daha dik oturamıyoruz............

35papatya

Duruşunuz,duruş belirler.........
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
836
75
biliyorum, araştırdım.. 9,ayın bitimine kadar dik oturamazsa problemmiş ama yinede sabırsızlanıyorum... benim oğlum, desteklemezsem öne yuvarlanıyor.. öyle dimdik kalamıyor. sizlerde durum nasıl? emeklemeye başladınız mı? bizimkisi 2 dakika bile yalnız yatmaya tahammül edemiyor.. bu konuda önerileriniz varmı? tşk....

oğlum 7 ay 3 günlük desteksiz oturuyor yeni yeni yalnız önündeki ya da yanındaki oyuncağı almak için eğildiğinde yıkılıyor sizin ki de mi böyle yoksa hiç mi oturamıyor. biz de sizin gibi endişelenmiştik geçen perşembe dr umuza sorduk gayet normal dedi . ama ben akranı bebekleri görünce endişeleniyorum yine de sanırım biraz sabırsızım. bizim ki de emeklemiyor karın üstü yatınca basıyor yaygarayı daha dün ilk defa karın üstüyken kendini sırt üstü çevirdi. çoğu bebek bunu 6. ayında yapıyor. gün geçtikçe biraz daha kuvvetleniyor gibi.tembelliklerinden kaynaklanıyordur sıkmayın canınızı

kızlar benim bebişlerimden birisi emekliyor birisi yuvarlana yuvarlana her yere gidiyor birisi sadece yan dönüyor ama oturma konusuna gelince ikisi koltukta destekle oturuyor birisi sürekli öne doğru geliyor çok hareketli emekliyende zaten o kızlar ben bebişlerimi hastalanmadıkça doktora götürmüyorum sizce götürmelimiyim üçü birden çok zor oluyor birde herkez çok bakıyor nazardan korkuyorum

götürsen iyi olur canım ya sende b,iliyorsundur her kontrolde bıngıldağa kalçaya kulağa göze daha aklıma gelmeyen çok şeye bakılıyor. daha üç gün önce bi arkadaşımın bebeğinin kalçasında problem olduğu anlaşıldı çocuk gayet sağlıklı görünüyor halbuki diğer bebekler gibi bacağını her pozisyonda tutabiliyor. sen ben anlayamayız. ben özellikle bıngıldağa takmış durumdayım geç ya da erken kapanması allah korusun büyük problemler yaratabiliyor.ayına göre açıklığın belli ölçümleri var dr bunu eliyle anlayabiliyor vs vs. senide pimpiriklendirmiym ama ayda bir git canım ya

benim kızımıda ben oturtturuyorum 1-2 dk dik oturuyor sonra hemen yıkılıyor ama emeklemesi maşallah güzel

benim kızım desteksiz oturabiliyor artık öne düşmüyor.yaklaşık 10 gündür emeklemeye başladı :dance:ama pek sevmiyor.malum yoruluyor hanımefendi.
ben kızımı çok yüzüstü yatırdım çok sever yüzüstü yatmayı.kalkmaya falan çalışırken emeklemeye başladı.bir de çok sıkışmazsam kucağıma alıp gezdirmiyorum(o çok seviyor tabii) veya yürüteçe koymuyorum.beraber yerde oyun halımızda oynuyoruz yatıyoruz beni işten güçten alıkoyuyor ama olsun.ben bu sebeplerden dolayı çabuk emeklediğini düşünüyorum.

canım doğru söylüyorsunda her bebek aynı olmuyor 3 aylıkken aldım oyun halısını nerdeyse 7,5 aylık oldu hala istemiyor koyduğum an ağlıyor halbuki bende herzaman yanındayım birlikte oynamak bile istemiyor kucağımdaysa o başka. doğduğu günden beri karın üstü yatırmak istiyorum basıyor yaygarayı.gelde kucağına alma.hamileliğimden beri biliyorum bu yöntemleri ama bazı bebekler insana bildiğinide unutturuyor.bütün gün kucağımda ama hala yürüteç almamakta ısrarlıyım bakalım nereye kadar dayanıcamkafamçokkarıştı

çok haklısın cnm her bebek aynı değil hatta bir bebek bile herzaman aynı değil.tamamen yapıdan kaynaklı sevmezse yatmak istemezse yapcak bişey yok tabii ki.ben şanslıydım sevdi.bizde oyun parkı aldık ama hiiiç durmuyor onda oyuncak kutusu olarak kullanıyoruz.
yürüteç ilk zamazünlarda çok işe yarıyor bence güzel oyalanıyordu.bende şimdi yürüteçe karşı direniyorum emeklemek istemiyor zor geliyor tabii.yürüteçi görünce nasıl heyecanlanıyor bi görsen.

kızlar ben 3 tane olunca baş edemiyorum evde 2 tane yürütecimiz var ama oğluşlarım çok seviyor yürüteci istedikleri yere gidiyorlar ama emeklemesine engel olmadı burak şu anda emekliyor diğeride emeklemek üzere yuvarlana yuvarlana her yere gidiyor emekleme antremenları yapıyor bence kullanın yürüteci sizde dinlenirsiniz akşama kadar çocugu içinde tutan anneler varmış tabiki bu zararlı ama gün içersinde 2-3 kere koyuyorum ben hem bence bebişlerimi geliştiriyor ilk bindiklerinde sadece oturuyorlardı hareket ettirmiyorlardı ama şimdi maşşallah gezintiye çıkıyorlar

yok canım yaa şu 40-50 lira olanlarda üçüze bakmak zor yürütce o kadar para vermek gereksiz bence zaten kısa bir dönem biniyorlar yürüyünce kaldır at internetten araştırmıştım çok pahalıları var belki daha iyidir canım

benim oğlum eylül doğumlu... hiç emeklemeye çalışmıyo... karşısına bişey koyuyoruz... bi otarafa bi butarafa dönüyo gelip alıyo... yuvarlana yuvarlana gidiyo heryere...

bencede pahalısını almaya gerke yok çünkü uzun süre kullanılan bişer değil.bizim yürüteçimiz 35 liralık.pahalılıarı çoook daha güzel tabii ama şunun şurasında toplasan 2 ay kullanmadık bile.

tabiiii haklısınız parayı kolay kazanmıyoruz. hani dr lar tavsiye etmiyorlar zararlı olduğunu söylüyorlar ya play school daha iyiymiş yürüteçte yaşanılan problemler tasarımı ile en aza indirgenmiş vs..... zaten karasızım alsam mı diye ben haddinden fazla pimpirikliyim ama sürekli kucakta olmıycak 8. ayı bitsin alıcam dün gördüm bi yerde gayette iyiydi hemde 25 tl

canım zaten emekleme zamanı gelmiş nerdeyse.yinde sen bilirsin tabii ama bırak yerde oynasın çabucak emekler.yürüteçin zararı diye bi sorun kalmaz :))

canım zaten emekleme zamanı gelmiş nerdeyse.yinde sen bilirsin tabii ama bırak yerde oynasın çabucak emekler.yürüteçin zararı diye bi sorun kalmaz :))

canım oğlum hiç istekli değil yüz üstü 1dk bile yatmıyor çok ağlıyor bu gidişle emekleyeceğini sanmıyorum. ayrıca koltuk altlarından tutup ağırlığını aldığım halde ayaklarını 1 sn basıp hemen bacaklarını kırıyor basmayada hevesli değil. 7.5aylık oldu nerdeyse ben endişeleniyorum dr umuz sorun yok diyor ama bence baya geç kaldı yürüteçle belki ayaklarını kullanır azda olsa basar diye düşündüm birkaç anne yürütecin bu konuda yararlı olduğunu söylemişti en çokta bu yüzden istiyorum. sizce oğlum geç mi kaldı basma(basma derken en azından 2-3sn kadar) ve yüz üstü yatmada. bu aralar çok sıkıntı yaptım bunları başka bir dr amı götürsem

bu arada oğlum 11 kilo kilolu bebeklerin fiziksel aktiviteleri daha geç başlar diye okumuştum acaba ondan mı

benm bebekde en fazla 3 4 dk oturuyo küt yuvarlanıyo yumurcakk daha var yaa dik oturmalarınaa ama her bebekde bir olmuyoo allah sağlık versin onlarda gelir geçer:)))

benim oğlum 13/08/2008 doğumlu dik oturma konusuda problemliyiz bizde kafayı koyacak yer arıyor sürekli
acayip tembel hemen önü atıyor kendini bende endişeleniyordum, ama ayakta tuttuğunuz zaman adım atıp yüremeye başladı anlayamıyorum açıkcası yanlız bir yerde okumuştum hiç hoşuma gitmedi hamilelik dönemini bilgisayar başında uzun vakit geçirerek geciren annelerin bebeklerinde bu halsizlik ve direyetsizlik oluyormuş doğurumu bilmiyorum ama inşallah değildir

hadi yaaaaa inşallah doğru değildir ben çok sık kullandım pc

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…