deniz icin mayo bebek bezi kullanmaya gerek var mi?

gerek varsa hemen sabahtan almam gerektigi icin konuyu buraya aciyorum. daha hizli cevaplar geliyor. yonetimden ozur dilerim kurallara uymadigim icin.

ben aslinda gerekli olduğunu dusunuyordum. hangi marka iyidir diye arastirirken herkes denize kullanmayacagim havuza sokarken kullanacagim yazmis. acaba gercekten gereksiz mi. havuz olmayacak hittigimiz yerde.

daha onceden buyuk oglumu denize goturdugumuzde sisme havuza koymuştuk. denizden korkuyordu. icini de deniz suyuyla doldurmustuk. genelde gozetlememe ragmen bir ara nasilsa duruyor diye yanindan uzaklasip denize girmistim. geldiğimde ki manzara feciydi. kaka yapmış. su kahverengi olmus falan. ustelik uzaktayken suya baya girip cikmisti kafasiyla. belki de kakali haliyle de girdi.

ben işte o tarz bir kaza olmasin diye mayo bez alayim diye dusundum ama. gereksizse bosa yuk etmeyeyim kendime. deneyimlerden faydalanmak istedim. umarim cevap gelene kadar konum burda durabilir :KK43: :/
Siz neden kendi deneyiminizi yok sayiyorsunuz. Aşikar olarak belli ki gerekli

Benim kullandigim 7 yil onceydi, agirlassa da sismiyordu, cocugu rahatsiz etmiyordu, yoksa su cekiyordu aynen :) simdi birsuru markanin mayo bezi var eminim cok daha gelismislerdir.
Ya şöyle söyleyeyim, o kadar su çekip şişiyordu ki, çocuğu kucağımıza alıp sudan çıkarınca, bez ağırlıktan aşağı kaymaya başlıyordu. =)) Bu yaz da küçük kızıma alacağım mayo bez, bu sefer başka marka deneyeyim diyorum. Belki bunların standardı budur, göreceğiz.

valla denizde hiç takmadım havuzda takıyordum hep.. denize zaten bes dk ancak sokuyordum o da öncesinde tuvaletını yapmış oluyordu zaten, ki zaten o bezlerde çok sağlam değil geçen sene e bebekten aldık kızıma odada iken giydirdim havuza inene kadar çişi gelmiş bir yaptı sanki hiç bez yok gibi her yer çiş oldu... yani sanmayın ki %100 koruma sağlıyor..

Yok artik , nasil mahlukatlar bunlar denizde gerek yok diyenler??
Bebek bu kakasini yaparsa denize ne olacak?
Her iki cocuguma da havuzda da denizde de giydirdim , giydirmemek olur mu yahu

Ya şöyle söyleyeyim, o kadar su çekip şişiyordu ki, çocuğu kucağımıza alıp sudan çıkarınca, bez ağırlıktan aşağı kaymaya başlıyordu. =)) Bu yaz da küçük kızıma alacağım mayo bez, bu sefer başka marka deneyeyim diyorum. Belki bunların standardı budur, göreceğiz.
Kaliteleri dustu cok , benim oglan 10 yasinda kiz 2 , bende 8 sene arayla aldim , oglanda cok basariliydi huggies ama kizda felaket

Eskiden little swimmers diye bi mayo bez kullanmıştım gayet güzeldi. Huggies in di diye hatırlıyorum. Denizde de kullanılır

Kaliteleri dustu cok , benim oglan 10 yasinda kiz 2 , bende 8 sene arayla aldim , oglanda cok basariliydi huggies ama kizda felaket
Ben de demiştim, bizde mi sorun var. Millet memnun çünkü. Dışarıdan su çekmiyor filan diyorlar. Nasıl çekmiyor anlamadım. Bu ağırlığın hepsini çocuğum içeriden işemedi ya. Basbayağı löp löp çekmiş suyu. =)) Yıkanabilir mayo bezler varmış, muhtemelen onlardan deneyeceğim bu sefer.

Elbette giydirmek lazim. Ben yerel marketlerin kendi urunlerini ve rossman urunlerini kullanmistim,kalite olarak marka bezlerden farki yoktu ama fiyatlari daha uygundu

Ben de demiştim, bizde mi sorun var. Millet memnun çünkü. Dışarıdan su çekmiyor filan diyorlar. Nasıl çekmiyor anlamadım. Bu ağırlığın hepsini çocuğum içeriden işemedi ya. Basbayağı löp löp çekmiş suyu. =)) Yıkanabilir mayo bezler varmış, muhtemelen onlardan deneyeceğim bu sefer.
Bizde onlardan da var , memnunum ben , mila daha rahat etmisti onunla

Çevrenize şok oldum 😱
Nasıl denize gerek yok
Çocuk kaka yapmasa çiş yapar. Denize serinlemeye gidip idrarda yüzmek istemez kimse. Biraz mantıklı düşünmek lazım nasıl siz başkasının çişi kakasıyla muhattap olmak istemiyorsanız biz de istemiyoruz. Ayrıca çocuklar sığ yerde oynarken su da yutuyorlar neden başkalarının çişini yutsun.
Ben primanın mayo bezini sevmedim. Su çekti şişti. En iyisi huggies mayo bez

çevrem degil. internetteki mayo bez konulari.

gerek varsa hemen sabahtan almam gerektigi icin konuyu buraya aciyorum. daha hizli cevaplar geliyor. yonetimden ozur dilerim kurallara uymadigim icin.

ben aslinda gerekli olduğunu dusunuyordum. hangi marka iyidir diye arastirirken herkes denize kullanmayacagim havuza sokarken kullanacagim yazmis. acaba gercekten gereksiz mi. havuz olmayacak hittigimiz yerde.

daha onceden buyuk oglumu denize goturdugumuzde sisme havuza koymuştuk. denizden korkuyordu. icini de deniz suyuyla doldurmustuk. genelde gozetlememe ragmen bir ara nasilsa duruyor diye yanindan uzaklasip denize girmistim. geldiğimde ki manzara feciydi. kaka yapmış. su kahverengi olmus falan. ustelik uzaktayken suya baya girip cikmisti kafasiyla. belki de kakali haliyle de girdi.

ben işte o tarz bir kaza olmasin diye mayo bez alayim diye dusundum ama. gereksizse bosa yuk etmeyeyim kendime. deneyimlerden faydalanmak istedim. umarim cevap gelene kadar konum burda durabilir :KK43: :/
Gerekli. Dilerseniz yikanabilenlerden, dilerseniz bez markalarinin urettigi tek kullanimliklardan alin. Ikinci secenek bana daha mantikli geliyor. En azından yıkama kurutma derdi yok.

Gerekli. Dilerseniz yikanabilenlerden, dilerseniz bez markalarinin urettigi tek kullanimliklardan alin. Ikinci secenek bana daha mantikli geliyor. En azından yıkama kurutma derdi yok.

yikanabilenler icin sizdirdigi yorumlari yapilmis. tek kullanimlik alacağım.

Ben geçen sene prima nın mayo bezini kullanmıştım, çiş yaptığında yada denizden çıkınca çok şişiyordu, kaka yapınca dışarı taşırmıştı başarısızdı. Bu sene huggies denedim daha kuru kaldı kaka yapmadığı için bilmiyorum 🤔

tamam cevaplarimi aldim. ben de zaten alacaktim sadece marka bakiyordum. eski kk konularında her yazan denizde kullanmadim havuzda kullandim diyince aklim karisti. artik konum kapanabilir. ben de kogusa teslim olabilirim Mune Mune . simdi ban zamani :)

konum kapanana kadar marka tavsiyesi veren olursa iyi olur. canbebe prima bir de huggies gordum internette alabilecegim markette olan. cok vaktim yok. e bebek yada internetten alamam. canbebenin bezi iyi degil mayosu da iyi degildir heralde. digerlerini bilmiyorum.
Merhaba rak,
konularınızı bdvye açınca kapatmıyoruz taşıyoruz, aslında hızlı cevap almak için kurallara uymamak yerine, topikleri doğru bölüme açıp linkini de profilinize ekleseniz, hatta benim profilime link koysanız konu dışı uyarısı alarak banlanmanın önüne geçersiniz :))
Şimdi bir mayo bez için uğurlamak zorunda kalmazdık sizi, neyse kendinize iyi bakın :)

Yorumlardan anladigim kadariyla sonradan verimi düşmüş :)
Hatta benim ilk tuvalet eğitimi verdigim dönem, uzun yolda falan alistirma kulodu niyetine giydirdigim olmustu, hic tasirmamisti da ama islak kaliyor tabi normal bez gibi sivi cekmiyordu.

X