deliricem ya yardım edin

özel kurum, ne insan kaynakları ne başka bişi patron solumda oturuyor yani. İstifa yapamam hafta başı çalışma var çünkü
İk ya gidip istifa dilekçenizi yazacaksınız, 15 gün ihbar süresi dolana kadar çalışmaya devam etmeniz gerekiyor. İhbar süresi içinde günde iki saat etken çıkma hakkınız, iş arama hakkı oluyor bu.
İsterseniz bu iki saatleri kullanmayıp iki haftadan da düşebilirsiniz.

28 gün hiç duymadım, neresi için geçerli?

İhbar süresi şu şekilde hesaplanır:
  • 6 aydan az çalışmış işçiler için 2 hafta,
  • 6 ay ile 1,5 yıl arası çalışmış işçiler için 4 hafta,
  • 1,5 yıl ile 3 yıl arası çalışmış işçiler için 6 hafta,
  • 3 yıldan fazla çalışmış işçiler için 8 hafta.

Ya kızlar bi bende mi bu ben anlamadım, işten iş akdimi sonlandıracağım. Artık gına geldi iş yerinden konuşacağım edeceğim. Yapamıyorum konuşamıyorum yanı paragraf çıkardım kendime haftada 49 saat çalışma resmi günlerde çalışma patron yurtdışına gittiğinde molaya bile çıkamıyorum köle gibiyim sırf evimin yakınında diye başladım ama gına geldi, başka iş buldum çıkıcam çıkamıyorum konuşamıyorum nasıl giriş yapayım konuya bilmiyorum
haftada 49 saat çalışma resmi günlerde çalışma patron yurtdışına gittiğinde molaya bile çıkamıyorum köle gibiyim sırf evimin yakınında diye başladım ama gına geldi,

Aha böyle dicen 😃 çalışansın ayrılmak istiyorsun bu kadar basit büyütme konuyu kendine. Onlar bi aksilikte seni tak diye çıkartırlar

Yahu arkadaşım herşeyi bilemeyiz tabiki de elimizde bilgisayar akıllı telefonlar var do mi. Google aç "ihbar süresi" yaz. Tablo çıkıyor karşına. Buraya yazana kadar.
Yukarıda arkadaş açıklamış sağ olsun, siz de bunları yazana kadar gerçeği neyse onu yazabilirdiniz mesela ama bunu yazmayı tercih etmişsiniz, e bende sormuşum ne var bunda? Forumda soru soramayacaksak ne yapacağız başka? Her şeyi googledan bakalım o zaman.

İhbar süresi şu şekilde hesaplanır:
  • 6 aydan az çalışmış işçiler için 2 hafta,
  • 6 ay ile 1,5 yıl arası çalışmış işçiler için 4 hafta,
  • 1,5 yıl ile 3 yıl arası çalışmış işçiler için 6 hafta,
  • 3 yıldan fazla çalışmış işçiler için 8 hafta.
bilgi için teşekkürler 🌸

X