Davutoğlu’nun ‘Kalemini cesurca kullandı’ dediği Karakaya: ‘Tekmelerine sağlık Yusuf’

tabii eleştirin!!!! bir gün gelecek SİZİN YAZARLARDA ÖLECEK
AMA BEN UTANIRIM BU ŞEKİLDE ELEŞTİRMEYE !!!!
Levent Kırca misal çok düzgün konuşan İstanbul beyefendisi sanki ... Yasar Nuri ile bir olup ağza alınmayacak laflar eden Müjdat Gezen de çok kibar beyefendi bir sanatçı !! Askere polise tas atana k..tak o...pu dersen senden kötüsü olmaz ama Oktay Eksi gibi Akp ye küfredersen çağdaş yazar olursun ülkemde .. Sırf Akp düşmanlığından gökten ilahları indirip Akp ye saldıran ve açıkça hdp için oy isteyen Emin Çölaşan bile vatansever kibar ve çağdaş bir yazardır ama Hasan Karakaya küfürbaz olarak kalır akıllarında ..Hasan Karakaya nin Ali İsmail için yazdıkları dışında bütün yazılarına katılıyorum .. Dobra bir kalem ve zeki dinine de devletine de bağlı bir yazardı .. Kalpten inanıyorum ben ama yine Rabbim bilir mekanin cennet olsun yürekli insan ..

Levent Kırca misal çok düzgün konuşan İstanbul beyefendisi sanki ... Yasar Nuri ile bir olup ağza alınmayacak laflar eden Müjdat Gezen de çok kibar beyefendi bir sanatçı !! Askere polise tas atana k..tak o...pu dersen senden kötüsü olmaz ama Oktay Eksi gibi Akp ye küfredersen çağdaş yazar olursun ülkemde .. Sırf Akp düşmanlığından gökten ilahları indirip Akp ye saldıran ve açıkça hdp için oy isteyen Emin Çölaşan bile vatansever kibar ve çağdaş bir yazardır ama Hasan Karakaya küfürbaz olarak kalır akıllarında ..Hasan Karakaya nin Ali İsmail için yazdıkları dışında bütün yazılarına katılıyorum .. Dobra bir kalem ve zeki dinine de devletine de bağlı bir yazardı .. Kalpten inanıyorum ben ama yine Rabbim bilir mekanin cennet olsun yürekli insan ..
Çoğuna katılıyorum.

Yani burada kişinin yazar olması mesele herkesin hayatında küfürü gıybeti var ama yazıyla kayda geçmemiş yani en azından bu dünyada ..
O kendine göre yazdıklarında haklıydı evt uslubu diyeyim sert olsada vatan millet insanı olduğu için böyleydi .
Neyse ya küfüre uslup dedi diye gene dillere pelesenk olacam : p

devletle hükümeti birbirinden ayırmayı ne zaman öğrenicekler acaba? "devletine bağlıydı" diyenler devletin rejimini değiştirmek istiyor, devletin kurucularına çamur atıyor. sonra hala: "devletine bağlıydı". akıl tutulması dedikleri şey bu olsa gerek!!!

bu arada hasan karakaya ölmüş, mekanı cennet olsun (!), inşallah siyasi olarak sevip saydıkları da onu orda yalnız bırakmazlar (!!!).

devletle hükümeti birbirinden ayırmayı ne zaman öğrenicekler acaba? "devletine bağlıydı" diyenler devletin rejimini değiştirmek istiyor, devletin kurucularına çamur atıyor. sonra hala: "devletine bağlıydı". akıl tutulması dedikleri şey bu olsa gerek!!!

bu arada hasan karakaya ölmüş, mekanı cennet olsun (!), inşallah siyasi olarak sevip saydıkları da onu orda yalnız bırakmazlar (!!!).
O sizin düşünceniz ben hala devletine bağlı diyorum .. Size göre Akp nin yaptıkları doğru değildir bana gore doğrudur ve bana gore benim gibi düşünenler devletine bağlıdır size gore de sizin gibi düşünenler bağlıdır .. Kimsenin kimseye çamur attığı yok İnönü bu ülkenin kurucusu degildir .. Benim Atam osmanlı padişahları ve Mustafa Kemal dir..

Ölüye,ölünün arkasindan üzüntüye saygiyi hatirlatanlarin cok degil 2 yil once ayni durumda burda baskalari uzulurken yorumlarini hatirliyorum da...Allah buyuk ya cidden cok buyuk.
Gazeteci icinse de Allah gunahlarini affetsin diyebilirim sadece.

tabii eleştirin!!!! bir gün gelecek SİZİN YAZARLARDA ÖLECEK
AMA BEN UTANIRIM BU ŞEKİLDE ELEŞTİRMEYE !!!!
hakaret edilirse evet tepki verin ama bizim Atatürk'ümüze her fırsatta laf sokuşturanlara da aynı tepkiyi veriyor musun Lamelifamine?

İnönü yü sevmeme nedeninizi merak ettim?

Hayatının çoğunda adam gibi bir yatak görmeden savaşlarda, cephelerde sürünmesi.

Ülkeyi kurtarmak için gençliğini heba etmesi, gemiye binip kaçmak yerine kalıp savaşması, cesur ve onurlu bir insan olması.

Kurduğu ülkede yaşayıp kendisine laf eden nankör tipleri duysa mezarından kemiklerinin fırlayacak olması.

Bu zamanda şerefli insanlar nedense kimse tarafından sevilmiyor, sürekli laf yiyorlar. Onur, çalışkanlık vb özellikler artık erdem değil, insanlara batıyor. İlginç.

hakaret edilirse evet tepki verin ama bizim Atatürk'ümüze her fırsatta laf sokuşturanlara da aynı tepkiyi veriyor musun Lamelifamine?
kime olduğu farkeder mi ? A atlantistengelenkadin bu şekilde fütursuzca yazılanlar hakaret değilde ne ?
madem sevmiyorsun es geç bugüne kadar sevmediğim sanatçı-yazar vb. ölümlerinde konuyu açıp okumadım bile rahmet okumadım ancak ,girip ortalığıda bulandırmadım
sadece şu an adını hatırlayamadım bi sanatcının cenazesinde 2 kişi protesto etmişti
KENDİLERİN-(CE) cihat yapmışlar dediğimde nasıl üstüme gelinmişti ve ben bu şekilde gazap falan okumamıştım ha !

hic bir yazarimi (hos benim neden oluyorsa artik )
yanlis yaptiginda elestirmemezlik etmedim.
şiddeti savunan, öleni iyi olmuş diye yerden yere vuran bir yazar ise beğendiğim yazar,anında kara listeme geçer.
bu bölümde çok sevdiğim ama bir yazısında hoş bulmadığım çok yazar hatırlarım bunuda yazdığımı. kısaca yanlış bulduğum bir şeyi açıkça belirtirim.
körü körüne kimseyi desteklemem.
hangi yazar olsada benim gözümden baksada ,şiddet içerici ,ya da şiddet sevdalısı ölenlere oh olsun diyecek kadar kötücül bakış açısıysa anında düşer gözümden...
.ölüm çünkü.
cinayet işlememiş kişiler ise bunlar birde.
ayrıca bir ek,taş atmak ölüm sebebi olamaz
,tekerleğe tekme atmakta, yerlerde tekmeklenmek sebebide olmamalı.
kısaca
kimseyi körü körüne savunmam.
levent gültekin, şu an en sevdiğim yazar. ama bir yanlışı, şiddet içeren yazısı olsa gelir burada eleştiririm.
evet bu yazar vefat etmiş.
Allah rahmet eylesin diyorum.
ama yazılarını hoş bulmuyorum. bulmadımda. bunuda söylemekten çekinmem

Son düzenleme:
Allah taksiratlarını affetsin .

Hasan Karakaya ; hani bazen aynı şeyi düşünür ama o kadar yanlış bir üslupla yazar ya burada bir üye ve yazdıklarına beğen demeye eliniz gitmez ya; bir çok konuda öyle bir yazardı benim için .

Haberdeki yazılarda öyle işte . Anlatmanın bin bir türlü yolu varken ; o sert ve kırıcı olanı , hakaret ve küfür içerini seçti çoğu zaman .

O yüzden diyorum ya Rabbim taksiratlarını affetsin . Mekanı cennet olsun .

Hayatının çoğunda adam gibi bir yatak görmeden savaşlarda, cephelerde sürünmesi.

Ülkeyi kurtarmak için gençliğini heba etmesi, gemiye binip kaçmak yerine kalıp savaşması, cesur ve onurlu bir insan olması.

Kurduğu ülkede yaşayıp kendisine laf eden nankör tipleri duysa mezarından kemiklerinin fırlayacak olması.

Bu zamanda şerefli insanlar nedense kimse tarafından sevilmiyor, sürekli laf yiyorlar. Onur, çalışkanlık vb özellikler artık erdem değil, insanlara batıyor. İlginç.
İsmet İnönü Atam'ın en sevdiği paşasıydı.
Zaman zaman görüş ayrılıklarına düşseler de en çok ona güvenirdi ve onu ölümden bile kurtarmıştır.
İsmet İnönü asker yönü kuvvetli zeki bir Kürt paşasıydı.
Atatürk'ün yol arkadaşıydı .Diğer silah arkadaşları ile beraber hepsine minnet borcum var.
Mekanları cennet olsun.

kime olduğu farkeder mi ? A atlantistengelenkadin bu şekilde fütursuzca yazılanlar hakaret değilde ne ?
madem sevmiyorsun es geç bugüne kadar sevmediğim sanatçı-yazar vb. ölümlerinde konuyu açıp okumadım bile rahmet okumadım ancak ,girip ortalığıda bulandırmadım
sadece şu an adını hatırlayamadım bi sanatcının cenazesinde 2 kişi protesto etmişti
KENDİLERİN-(CE) cihat yapmışlar dediğimde nasıl üstüme gelinmişti ve ben bu şekilde gazap falan okumamıştım ha !
kendilerince cihat diyorsun.
ne kadar tehlikeli bir söz
üzerine gelmekte çok da haksız değillermiş o zaman.
cihat adına ölünün arkasından küfret ,yaşarken söv öldür.
demokrasi ile pek bağdaşmayan bir terim cihat.,
cihat sözüne sığınıp saygısızlıkları,cinayetleri meşrulaştıramazsınız.

kendilerince cihat diyorsun.
ne kadar tehlikeli bir söz
üzerine gelmekte çok da haksız değillermiş o zaman.
cihat adına ölünün arkasından küfret ,yaşarken söv öldür.
demokrasi ile pek bağdaşmayan bir terim cihat.,
cihat sözüne sığınıp saygısızlıkları,cinayetleri meşrulaştıramazsınız.

bak yine anlamadın benim yazdığımı kendilerin -ce

ben yaptıklarını savunmadım yine orada akılların-ca gibi manasında
yaşarken tepki verseler anlarım -izleme izlettirme farklı yolları dene ama bunun yapılması gereken yer cenaze hiç değil
ki o kişiyi neden seçmişlerdi bilemiyorum

eee şu burada ölünün arkasından yazılanlar için de aynı şeyi düşünüyorsun umarım !

bak yine anlamadın benim yazdığımı kendilerin -ce

ben yaptıklarını savunmadım yine orada akılların-ca gibi manasında
yaşarken tepki verseler anlarım -izleme izlettirme farklı yolları dene ama bunun yapılması gereken yer cenaze hiç değil
ki o kişiyi neden seçmişlerdi bilemiyorum

eee şu burada ölünün arkasından yazılanlar için de aynı şeyi düşünüyorsun umarım !
valla bu kişinin ne yaptığı ne ettiği beni hiç ilgilendirmiyor .
hesabını kendisi verecek allaha ,bana vermeyecek.
onun yaptıkları ,söyledikleri yüzünden de ben hesap vermeyeceğime göre no problem.

X