Dayanamıyorum artık yoruldum...

Theblabla

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
317
131
23
Merhaba arkadaşlar önceki konumdan biliyorsunuzdur lohusayım yeni dogum yptim ve kv dem bnde kalıyor.

Her işime karışiyor kadın gerekli gereksiz her birşeye yorum atıyor karışiyor ben doktorların dedigine göre buyutmek istiyorum bebeğimi bırakmıyor dik kafalı cahil biri eşimde hep annesini savunuyo annem iyisini bilir kafasinda birseyi dogru dese anlarim ama yanlış bildiklerini ileri süruyor. Bir şekilde bunlara sabretmeye calisiyorum.

Ama asıl bugün beni üzen ağlatan konu farklı kapalı bir bayanım
eşim ve ailesi ortak iş yerindeler evimde iş yerine yakın kv dem yemek yapmiş ögle yemeğinde yesinler diye piknik sepetine koymus hazirlamis yemekleri bende o an kahvaltı hazirliyordum kendime kayınım yemek almak için geldi kapıda bekliyordu kv dem gel oglum gel diye seslendi kayınim gelmicem ver burda dedi bende kvdeme anne gelmesin başım açik dedim kvdem yinede gel oglum gel dedi kayınim geldi bni gördü bn hemen yatak odasina gittim sinirlemlndim ağladim sonra gozleri sildim kayinim gidince kvdeme niye başım açik dediğim halde gel diyosun dedim olsun ne olcak dedi sonra eşime msj attım kvdeme birssy dicegine degil dertlesmek icin agladigimi annesinin bilerek boyle saygisizlik yptigini söyledim eşim bna kızdı ne istiyosun bnden ve annemden kadincagiz npyo sana olsun olabilir bıktim artik senden herseyi sorun goruyosun filan dedi günah kvdemin üstune biliorum ama o an bn cok üzuldum eşimden bi teselli destek beklerdim annem ypmis bi cahillik onun hatası bosver diyebilirdi.

Eşim hiç kvdemle sorunum oldugunda ben hakli olsam bile beni savunmuyo annesine saygisindan saygi gostermesin demiom göstersin ama bnde karısıyim
Çocukla ilgili birşey oluyo doktorun dedigini ypmaya kalktigimda kvdem mudahale edio izin vernemeye çalisiyom eşim kac cocuk buyutmus tecrubeli ne derse tamam de diyo
Benim ev düzenimi herşeyimi degistirdi herseyime karışiyo evin içinde kalın polar kadife pijama yelek corap giyiyorum bebek surekli kakasini ypyo diye senin yüzunden üsüttu bu cocuk diyo kakası sıvımsi oldugu icin ishal yptin cocugu diyo kucucuk bebek anne sütu aliyo sadece nasil kati kaka ypsin ki bebefe giydirdigim kiyafete kullandigim beze markasina herssyine karişiyo ve eşim beni kötu göruyo
Kalmasini istemiyorum banyosuna varasiya herseyi ögrendim ben gerek yok diorum hala kalıyor yanimda ne yapacagim ben lütfen yardım edin dayanamiyorum artık yoruldum kimse bni anlamiyor dertlesecek kimsemde yok kendi öz annem bile kocan ne istiyosa o dur cocugun icin suscaksin oturcaksın diyor bna kiziyor

Ağırlığınızi koymanin zamanı geldi. Açık açık kayınvalide ye artık kalmasına gerek kalmadığını söyleyin. Tabiki tatlı dille. Sonuçta asıl sorun kayinvalideniz değil o öküz esiniz. Tesettürlü olduğunuzu göz ardı etmesi ayrı terbiyesizlik. Benim başım açık, ama evde tesettürlü kadınlar olunca insan böyle şeylere dikkat eder. Dediğim gibi ama asıl sorun size saygısı olmayan esiniz. Sizi yok sayan adamı üstüne birde baba yapıyorsunuz sonuc böyle oluyor.

Ağırlığınızi koymanin zamanı geldi. Açık açık kayınvalide ye artık kalmasına gerek kalmadığını söyleyin. Tabiki tatlı dille. Sonuçta asıl sorun kayinvalideniz değil o öküz esiniz. Tesettürlü olduğunuzu göz ardı etmesi ayrı terbiyesizlik. Benim başım açık, ama evde tesettürlü kadınlar olunca insan böyle şeylere dikkat eder. Dediğim gibi ama asıl sorun size saygısı olmayan esiniz. Sizi yok sayan adamı üstüne birde baba yapıyorsunuz sonuc böyle oluyor.
Soyledim eşimede gerek olmadigini her firsatta tatli dille kaynanamada ima ediyorum yinede giden yok 1-2ay kalacak diye duydum baskasindan onunla ayni sehirdeyiz aslinda gelcekse bile illa sabah gelsin aksam gitsin dedim eşime kimse bni dinlemiyor

Kayınvalideniz oğlunu nezaketen çağırmıştır belki. Kasten yapmamıştır yada sizi gerçekten duymamıştır.
Sanırım,kayınvalidenizin sizde olması sinirlerinizi bozmuş.

Ben de kapalıyım seni anlıyorum görünce basın acık ne hissettiğini anlıyorum üzülme senin üzülmeni de yadırgamıyorum . Ama kaynın geldiği zaman neden gidip basını kapatmadın ki bunun için üzüldün ? Onu anlamadım bitek.
Kv nin herşeye karışma sebebi de zaten arkanda kocanın ve ailenin durmaması. Ne diyeceğimi bilemiyorum 🤷‍♀️ He tamam diyip geçiştir kendi bildiğini yap duymazlıktan görmezlikten falan gel ne biliyim bilemedim 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Allah yardımcın olsun üzüldüm.
Hatanın %80ni eşinde bence onla konus arkanda neden durmadığını falan sor mesela arkanda durmayacaksa evlenip bide niye cocuk yapmış onu sor

Ben de kapalıyım seni anlıyorum görünce basın acık ne hissettiğini anlıyorum üzülme senin üzülmeni de yadırgamıyorum . Ama kaynın geldiği zaman neden gidip basını kapatmadın ki bunun için üzüldün ? Onu anlamadım bitek.
Kv nin herşeye karışma sebebi de zaten arkanda kocanın ve ailenin durmaması. Ne diyeceğimi bilemiyorum 🤷‍♀️ He tamam diyip geçiştir kendi bildiğini yap duymazlıktan görmezlikten falan gel ne biliyim bilemedim 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Allah yardımcın olsun üzüldüm.
Hatanın %80ni eşinde bence onla konus arkanda neden durmadığını falan sor mesela arkanda durmayacaksa evlenip bide nite cocuk yapmış onunsor
Mutfaktaydim o an mutfaklada diş kapi karsi karşiya kayinim ayakkabi cikarmamak icin dış kapida yemek sepetini alip gitcekti eşim hic anlamiyor ailesine cok düşkun bagli biri onlarin hatasini hep görmezden gelir ama benim ailemden birinin hatasini anlata anlata bitiremez eşim sorunlari dertlerimi anlatmamı bırakin normal sohbet ederken bile bni saygiyla dinlemiyor sözumu kesip konuyu filan degistiriyor duzgunce neden boyle oldugunu bu durumlardan rahatsiz oldugumu tatli dille her söylemeye kalktigimda bagirarak kavga ediyo biktim artik senden insancıl ol biraz diyor anlamiyor beni

Eşine anlattığında hiçbir şey yapmıyorsa artık anlatma kendin ağırlığını koy. Kv İstediği kadar konuşsun sen kendi bildiğini yap. He de geç. Umursama. Aldığın beze laf ederse niye bunu aldın derse bunu almak istedim de hiç tartışmaya girme. Bu tiplere karşı yapılacak en iyi şey söylediklerini umursamamaktır.

Eşine anlattığında hiçbir şey yapmıyorsa artık anlatma kendin ağırlığını koy. Kv İstediği kadar konuşsun sen kendi bildiğini yap. He de geç. Umursama. Aldığın beze laf ederse niye bunu aldın derse bunu almak istedim de hiç tartışmaya girme. Bu tiplere karşı yapılacak en iyi şey söylediklerini umursamamaktır.
Oyle ters cvp verdigimde niye nicin neden vs.. uzun uzun 1saat konusuyo

Mutfaktaydim o an mutfaklada diş kapi karsi karşiya kayinim ayakkabi cikarmamak icin dış kapida yemek sepetini alip gitcekti eşim hic anlamiyor ailesine cok düşkun bagli biri onlarin hatasini hep görmezden gelir ama benim ailemden birinin hatasini anlata anlata bitiremez eşim sorunlari dertlerimi anlatmamı bırakin normal sohbet ederken bile bni saygiyla dinlemiyor sözumu kesip konuyu filan degistiriyor duzgunce neden boyle oldugunu bu durumlardan rahatsiz oldugumu tatli dille her söylemeye kalktigimda bagirarak kavga ediyo biktim artik senden insancıl ol biraz diyor anlamiyor beni
Eşinizle bi aile terapistine falan gitseniz mesela. Eşiniz de cddi sorunlar var

X