demir ve kan damlaları??

happy_spk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
448
5
kızlar cumartesi doktor kontrolünde şu verdiğimiz ferro sanol ve monovit damlalarını sordum. çünkü bildiğim kadarıyla gelişime göre değişiyor onların damla miktarları falan.. önceden 10 damla veriyordum.. doktor 10 damla ferro sanolu çok buldu. ( bu arada bu yeni doktor) gün içine yay 10 damlayı dedi birden değil. yada hatta hiç verme bir 15 gün dedi. bağırsakları rahatlasın dedi.?? bir de monoviti bırak artık dedi onun yerine multitab mı ne multivitaminmiş ondan yazdı. henüz almadım.. ya kafam karıştı şimdi bi doktor başka diğeri başka diyor? havada kötü alıp çıkayım kafama göre başka yere de soramıyorum. eşim de akşam geliyor haliyle. adam da bi anlam veremiyo doktorlardan aldığım cevaplardan tatmin olmayıp başkalarına da sorma arayışlarıma.. ,işte gittik ya adam dedi diyor.. ama anneyim ben! napiyim.. şimdi vermeyim mi ferro sanolu? monoviti değiştireyim mi?

sizlerde bu damlalardan veriyor musunuz? neler veriyorsunuz yazarsanız sevinirim.

ben hala ferro saol ve devit kullanıyorum..devit 3 damla, demir ise 8 damla kullanıyorum...9. ayda kanını ölçtürüm demiri verip vermemeye öyle karar vericem.

Bende devit 3 ve ferro sanol kullanıyorum.
Devit 3 günde 4 damla ferro sanol günde 9 damla.

canım ferro sanolu kilo başına 1 damla olarak düşünüp vermelisin,Benim oğlum 8 kilo.8 damla verilmeli.Bildiğim kadarıyla eğer kilosu iyiyse vitamine gerek yok.Ama tabiki günde 3 damla dvit verilmeli

ben hala ferro saol ve devit kullanıyorum..devit 3 damla, demir ise 8 damla kullanıyorum...9. ayda kanını ölçtürüm demiri verip vermemeye öyle karar vericem.

cnm dün doktor deviti artık kes dedi,bundan sonra gerek yok dedi

dediğiniz deviti kullanıyorduk bizde. sonra monovit verdiler. aynı şeymiş. ve sonra da en son bu doktor o monoviti de kesti ulaseda senin gibi ve onun yerine multilab mıyımış neymiş ona başlayalım dedi işte.. daha almadım gerçi. anlaşılan bir de eczacıdan bilgi alıcam şu multivitamin konusunda.

Kandamlası olarak Ferrum kullanıyoruz sabah akşam yedi damla Muti tabs kullanıyoruz bence kullan çünkü ACD vitamini C vitaminine kışın ihtiyaç duyabilir bebekler.

dediğiniz deviti kullanıyorduk bizde. sonra monovit verdiler. aynı şeymiş. ve sonra da en son bu doktor o monoviti de kesti ulaseda senin gibi ve onun yerine multilab mıyımış neymiş ona başlayalım dedi işte.. daha almadım gerçi. anlaşılan bir de eczacıdan bilgi alıcam şu multivitamin konusunda.

cnm doktor ferrum ve sanasol kullanman yeterli dedi,bebeklerin gelişimine göre veriyorlar herhalde değişik değişik vitamin ve damlaları

ferro sanol ve monovit kullanıyoruz bende geriçi ben pek düzenli kullanamıyorumda sağlık ocağından yenilerini istedim dün arada vermiyorum dedim düzenli ver bunlar çok önemli ilerde kansızlık olur dedi vitamin 3 damla kan damlası 9 damla ama kiloya göre olduğunu bilmiyorum 4 aydan sonra başlanıyodu sanırım hep 9 damlaydı

kiloya göre canım kan damlası. kuzey 8 damlaydı artık 9 damla vereceğim.

ya ben o doktorun lafına uydum 3-4 gündür vermiyorum ferro sanolu? kafamda da şüphe kaldı doğrusu. peki siz 8-9 damlayı birden mi veriyorsunuz yoksa gün içine mi yayıyorsunuz? bize birden verme gün içine yay, hatta 15 gün bi hiç verme bağırsakları rahatlasın çocuğun dedi??

walla bu c.tesi yine götürücem kontrole. soru yağmuruna tutmuştum, bu kez soru bombardımanına tutucam lavuk doktoru:) hiçte beğenmedim zaten, bir daha da götürmeyeceğim o para avcısı ibibiğe:)) biz anneler bile okuyup, araştırdıklarımızdan, paylaştıklarımızdan bazen bayaa bir bilgi sahibi olabiliyoruz.

çocuğuma bir sürü ilaçlar yazdı salak saçma.. hiçbirini de kaale alıp almadım. dedim ya önce eczacıya da bi danışıcam öyle alıcam.

yok faranjit dedi. şurup yazdı. yok popo silme sarı suyu verdi. yok sünnet edelim bu kuzuyu, ben yapıyorum dedi. ben gazdan şikayet edince yok reflü olabilir, hastaneye yatıralım 1 gün dedi.. sanki benim çocuğum bugüne dek hiç doktor yüzü görmedilülülülülülü onlar neden göremedilerse bunları.. dedim ya, para avcısı dümbük herif:eek:klava: ama şu parasız 2. muayenemi de yedirtmeyeceğim sırf onun karşısına dikilip bu kez iyice bunaltmak, tezlerini çürütmek için.. :dilcikar: kaydirigubbakcemile5

ben uzun zaman önce kestim. fazla yüklenmeye gerek yok 4 ay düzenli kullanmışımdır . uzun zamandır kullanmıyorum

ya ben o doktorun lafına uydum 3-4 gündür vermiyorum ferro sanolu? kafamda da şüphe kaldı doğrusu. peki siz 8-9 damlayı birden mi veriyorsunuz yoksa gün içine mi yayıyorsunuz? bize birden verme gün içine yay, hatta 15 gün bi hiç verme bağırsakları rahatlasın çocuğun dedi??

walla bu c.tesi yine götürücem kontrole. soru yağmuruna tutmuştum, bu kez soru bombardımanına tutucam lavuk doktoru:) hiçte beğenmedim zaten, bir daha da götürmeyeceğim o para avcısı ibibiğe:)) biz anneler bile okuyup, araştırdıklarımızdan, paylaştıklarımızdan bazen bayaa bir bilgi sahibi olabiliyoruz.

çocuğuma bir sürü ilaçlar yazdı salak saçma.. hiçbirini de kaale alıp almadım. dedim ya önce eczacıya da bi danışıcam öyle alıcam.

yok faranjit dedi. şurup yazdı. yok popo silme sarı suyu verdi. yok sünnet edelim bu kuzuyu, ben yapıyorum dedi. ben gazdan şikayet edince yok reflü olabilir, hastaneye yatıralım 1 gün dedi.. sanki benim çocuğum bugüne dek hiç doktor yüzü görmedilülülülülülü onlar neden göremedilerse bunları.. dedim ya, para avcısı dümbük herif:eek:klava: ama şu parasız 2. muayenemi de yedirtmeyeceğim sırf onun karşısına dikilip bu kez iyice bunaltmak, tezlerini çürütmek için.. :dilcikar: kaydirigubbakcemile5

çok hoşsun canım yaaa:roflol:
güldürdün beni
haklısın içinde kalmasın bişey sor valla hatta not yap unutursun felan diye.
ama ben halen veriyorum demiri de vitamini de bize öyle birşey denmedi:KK43:

çok hoşsun canım yaaa:roflol:
güldürdün beni
haklısın içinde kalmasın bişey sor valla hatta not yap unutursun felan diye.
ama ben halen veriyorum demiri de vitamini de bize öyle birşey denmedi:KK43:

zaten benim her doktora gidişim bir olay oluyor. bir sayfa dolusu soru sinsilemle..kaydirigubbakcemile3 ama çıkınca aa şunu sormayı unuttum dediğim oluyor hep. yeni listem hazır zaten:jeyyar: ee her geçen gün gelişimine bağlı sorularım artıyor:1hug:

arkadaşlar ben vitamin olarak multi tab demir olarakta ferrum damla kullanıyorum ikiside çok önemli düzenli olarak vermek şart

slm arkadaşlar birazda bebişlerimize çorba tariflerini paylaşalım lütfen çok ii olur degişiklik.

düzenli d vit kullanan arkadaşlar kaç şişe bitiirdiniz. ben ilk şişeyidüzenli kullandım bu ikinci ama yarım.. dedimya uzun zamandır kullanmıyorum. 3 gündür tekrar başladım.. düzenli kullanan varsa kaçıncı şişedeler öğrebilir miyim

X