D vitamini ile ilgili

papatyagibi0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
23
3
Merhabalar,
Ben bugün kan tahlili verdim ve d vitamini değerim 4 çıktı.
Eczaneden alıp kullansam d vitamini alabilir miyim?

Son düzenleme:
Ben ocean in d vitaminini hem kendime hem de bebekler için olanını kızıma kullanıyorum, gayet memnunum size de tavsiye ederim

Merhabalar,
Ben bugün kan tahlili verdim ve d vitamini değerim 4,7 çıktı.
29undan önce doktora görünemiyorum çok üzüldüm ve kafam çok karıştı.Hamilelik de düşünüyorum onun için de çok önemliymiş.
Bayram araya girecek acaba eczaneden takviye alsam mı bir zararı olur mu yoksa doktoru mu beklesem sizce? Çünkü doz ayarlaması yapabilir.
15 gün var çok içime oturdu d vitamini birçok hastalık sebebi olabilirmiş ve benimki çok düşük.

Bu değerlerde takviye alabilirsin.
Aşırı düşmüş. Yükselmesi baya zamanini alır.
Nasil ayakta duruyorsun?

Saglık ocagına gıdın ılac yazarlar
Yoksa damlalar var 10 kg a bır damla seklınde kullanılıyor . K2 vıtamınıyle bırlıkte olanlar etkılı

Bilmiyorum :KK43:
Ne kadar sürer ki yükselmesi?
Zaten doktora gitmeyi beklersem 20 gün beklemek zorundayım. Kendi başıma takviye almaya çekiniyorum

Niye? Günde 1000lik tableti yeni doğanlara veriyorlar.
Bu gidişle baya sürer.
Yükleme yapılırsa 3-6 ay sürer. Yaşam tarzıniz zaten Vitamin D üretimine uygun değilmiş. Bu sebepten uzun sürer

Eczaneden 1 adet ampul formda al. Kırıp ekmeğin üzerine döküp ye. Ay sonu da doktora gittiğinde zaten gerekli takviyeyi yazar.

Bilmiyorum :KK43:
Ne kadar sürer ki yükselmesi?
Zaten doktora gitmeyi beklersem 20 gün beklemek zorundayım. Kendi başıma takviye almaya çekiniyorum
Kullanacağınız ürün besin takviyesi neden çekiniyorsunuz ve çok düşük değeriniz. Önce kanda yükselmesi gerek D vitamini takviyesi alırken magnezyum takviyesi da almalısınız yoksa yükseltemezsiniz, maalesef aile hekimi ve pek çok doktor bu ayrıntıları anlatmıyor.
D3K2 damla kullanmak doğrusu. Devlet bu formu karşılamıyor. Doz aşımı yaşamanız da imkansız çok düşük çıkmış değer. eczacıya danışırsanız size tavsiye de bulunur. Sağlık ocağı ölçmüyor evet de zaten yeni ölçülmüş siz hekime sonucu söyleyeceksiniz sadece. ben en son tahlilimde 80' i gördüm anlattığım şekilde kullanarak.

X