Değişim sürecim ,

magistraninbali

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2016
85
76
Hepimizin zaman zaman üst üste kötü olaylar yaşıyoruz ve bizde olumsuz izler bırakabiliyor. Ayrıca irade zayıflığından kaynaklı olarak atmadığımız adımlar yine süreç içerisinde özgüven eksikliğine yol açıyor. Değiştirmek ve başarmak istediklerim bir günlük tutmaya karar verdim..
1- öncelikle şükretmeyi bilen ve olumlu duygular içerisinde olan birisi olmak istiyorum. Bu sebeple güne uyanır uyanmaz şükrederek ve dua ederek başlayacağım. Kendim içim güzellikler dileyeceğim.
2- daha huzurlu ve ağırbaşlı birisi olmak istiyorum. Bunun için de gereksiz insanlardan ve gereksiz konuşmalardan uzak duracağım. Her ortamda bulunmayacağım.
3- kendini seven ve bakımlı birisi olmak istiyorum. Bu yüzden saçımdan, yüzümden vs şikayet etmeden olabildiğince iyi bakacağım kendime.
4- düzenli ve sakin olmak beni mutlu ediyor. Bu sebeple sabahları erken uyanmam gerekli. Acele acele hazırlanmak beni son derece rahatsız ediyor. Ayrıca evde dağınık olduğunu düşündüğüm kısımları da en kısa sürede toplayacağım.
5- insanların ne düşündüğüyle değil kendimle ilgileneceğim. Patronumuz iş arkadaşlarımız dostlarımız hatta bizi tanımayanların düşünceleri artık beni ilgilendirmiyor.
6- kimsenin dedikosunu yapmayacağım ve yapılan ortamlarda bulunmayacağım.
7- kaygı endişe ve olumsuz duyguları kafamda kurup durmayacağım. Daha sabırlı olacağım. Bir şey olacaksa olur. Önemli olan benim süreç içerisinde nasıl davrandığım
8- her akşam düzenli kitap okuyacağım ve örgü öreceğim.
9- ne yazık ki zaman zaman başkalarıyla kıyas içerisine girebiliyorum. Bundan vazgeçeceğim ve elimdekilere mutlu olacağım.
10- değişimden korkmayacağım. Geçmişle yaşamaya bırakıp ileriye bakacağım. Bir süre sonra zaten değişmiş olacağım.
11- kararlı olacağım 😊

Bu sabah güne şükrederek başladım. İşyerinde oldukça yoğundum. İşten çıkınca eski iş arkadaşlarımla görüştüm. O sırada olmak istediğimden daha yakın davrandım bu rahatsız etti. Ama yeni yeni adapte olacağımı düşünerek görmezden geliyorum. Sonuçta sihirli değnek dokunmuş gibi değişmeyeceğim. Ayrıca böyle oldu diye bırakırsam hep yarım kalacak. O yüzden sabırla öğrene öğrene kaldığımız yerden devam. Örgü de ördüm biraz ama henüz kitap okumadım. Bugüne 10 üzerinden 6 verebilirim.

Öncelikle evimin çok büyük bir kısmını baya bir uğraşarak topladım. Kalanını bugün akşam belki bitirim. Ayrıca bugün hayattaki en önemli şeyin şükür olduğuna bir kez daha emin oldum. Dedem kanser hastası. Bugün biraz kötüleşmiş. Sağlık/sevdiklerinin sağlığı araya girince başka hiçbir şeyin anlamı kalmıyor. Sonra haberlere baktım çevreye baktım. Tezgahı toplanan teyzeler, okumak için mücadele edenler, genç yaşından 4. Kez kanser olan bir genç kız bir yandan da eşine pahalı otomobil alan ve bunu medyaya anlatan ünlüler, saçma sapan laf yarışına girerek haber okutmaktan dahi soğutan ve kimseye bir şey katmayan bir takım sözde sanatçılarr..Ne yazık ki hayat adil değil. Hayattaki adaletsizliğe rağmen hayatta bir mücadelesi olan insanlardan öğrenecek çok şeyim var.. Ve sağlığıma, başımı soktuğum evime, hayatımı idame ettirecek işime be sayamayacağım sayısız nimete çok büyük şükür borcum var.. hal böyleyken de bir şeylerden şikayet etmenin dövünmenin bir anlamı da Yok. Kıymet bilmek gerek..

Evimi topladım 😊 Yeni mobilyalarım da oldu değişim güzel gidiyor .. 2 ileri bir geri ama sonuçta hep ileri gidiyorum

Bugün hedeflerime uygun olarak 1.5 litre su içtim.
Günde 5 tl biriktirmeye karar verdim ve çekmeyece 5 tl koydum.
Sevdiklerimi her akşam aramaya karar verdiğim için anneanne babaanne dedelerim anne ve babamı aradım.
Abur cubur almadım.
Günde 15 dk kitap okuma hedefi koymuştum. 25 dk kitap okudum. Okuduğum kitap Serkan Karaismailoğlu Pia Mater
Bir defter tutmaya başladım. Hedeflerimi rahatsız olduklarımı yazdım ve 4 hafta hazırladım. İlk gününü bufün tamamladım.
Yarını planladım ve bugüne dair notlarımı defterime yazdım.

X