deneyimli hanımlar yardım

6 yil boyunca evliliginizi mi gizlediniz anlamadim. Ayrica konu basliginiz ne alaka? Deneyimli derken neyi kastettiniz ?

deneyim bu tür sorunları çözebilen anlamında biz gizlemedik eşimin ailesi gizlemiş

Evliliginizin nasıl gizlendiğini anlayamadım. Sizi de anlayamadım.Siz 8 sene önce biri ile nikah yoluyla evleniyorsunuz (nikâhınız oldu sanırım) . Kimse nikahta yok, düğün bayram,aile ziyareti yok,kimse ile tanismiyorsunuz sonra 6 sene böyle yaşayıp bir gün size hadi düğün yapalım diyorlar. Siz de gelinlik giyinip yeniden gelin oluyorsunuz öyle mi?

Memur olunca başka yerde. düğünden sonra akrabalar dan biri söyledi biz evli olduğunuzu bilmiyorduk diye çok üzüldüm böyle birşey nasıl gizlenir diye. Onlara nişanlılar demişler. Nikâhımız vardi tabi ki.

Düğünü de biz yaptık üstelik eşime laf çıkıyor tatilde gelin düğün yapalım dediler zaten ben yapmadıkları icin konuşmuyordum onlarla. Maddi durumumuz yok dediler 6 sene bütün çocuklarını evlendirdiler bir biz kaldik düğün olmayan bize de çalışın düğün yapın dediler biz çalışmaya başlayınca düğün yaptık :sinirli:

Canım yanlış anlama da 6 sene sonra yapılan düğüne ben gelin olarak gitmem. Abimler eşiyle nikah yapıp evlenme kararı aldıklarında düzgün bir salon nikahı yaptılar,bizim ekonomik sıkıntılarımız vardı o zamanlar.Nikah onların yaşadığı sehirdeydi nikahına elinden gelenler katıldı,gelemeyen ama arzu eden hediyesini anneme verdi.Nikahta biz taktik.Aksama bir yemek ayarlamislar herkes kendi ödüyor fix menü,biz nikaha gelebilen akrabalarimizi hiç bunu söylemeden düğün yemeğine davet ettik ve biz ödedik
Yani eşinin ailesi imkansızlıklar diye değil,seni gelin olarak benimsemedikleri için bu yola girmiş.Buyuk olasılıkla bosanirsiniz diye düşündüler kimseye de söylemediler.Ama hiç mi akrabaları ile bir araya getirmedi bunun bayramı,tatili var bu kadar mı kopuksunuz eşinizin ailesinden

Annesi 2 gün tatile gidiyorsak sadece kendi kardeşine götürdü beni o da zaten biliyordu durumu. Ben eşimi sevmesem bırakır giderdim inan ki. Eşimde ne yaparsa yapsın onlar ailem diyor. Konuşmuyorum hiçbiriyle uzun zamandır nefret ediyorum hatta ama eşime baskı yapiyorlar konuşmuyor diye. Arkamda kimse yok maalesef tek başıma çalışıyordum. Dediginiz gibi ilk başta ben beraber oturmam deyince kavga çıkmıştı evde.

E emek80 Arkadaşım benimde evliliğim seninkine benzer oldu ama 6 yıl değil.Biz aniden evlenme kararı aldık(2 ay içinde) ailesi bir yıl bekleyin düğün yapalım dediler.Ben ve eşim gerek görmedik sadece nikaha karar verdik.Yine dediğimiz oldu nikahımızı yaptık aynı evde yaşamaya başladık ama benim kayınvalidem de çevresine galiba seninkiler(kayınvalidenler gibi) anlatmış olabilir ama yeri gelince tarihin üstüne vurgulaya vurgulaya söylüyorum oda biz diğer tarihi kabul ediyoruz(düğünü) diyor bende "biz nikahı kabul ediyoruz sonuçta aynı evde yaşamaya başladığımız tarih" deyip bozuyorum.Nikahtan sonraki sene konuşmadık sadece eşim memleketine gitti ben kendi memleketime. Allahtan eşim hep benden yana çıktı.İlk önce eşinle bu sorunu çözmelisin,seni kendi ailesiyle böyle karşı karşıya getirmemeli.Hayat arkadaşı olmak birlikte karar alıp uygulamayı gerektirir,olmuyorsa bu arkadaşlığı devam ettirmenin ne anlamı var.Taviz vermemek lazım bence bazı konularda çünkü ne kadar taviz verilirse karşı taraf o kadar istemkar oluyor.İsteklerini eşinle anlat kabul edip edemeyeceğin şeyleri say sonrada tepkini koy artık ama sözde olmasın tepkin harekete dönüştür ve sakın geri adım atayım deme bence.İnşallah aşarsınız.

E emek80 Arkadaşım benimde evliliğim seninkine benzer oldu ama 6 yıl değil.Biz aniden evlenme kararı aldık(2 ay içinde) ailesi bir yıl bekleyin düğün yapalım dediler.Ben ve eşim gerek görmedik sadece nikaha karar verdik.Yine dediğimiz oldu nikahımızı yaptık aynı evde yaşamaya başladık ama benim kayınvalidem de çevresine galiba seninkiler(kayınvalidenler gibi) anlatmış olabilir ama yeri gelince tarihin üstüne vurgulaya vurgulaya söylüyorum oda biz diğer tarihi kabul ediyoruz(düğünü) diyor bende "biz nikahı kabul ediyoruz sonuçta aynı evde yaşamaya başladığımız tarih" deyip bozuyorum.Nikahtan sonraki sene konuşmadık sadece eşim memleketine gitti ben kendi memleketime. Allahtan eşim hep benden yana çıktı.İlk önce eşinle bu sorunu çözmelisin,seni kendi ailesiyle böyle karşı karşıya getirmemeli.Hayat arkadaşı olmak birlikte karar alıp uygulamayı gerektirir,olmuyorsa bu arkadaşlığı devam ettirmenin ne anlamı var.Taviz vermemek lazım bence bazı konularda çünkü ne kadar taviz verilirse karşı taraf o kadar istemkar oluyor.İsteklerini eşinle anlat kabul edip edemeyeceğin şeyleri say sonrada tepkini koy artık ama sözde olmasın tepkin harekete dönüştür ve sakın geri adım atayım deme bence.İnşallah aşarsınız.
Merhaba canim ilgin icin teşekkür ederim. Söz konusu erkeğin ailesi olunca kasırga gibi oluyo istediklerini yapmayınca hemen bi kavga ve suçlu tabi ki ben oluyorum. Ayrilmami istiyorlar zaten eşimden dile getirmiyorlar eşim istemedikleri halde evlendi benimle. Şimdi artik sınırdayım avutuyorum sürekli kendimi belki çocuk olursa görmem diye o da olmuyo her ay aynı üzüntü. Eşim ailesini konuşmak istemediğimi söyleyemiyor bile yani sürekli bi baskı var konus diye. Bakalım ne olacak yola gelecek mi bilmiyorum hayırlısı olsun. Olmuyorsa da olmaz artik. Aramız çocuk olmazsa hep biraz soğuk olacak gibi.

Merhaba canim ilgin icin teşekkür ederim. Söz konusu erkeğin ailesi olunca kasırga gibi oluyo istediklerini yapmayınca hemen bi kavga ve suçlu tabi ki ben oluyorum. Ayrilmami istiyorlar zaten eşimden dile getirmiyorlar eşim istemedikleri halde evlendi benimle. Şimdi artik sınırdayım avutuyorum sürekli kendimi belki çocuk olursa görmem diye o da olmuyo her ay aynı üzüntü. Eşim ailesini konuşmak istemediğimi söyleyemiyor bile yani sürekli bi baskı var konus diye. Bakalım ne olacak yola gelecek mi bilmiyorum hayırlısı olsun. Olmuyorsa da olmaz artik. Aramız çocuk olmazsa hep biraz soğuk olacak gibi.
Zor bir durum boşanmak fikrini uygulamak ağızdan çıktığı kadar kolay olmadığının farkındayım,biliyorum.erkekler maalesef genelde aile konusunda dediğin gibiler ama benimki biraz farklı.Eşinde çocuk istiyorsa belki durumlar değişebilir belki kendisinin de bir ailesi olduğunu farkeder üstüne titrer ama terside olabilir.Ama bu stresle olacağı varsa da olmaz rahat olman lazım ama nasıl olunabilir ki böyle bir durum içindeyken.Yengem babanemle baya sıkıntılıydı.Babanem sürekli amcamı yönlendiriyordu yemeği bile evinde değil babanemde yiyordu.En sonunda yengeme tak etmiş,"ya kendine gelirsin yada çocuklarıda alır giderim,boşarım seni" demiş.İnan o amcam o günden sonra resmen pısırığa dönüştü :))):-)Resmen kılıbık oldu ya,adam 180 derece değişti şahidiz yani.

Zor bir durum boşanmak fikrini uygulamak ağızdan çıktığı kadar kolay olmadığının farkındayım,biliyorum.erkekler maalesef genelde aile konusunda dediğin gibiler ama benimki biraz farklı.Eşinde çocuk istiyorsa belki durumlar değişebilir belki kendisinin de bir ailesi olduğunu farkeder üstüne titrer ama terside olabilir.Ama bu stresle olacağı varsa da olmaz rahat olman lazım ama nasıl olunabilir ki böyle bir durum içindeyken.Yengem babanemle baya sıkıntılıydı.Babanem sürekli amcamı yönlendiriyordu yemeği bile evinde değil babanemde yiyordu.En sonunda yengeme tak etmiş,"ya kendine gelirsin yada çocuklarıda alır giderim,boşarım seni" demiş.İnan o amcam o günden sonra resmen pısırığa dönüştü :))):-)Resmen kılıbık oldu ya,adam 180 derece değişti şahidiz yani.
Yok canim benimkiler çok baskın onlara karşı tekim üstelik zor evet.rabbim neyi nasip ederse artik sonucta evlilik de kader.

8 yıllık evliyim ve düğünüm 2 sene önce yapıldı kimseden bir yardım görmedik aksine herkes den gizlemişler evli olduğumuzu 8 senede çekmediğim kalmadı düğün olunca sanki hiç bir şey olmamış gibi davranıyor herkes yeni evlenmişiz gibi eşim bütün ailesine çalışmaya başladığı süre boyunca bir sürü para gönderdi evli çocuklu kardeşine gönderdi ve biz evimizde doğru dürüst bir şey alamadık. ben hep tasarruf yaptım hep kendimi tuttum dedim ki yeter ki uzak olayım. şimdide eşim yanıma alacağım ben bakacağım diyor ve ben artık yoruldum çocuğum bile olmuyor onlar yüzünden stres den bir akıl verin lütfen boşanmayı bile düşünüyorum
Beynim yandı
Bu ilişki ilerlemez diye düşünüyorum

X