Davutoğlu’nun ‘Kalemini cesurca kullandı’ dediği Karakaya: ‘Tekmelerine sağlık Yusuf’

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.870
40.715
Davutoğlu’nun ‘Kalemini cesurca kullandı’ dediği Karakaya: ‘Tekmelerine sağlık Yusuf’

27712.jpg

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Medine’de kalp krizi geçirerek ölen Yeni Akit’in yayın koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya için, “En zor şartlarda en zor zamanlarda hiç tereddüt etmeden düşündüğünü, inandığını cesurca haykıran bir kalemdi.” dedi.

Davutoğlu, herkesin sustuğu dönemlerde dahi Karakaya’nın eğilip bükülmeden, kalemini herhangi bir ürkeklik içerisinde kullanmadan yayın çizgisini sürdürdüğünü savundu.

Yeni Akit yazarının çok güzel bir hayat geçirdiğini dile getiren Başbakan,“Son nefesini de Hz. Peygamber’in huzurunda verdi. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Davutoğlu’nun ifadesiyle Karakaya’nın ‘cesur’ kaleminden geriye şu satırlar kaldı:

Gezi eylemcilerine: Ulan pezevenk, ulan kaltak

“Ulan pezevenk!..
Ulan kaltak!..
“Demokratik hak”ların “taş”larla, “mo-lotof”larla, “tabanca” ve “bıçak”larla istendiği nerede görülmüş?.
Hem saldırıyorsun, hem de “Anneee!.. Polis beni dövdü” diye ciyaklıyorsun!..
Polis niye dövdü seni?..
Nerede dövdü?..
“Çay bahçesi”nden dönerken mi dövdü, yoksa “kütüphane” veya “piknik”ten dönerken mi?..
Ulan, yolda yürüyen adamı polis niye dövsün, niye tazyikli su sıksın?.
Senin ne “b.k” işin vardı orada?..”

Ali İsmail’in dövüldüğü ne malum?

“Ben de soruyorum;
“O sokaktaki MOBESE kayıtları nerede?.. Hadi, gösterin de Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürüldüğüne inanayım?..
Ne malûm dövülerek öldürüldüğü,
Belki,
Kafasını taşlara çarpmıştır!..
Belki de
Koşarken dengesini kaybedip kafasını duvara çarpmıştır!
Ya da,
Ne bileyim, merdivenden düşmüştür!”

Soma’da madenci tekmeleyen Yerkel’e: Tekmelerine sağlık

“Son derece “sakin” ve son derece “beyefendi” bir delikanlı olan Yusuf da, eğer iddia edildiği gibi, bu provokatörü “tekmeledi” ise, gerekeni yapmıştır!.. Çünkü o provokatör; “o tekmeyi yemek” için “her şeyi” yapmış, “kendini yere atarak” da “harika bir prodüksiyon”a imza atmıştır!..

Tekmelerine sağlık!..”

Ankara katliamı sonrası: Barış teröristleri

“‘Gezi zekâlı’ taifesi, olayların tırmanması için ‘ölü’ ister de, Ankara’daki “Barış teröristleri” geri kalır mı? Onlar da ,”99 ölü”yü az bulup, “daha fazla ölü” istemiş olamaz mı?”

Bunun ki pek aheste olmadı ama adalet yerini buldu sonuçta...
Açık konuşayım .Bu yazılardan haberim yoktu.
Gezi protestolarında polise molotof ve taş atan kişiler marjinal gruplardandı.
Birebir şahidim. Örnek vereyim .Devrimci karargahtandı mesela.
Ben hiç bir surette polise taş atılmasını doğru bulmadım,hele hele molotof olmaması gereken bir şeydi.
Orada binlerce insan protestoda bulundu .
Aralarında bu tip marjinal şahısların olması bizi karalamaz ,kaltak ,pezevenk de yapmaz.
Rahmetlinin bu beyanları çok agresif olmuş.
Hem tekmelerine sağlık Yusuf ne demek.
Mafya mısınız siz.İşinize gelmeyen herkese tekme tokat girişin.
Ne ala memleket.

Allah taksiratını affetsin ..

Ben hiç bir surette polise taş atılmasını doğru bulmadım,hele hele molotof olmaması gereken bir şeydi.
Aralarında bu tip marjinal şahısların olması bizi karalamaz ,kaltak ,pezevenk de yapmaz.
Ne ala memleket.

Polise karşı olan yanlış tutumu ben de tasvip etmiyorum ama bu beyefendi çok ters üslup ve hakaretlerle yazılar yazmış biri..... o zavallı madenci yurttaş o şekilde tekmelenmeyi hiç haketmedi hele de o acılı zamaninda

Polise karşı olan yanlış tutumu ben de tasvip etmiyorum ama bu beyefendi çok ters üslup ve hakaretlerle yazılar yazmış biri..... o zavallı madenci yurttaş o şekilde tekmelenmeyi hiç haketmedi hele de o acılı zamaninda
evet .
hepimizi kaltak yapmış kafadan .
Konuşmanın da mantığı yok artık.
Cevap hakkı yok neticede .
Benim ahirete inancım var.
Yüce Allaha versin hesabını ne diyeyim.

Ne ala memleket.

O provakatörler zaten sol ve devrimci görüse ait olan insanlar degildiki. Onlar Gezi direnisin adini kirletmek icin orda olan akp'lilerdi. Bu provakatörlügü Erdogan bile desteklemistir kabatas yalani ile ve camide icki ictiler yalani ile.

Ki hadi diyelim herkes polise tas atiyor, gezi direnisin bir gayesi, entelektüelligi yoktu, yine küfür ve hakaret yazarak köse yazari olunmaz benim gözümde. Hele o Ali Ismail icin dedikleri, yenilir yutulur cinsten degil.

İyi adamlar iyilikleriyle kotu adamlarda kotulukleriyle anilir. Ölüm kimseyi aklamadigi gibi, dunyada yapilanda dunya da kalir. Simdi ne desek bos ne desek anlamsiz. Kendisi adina uzuldum. Keske herkesiniyilikle andigi bir insan olmayi basarabilseydi. Rahmet dilemek icimden gelmiyor ne yalan soylim. Ama Allah sevenlerine sabir versin. Esine, dostuna, okurlarina.

evet .
hepimizi kaltak yapmış kafadan .
Konuşmanın da mantığı yok artık.
Cevap hakkı yok neticede .
Benim ahirete inancım var.
Yüce Allaha versin hesabını ne diyeyim.
Hepinize dememiş ki zaten polise tas atana oraya demokratik hakkini kullanmaya değil molotof ve tas ile polisi çıldırtmaya gidene yazmış ..

O provakatörler zaten sol ve devrimci görüse ait olan insanlar degildiki. Onlar Gezi direnisin adini kirletmek icin orda olan akp'lilerdi. Bu provakatörlügü Erdogan bile desteklemistir kabatas yalani ile ve camide icki ictiler yalani ile.

Ki hadi diyelim herkes polise tas atiyor, gezi direnisin bir gayesi, entelektüelligi yoktu, yine küfür ve hakaret yazarak köse yazari olunmaz benim gözümde. Hele o Ali Ismail icin dedikleri, yenilir yutulur cinsten degil.
:KK43:(((((((((((((((
of of onu hiç hatırlatma.
Aralarında en kahpece öldürülen oydu.
En çok ona içim acıdı.
Polisler ve çevre esnafı kalp hastası çocuğu tekmeleye tekmeleye öldürdüler.
Fırıncının cdyi sildirtmesi filan.
Neyse ki jandarma silinen görüntüleri geri getirmeyi başardı.

Kabataş yalanına gelince ,ben o zamanki başbakanın direk oturup tasarlamış olduğuna ihtimal vermiyorum.Zaten kendisi tasarlamış olsa profesyonelce bir şey yapardı.Tutulurdu bir kaç adam ,kadını hafiften darp da ederlerdi,görüntüleri de kaydederlerdi her yere servis ederlerdi.İşte sana senaryo.
Ona yalakalık yapmak için ,aklınca iyilik yapmak için uydurulmuş bir yalan,kendileri de yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları için pişman olmuşlardır belki ama her ne olursa olsun benim türbanlı bacıma ,gelinime saldırdılar diyerek hepimizi hedef göstermesi o makama hiç yakışmadı.
Görüntülerde de mevcut zaten.Bayanı kocası tramvay durağından alıyor.Halleri tavırları da gayet normal.Hiç öyle yerlerde sürüklenmiş,bebek arabası parçalanmış,üzerine onlarca adam tarafından işenmiş bir hali yok.
Zaten bizim bildiğimiz gibi kendileri de biliyorlar yalan olduğunu.Bir kaç cidden yarım akıllı haricinde kendileri de inanmıyorlar.O bir karalama kampanyasıydı.
Balçiçek Pamir denen kadın mesela,birebir görüntüleri gördüm bile yazmıştı.Sonra özür diledi.Bu ayıp Zehra Develioğlu'nun dedi.Ne demek bu ayıp onun.Direk senin ayıbın.Yalan söylemeye borcun mu vardı.O dönem işte iktidara şirin görünmek adına yapılan,gazeteciliğe yakışmayan ,oldukça da tehlikeli bir davranış.Bu tip insanların medya yetkilerini neden ellerinden almazlar hayret.Gazetecilik okulunu bitirirken de Hipokrat yemini gibi meslek etik yemini var onu ediyorlar benim bildiğim.
Neticede kalem kılıçtan keskindir diye boşuna dememişler.
Meslek etiğine yakışmayan insanlar toplumları bir anda galeyana getirip infiallere sebep olabilirler.

Bunun ki pek aheste olmadı ama adalet yerini buldu sonuçta...
Adelet öldü diye mi yerini buldu ? Herkes er yada geç ölecek zaten bu ah çıkması değil ki , kötü şekilde ölse yine amenna diyeceğim de adam Medine gibi kutsal bi yerde ölüyor kaldı ki ölümü her fırsatta temenni eden birisine ölüm ödül olur ..

tabii eleştirin!!!! bir gün gelecek SİZİN YAZARLARDA ÖLECEK
AMA BEN UTANIRIM BU ŞEKİLDE ELEŞTİRMEYE !!!!

Canı gönülden rahmet diliyorum.
Hayat böyle işte benim sevdiğime başkası küfreder,başkasının sevdiğinide belki ben içimden küfrederim .Medinei şerifte iki rekat namaz kıldıktan sonra fenalaşmış ve ruhunu çok kolay teslim etmiş,güzel insan arkadan küfreden varsa olan günahınıda yükleniyor iyi şey aslında.
İnşallah hesabın kolay olur.amin ecmain.
içe içe gitseydin severlerdi belki küfredenler :KK66:
Diknot: ayran içmekte bir içme türüdür : p

X