Pudra, Fondöten, Kapatıcılar dağılan pudra için çözümü olan var mı?

serra42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
19
0
merhaba arkadaşlar geçenlerde oğlum eline geçirdiği pudramı yere atınca pudram parçalandı toz gibi oldu. onu sıkıştırmanın yolunu bilen var mı?? veya öyle toz olarak kullanılabilirmi acaba?? :44:

ayy evet benimde mineral pudram yere düştü dağıldı.hayır o kadar para verdim atmaya kıyamıyorum.buzluğa felan koysak bir işe yarar mı acaba?bir önerisi olan yk mu?? :KK53:

tabi canım basın pudra fırçasını üfleyin üstünden sürün ne olcak sanki :)))

merhaba arkadaşlar geçenlerde oğlum eline geçirdiği pudramı yere atınca pudram parçalandı toz gibi oldu. onu sıkıştırmanın yolunu bilen var mı?? veya öyle toz olarak kullanılabilirmi acaba?? :44:

parçalanmış pudrayı tekrar kendi kabına koyun,üzerine parmağınızla bastırın tekrar sabitlendiğini göreceksiniz...en azından bütün duracak dağılmayacak..

bunun ıcın youtube da bır suru vıdeo var ama ben sıze anlatayım... eczaneden %70 alkol alın ve kırılan pudranızın uzerıne ıslanıncaya kadar dokun.. ıslanmıs pudrayı bozuk para yardımıyla presleyın... alkol cabuk ucacagından pudranız eskı halıne sorunsuz donmus olacak... bır tavsıye daha... sakın ama sakın alkol yerıne aseton koymayın... ben oyle bır hata yaptım bır kere hanı oda ucar hemen dıye... pudra preslendı ama yuzumde sonra odem gıbı sıvılceler cıktı.... bılgınıze...

eczaneden alkol aldım pudra preslemek için ama alkol yani.zazarı yok dimi arkadaşlar:KK50:

evet alkol çok güzel bir şekilde topluyor tekrardan ..dağılan farlarım oluyor benimde,okula giderken çantamda götürdüğüm teracota allığımda parçalanmıştı bir keresinde...alkol aldım eczaneden %70'lik..kırılan far,allık yada pudranın üzerine biraz damlatın.ıslansın.temiz bir çay kaşığının tersiyle ezin güzelce..iyice ezilince sıkıştırarak düzelştirin.ben bunu buzdolabı poşetine koyduğum bozuk para yardımıyla yapmıştım düz olsun diye..parayı direk temas ettirmeyin pudranıza,hijyen açısından sıkıntı yaratır ilerleyen zamanlarda...

sonra uzun süre kullanabilirsiniz pudranızı yada farınızı vs...

X