. o gün inanılmaz kasık ağrsı mğlde bulantısı ve baş dönmesi yaşadım. iğneden sonra 5 ay adet olmadım. karnım davul gibi şişiyordu. Fakat adet olamıyordum. tek bir iğne beni bu halde getirmişti. İğne yaptırdıktan 6 ay sonra adet oldum. doktora gittim. hormonlarım yerle bir olmuştu. ilaç kullandım, tedavi sürecim başladı. ve 8 kilo aldım bu süreçte, zaman içeirseinde denemediğimiz kür kalmadı. bal tarçın, soğan kürü, hayıt suyu, keçi boynuzu kürü v.s. fakat bebğim olmuyordu. yaşım ilerdeikçe çok üzülüyordum. ve 25 ay sonra hamile kaldım. bu iğnenin tek bir dozu bile bu kadar kuvvetli. Ben bilmiyorudm. o anda nasıl olduda rehavete kapıldım. Araştırmadan o iğneyi yaptırdım. Hala kendime kızıyorum. siz dikkatli olun.

X