Deneyimli hamilelerin fikirlerine ihtiyacım var..

anneadayxix27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
22
0
Herkese Merhaba;

Ben bu siteye dün üye oldum.a.s. Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
Ben SAT'a göre şuan 6 hafta+5 günlük hamileyim.. Üç gün önce 2.kontrolüme gittiğimde ultrasyonda gebelik kesesi içinde yolk sac adı verilen kesecik görülmesine rağmen embryo görülmedi.. Yolk sac olduğu için boş gebelikten söz edilemezmiş. Ancak hala embryo nun görülmemiş olması beni çok endişelendiriyor. İlk gebeliğim de düşük ile sonuçlandı. Acaba yumurtlama beklenen tarihten daha geç olduğu için olabilir mi?Bir hafta sonra kontrol edildiğinde hala embryo oluşmamışsa kürtaj olacağım söylendi.Bebeğimin gelişeceğine dair içimde hala bir umut var. Acaba aranızda böyle bir durum yaşayan oldumu?ilginize şimdiden teşekkürler..

Öncelikle kutlarım hamileliğinden dolayı.

Benim ikinci hamileliğimde benzer birşey başıma gelmişti.6 haftalıkken doktora gittim kese var ancak kalp atışı yok demişti doktor. Ama emin olmak için bir hafta sonra tekrar çağırdı ve o zaman kalp atışını görmüştük.Bazen gebeliğin erken dönemlerinde olabiliyor böyle, aklına kötü şeyler getirme lütfen:teselli:

canım bende adetimin üzerinden 8 gün geçtiginde gitmiştim keseyi bile görememişti . ama testlerde 2 çizgi çıkıyodu.sonra 6 haftayı geçerken gittim o zamanda vajinadan muayeneyle bile zorla gördü keseyi tabi sonra yine çağırdı.geç döllenmeden kaynaklanıyo dedi.daha beklicektik görmeseydi.içini ferah tut umarım güzel olur hersey.

Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler.
2005 de hamile kaldığımda bebek gelişmediği için kürtaj oldum.İkinci kez aynı şeyi yaşamaktan çok korkuyorum. Doktor geç yumurtlama olabileceğini söyledi.Ama hiç gelişmeyebilir de dedi.Şuan sadece kese ve yolk sac denen kesecik var. bebek yok.bir haftada oluşabilir mi diyorsunuz?

Bende son adet tarihime göre yedi haftalık hamile olmam gerekirken ultrasonda beş haftalık gözükmüştü.Doktor geç döllenme bazılarında olur demişti.

Umarım Salı günü kontrole gittiğimde bebek oluşmuş olur.Sizin fikirlerinizi aldıktan sonra içim biraz rahatladı arkadaşlar çok teşekkür ederim Ça.s İnsan elinde olmadan korkuyor işte. Hiç görünmeyen bir embryo nun bir hafta içinde oluşması mucize olacak gerçekten...

canım bende 6 haftada gittim doktor çocuk gelişmemiş dedi 1 hafta sonra tekrar gel olmazsa kürtaj dedi, 1 hafta sonra tekrar gittim hala normalden çok küçük gelişmiyor dedi yinede bir hafta daha bekleyelim dedi ama büyük ihtimal kürtaj yaparız hazırlıklı gel dedi. 8. haftada kürtaj için gittiğimde (tabi o haftalar hayatımın en kötü günleriydi) doktor herşey normal dedi, doktor bile şaşırdı nasıl oldu die. çünkü kesin kürtaj gözüyle bakıyordu. benim son adet tarihim 02.11.2007 ama çocuk 18.11.2007 ile orantılı. yani geç döllenme olmuş. onun için bence bekle doktor kürtaj dese bile sen bikaç hatfa daha bekle tabi bu arada kanaman olmazsa.
canım nasıl duygular içinde olduğunu çok ii biliyorum. bolbol dua et. ben internette araştırırken şöle bişi okumuştum.
Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp "Ya Mübdi" ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar.
ve bunu uyguladım Rabbimin sonsuz rahmetiyle şuan 19 haftalık hamileyim ve bebeğim sağlıklı şükürler olsun. Rabbim yar ve yardımcın olsun...

zaten o haftalarda nokta kadar bişey oluyolar canım .ultrason da görünmeyebiliyor.sen gönlünü ferah tut.stres yapma. stres yapıncada bebek gelişmeyebiliyo.umarım güzel haberini alırız.:nazar:

Arkadaşlar Salı gününden beri içim içimi yiyiyordu.Bugün sizlerin pozitif yaklaşımı sonucu içim öyle çok rahatladı ki.Daha düne kadar içimde hiçbir umut yokken bugün tam tersi oldu. Önümüzdeki Salı Allahın izniyle bebğimi görebileceğimi umuyorum. "Ya Mübdi" ismini eşime okumasını söyleyeceğim.Allah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Tekrar teşekkürler.

X