Demir İlacı Alerjisi mi?

TheSweetWitch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2022
2.035
1.634
Kızlar aranızda benzer durumu yaşayan var mı merak ettim. Öncelikle tabi ki doktorla görüştüm...
Bebeğim ayın 11inde 4 aylık oldu . 9'unda kontrolümüz vardı ve demir ilacına başladık. Ben kendi araştırmalarım sonucu Newvit markasını tercih etmek istedim ve doktorumuz bir sakınca görmedi. D vitamini olarak da başından beri Ocean markasını kullanıyoruz.
Bebeğim 7 kilonun üzerinde ve 4 damla olarak başladık. Yalnız birkaç gündür vücudunun çeşitli noktalarında kabarıklıklar olup en fazla 2-3 saat içerisinde kayboluyor. Sonrasında herhangi bir iz kalmıyor. Başlarda bir şey ısırdı sandım ama sürekli bir şekilde devam edince alerjiden kaynaklandığını düşünmeye başladım.
Doktoru, geçtiği ve iz kalmadığı için sorun olmadığını söyledi. Ancak bu durum beni huzursuz ediyor. Benzer bir şey yaşayan var mı, başka bir doktora daha göstersem mi?

Eklentiler

• 20230316_073421.jpg
    20230316_073421.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 143
  • 20230316_073447.jpg
    20230316_073447.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 211
  • 20230316_073519.jpg
    20230316_073519.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 117
Kaşındaki farklı gibi sanki. Daha küçük aylarında benim oğlumda da çıkardı. Doktoru sivilce değil korkma, bu kendi kendine olur geçer dedi. Gerçekten de 24 saat olmadan olup geçerdi. Diğerleri ısırık gibi. En iyisi demir takviyesini 3-4 gün kesin ve bakın yine oluyor mu.

Birkaç gün demir ilacını bırakın, oluşacak mı yine gözlemleyin. Ben böyle bir durum yaşamadım çocuklarımda

Ya sanki böcek ısırmış gibi

Başta ben de öyle sandım ama 1.si böcek ısırığı öyle 2-3 saatte kaybolmaz, 2.si üst üste her yerini mi ısırıyor? Bir bakıyorum kolunda var geçiyor, sonra bir bakıyorum karnında, birkaç saat sonra bacağında falan. Sürekli tekrarlıyor.

Kaşındaki farklı gibi sanki. Daha küçük aylarında benim oğlumda da çıkardı. Doktoru sivilce değil korkma, bu kendi kendine olur geçer dedi. Gerçekten de 24 saat olmadan olup geçerdi. Diğerleri ısırık gibi. En iyisi demir takviyesini 3-4 gün kesin ve bakın yine oluyor mu.

Kaşındaki de aynı aslında. Sadece ışık farklı ve orada ağlamıştı daha çok kızardı. Sivilceye benzemiyor zaten. Alerji için aklıma bir tek demir geldi. Ben farklı bir şey yemedim son zamanlarda, sadece anne sütü alıyor, başka ilaç falan da kullanmadı. Yeni olan bir tek demir var şuan. Sanırım en doğrusu dediğiniz gibi birkaç gün vermemek.

Birkaç gün demir ilacını bırakın, oluşacak mı yine gözlemleyin. Ben böyle bir durum yaşamadım çocuklarımda

Evet, sanırım en doğrusu bu şekilde gözlemlemek olacak. Doktor ısrarla önemli bir şey değil dedi ama içim rahat etmiyor. Kabızlı vs başka bir yan etkisi de olmadı aslında ama..

X