Demir yüksekliği

betusssjd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2024
47
8
24
Merhaba bugün yaptırdığım kan tahlilinde demir 220 çıktı referans aralığı ise 37-145. Doktorum demir ilacı kullanıyorsan bırak dedi ama kullanmıyorum. Bu durum başına gelen var mı

Merhaba bugün yaptırdığım kan tahlilinde demir 220 çıktı referans aralığı ise 37-145. Doktorum demir ilacı kullanıyorsan bırak dedi ama kullanmıyorum. Bu durum başına gelen var mı
Benim de öyle idi. Benim sonuç 240 çıktı. İki hafta sonra tekrar yaptım. 97 çıktı. Niye öyle oldu ben de doktor da şaşırdık😄. İlaç falan da kullanmıyorum bu arada. Muhtemelen yediğimiz yiyeceklerdendir. Badem, ceviz, kuru üzüm ve de kelle paça ne varsa yüklendim ama bu 2 - 3 günde yükseltecek kadar değil. Tekrar yaptırırsan düşük gösterecek değerlerin bence.

İlk defa demiri yüksek olan birini gördüm ömrün boyunca hep düşüktü benim hala düşük ne yiyip içiyorsunuz yüksek 😀

İlk defa demiri yüksek olan birini gördüm ömrün boyunca hep düşüktü benim hala düşük ne yiyip içiyorsunuz yüksek 😀
Kız şimdi baktım bir önceki aya göre benim bayağı düşmüş

Demir ım 150 den 97 ye düşmüş.(Normal Aralık 70-180 arasi )
240 i saymıyorum. Muhtemelen yanlışlık olmuş..

Ferritin 20 den 14 e düşmüş(Normal Aralık 15-200 arasi)

B12 ise yine dipte. Sonuç 137. (Normal Aralık 200-900 arasi)
Helikobakteri tedavisinden sonra bağırsaklara sorun oluştu sanki. Emilim görevini yerine getirmiyor sanki. 😯Bayağı düştü değerlerim.

Kız şimdi baktım bir önceki aya göre benim bayağı düşmüş

Demir ım 150 den 97 ye düşmüş.(Normal Aralık 70-180 arasi )
240 i saymıyorum. Muhtemelen yanlışlık olmuş..

Ferritin 20 den 14 e düşmüş(Normal Aralık 15-200 arasi)

B12 ise yine dipte. Sonuç 137. (Normal Aralık 200-900 arasi)
Helikobakteri tedavisinden sonra bağırsaklara sorun oluştu sanki. Emilim görevini yerine getirmiyor sanki. 😯Bayağı düştü değerlerim.
Probiyotik takviyesi alıyormusunuz B12 seviyesini doktorum 600 civarında olması gerektiğini söylüyor

B betusssjd bazen tahliller yanlış çıkıyor doktorunuz neden tekrarlatmadı acaba

Merhaba benim de tahlilimde demirim 200kusurlerde cikti demir baglama kapasitem de normalden dusuk cikti.ilk kez basima geliyor.ferritin normal geldi ki genelde dusuktu.ne yapmak gerekiyor acaba.internette de hep kotu seyler okudum.doktorunuz ne dedi.benimki onemsemedi bu degerleri.

Merhaba benim de tahlilimde demirim 200kusurlerde cikti demir baglama kapasitem de normalden dusuk cikti.ilk kez basima geliyor.ferritin normal geldi ki genelde dusuktu.ne yapmak gerekiyor acaba.internette de hep kotu seyler okudum.doktorunuz ne dedi.benimki onemsemedi bu degerleri.
İnternete bakmayın. Baş ağrısı yazıyorsun kötü şeyler yazıyor. Muhtemelen değerlerde hata var. Benim de 240 çıktı. Başka bir hastanede aynı gün yaptım 87 çıktı. Korkma ve de internetten araştırma yapma. Kafayı yersin yoksa. Ben hep internetten araştırıyordum. Psikolojim alt üst okuyordu vallahi

İnternete bakmayın. Baş ağrısı yazıyorsun kötü şeyler yazıyor. Muhtemelen değerlerde hata var. Benim de 240 çıktı. Başka bir hastanede aynı gün yaptım 87 çıktı. Korkma ve de internetten araştırma yapma. Kafayı yersin yoksa. Ben hep internetten araştırıyordum. Psikolojim alt üst okuyordu vallahi
Cok haklisiniz en iyisi arastirmamak mental saglik gidiyor yoksa.biz birkac degerle yorum yapiyoruz doktorlar tam tabloya gore butuncul yorumluyor bosa endiseleniyoruz belki..tesekkur ederim cevabiniz icin ben de bir sure sonra tekrar yaptiririm insallah dusmus olur saglikli gunler dilerim herkese

X