Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Baharcım 7.takım üye sayıyla ilgili fikrin nedir?aslında oylamada sen de oy kullanacaktın unutmuşum, ekleyeyim ve ilk oy senden olsun...
Ben hemen cevap yazayım, vaktim yok çıkacağım çünkü..
Tekrar uğrayamam.

Cevabım: HAYIR

Gerekçem:
Takım olarak baktığımda; 35 tane üyeniz var. Ancak aktif olan 16.
Yani bu 19 kişinin izinde olduğunu gösteriyor.
Bu kadar üyenin izne ayrılması mantıklı değil. Dostlar alışverişte görsün gibi bir durum oluyor bana göre. İstikrarlı üyelerle devam etmek, "takım ruhu" denen hadisenin temelinin sağlam olmasını sağlar.

Yarışma genelinde baktığımda; üye sayısı çok az olan takımlar var. Gelen üyelerin onlara yönlendirilmesi bana daha akılcı geliyor. Neticede en güzel kiloların ilk dönemlerde verildiğini ve yeni üyelerin motivelerinin de yine aynı dönemde daha yüksek olduğunu biliyoruz. Bu takımlar için bir avantajdır ve herkes bu avantajdan eşit olarak yararlanmalıdır.

Sonuç olarak; bütün takımlar üye sayısını 12 yapmalı, izin durumunda da dengeleyecek şekilde yeni üye almalıdır.

Tekrar uğrayamam.

Gerekçem:
Bu kadar üyenin izne ayrılması mantıklı değil. Dostlar alışverişte görsün gibi bir durum oluyor bana göre. İstikrarlı üyelerle devam etmek, "takım ruhu" denen hadisenin temelinin sağlam olmasını sağlar.

Yarışma genelinde baktığımda; üye sayısı çok az olan takımlar var. Gelen üyelerin onlara yönlendirilmesi bana daha akılcı geliyor. Neticede en güzel kiloların ilk dönemlerde verildiğini ve yeni üyelerin motivelerinin de yine aynı dönemde daha yüksek olduğunu biliyoruz. Bu takımlar için bir avantajdır ve herkes bu avantajdan eşit olarak yararlanmalıdır.

Sonuç olarak; bütün takımlar üye sayısını 12 yapmalı, izin durumunda da dengeleyecek şekilde yeni üye almalıdır.
Uyarılarını gelecek zaman için dikkate alırım.Şimdi ne yapmalıyım?takımımda denemede olan 5 6 üye var.izinde olup listeye girmek isteyen de 2 3 tane.kaç zamandır birlikdeyiz onlarla,ne yapmalıyım,başka takıma nasıl yönlendireyim?gitmek istemezler ki...

Tatalım toplight kaptanımın da dediği gibi daha önce konuşuldu bu konu.. yeniden yazmayayım aynı şeyleri olur mu..
Güncel başarılarınız analizlerde belli oluyor.
Ama, bireysel sıralama listesindeki mantık bu şekilde, benim genel takibi yapabilmem için bu şart. Her zaman ilk giriş tarihi ve ilk giriş kilosu.
Pardon kacirmisim o konuları zaten toplight aydınlattı sağolsun

Kaptanlarım lütfen oyunuzu kullanırmısınız...

7.TAKIM ÜYE SAYISI 15İ GEÇE BİLİRMİ???

1TAKIM:EVET/HAYIR
2.TAKIM:EVET/HAYIR
3.TAKIM:EVET/HAYIR
4.TAKIM:EVET/HAYIR
5.TAKIM:EVET/HAYIR
6.TAKIM:EVET/HAYIR
8.TAKIM:EVET/HAYIR
9.TAKIM:EVET/HAYIR
14.TAKIM:EVET/HAYIR
Seabahar :HAYIR

Not:HAYIR oylarının gerekçesini yazarsanız takım adına seviniriz...

Kaptanlarım lütfen oyunuzu kullanırmısınız...

7.TAKIM ÜYE SAYISI 15İ GEÇE BİLİRMİ???

1TAKIM:EVET
2.TAKIM:EVET/HAYIR
3.TAKIM:EVET/HAYIR
4.TAKIM:EVET/HAYIR
5.TAKIM:EVET/HAYIR
6.TAKIM:EVET/HAYIR
8.TAKIM:EVET/HAYIR
9.TAKIM:EVET/HAYIR
14.TAKIM:EVET/HAYIR
Seabahar :HAYIR

Not:HAYIR oylarının gerekçesini yazarsanız takım adına seviniriz...

Tekrar uğrayamam.

Gerekçem:

Sevgili Seabahar,

7. Takımda mezun olmadan izne Ayrılan bir üyeyim...Izne Ayrılma nedenim verilecek kilomun az olması ve listede işgal ettiğim yeri daha çok kilo vermeye ve motivasyona ihtiyacı olan yeni Arkadaşlara vermek içindi...Bizler liste dışında olsak bile hergün takımdayız ve arkadaşlarımıza elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz....Tabii ki bu işin Kuralları var riayet etmek gerek ve siz kural Koyucu olarak bizden iyi biliyorsunuz...Ancak naçizane fikirlerimi belirtmek isterim ki oylamada oy kullanacak takımlara belki faydalı olabilir..

• Takımdaki üye sayısının azlığı veya fazlalığı takım yüzdelerinde bir adaletsizliğe yolaçmıyor...sonuçta 10 kişiyse 10 a,16 kişiyse 16 ya bölünüyor...
  • 7. Takım olarak biz bir aileyiz...Sanalda da olsak birbirimizin derdi derdimiz, sevinci sevincimiz...Takımda beklemede olan arkadaşlarımız listeye girebilmek için çok güzel kilolar veriyorlar,ancak başka bir takıma giderlerse muhakkak kopmalar olacak ve burada bulunma sebebine sekte vuracak...Kilo vermeden gidecek..
  • kaptanımız ,yardımcıları ve bizler asla şu arkadaş gitsin şu kalıp mezun olanın yerine geçsin,diyemeyiz...5 parmağın hangisini ayırtedebiliriz ki...

Sevgili diğer takım kaptanları Seabahar cumartesiye kadar yok o zamana kadar karar çıkmış olur...Belki haddim olmayarak bunu istiyorum ama HAYIR oyu hiçbir takıma fayda sağlamayacak...Bazen durumun salahiyeti için kurallar yumuşatılabilir...Şimdiden teşekkürler...

Bu ayki bireysel derece listesinde 31.7 kiloyla birinci olmuşum. 1 ocakta başladığım serüvenimde toplam 34.5 Kilo verdim :KK71:
Tabiki daha bitmedi ortalama 10 -15 kilo daha vermek istiyorum
Öncelikle kk yönetimine ve baharcıma bizlere böyle bi ortam sundukları için çok teşekkür ederim
Bana hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen kaptanımız Beril ve 9.Takım kızlarına tek tek teşekkür ederim
Yıllar sonra sizlerin destekleriyle hayalimdeki kiloya ulaşıcam inşallah :KK36: :KK15:
Tebrik ederim mefkurem ablacım 9, takım olarak başarını kutluyor ve devamını diliyorum bizim sana olan faydamızdan ziyade senin takıma olan katkın büyük inşaAllah mezuniyetinide görecez hep beraber :KK68:

aynura kaptanım ilk yazdığın günden beri bakıp duruyorum inan bu oylama konusunda ne yazacağıma karar veremedim 15 üstü diğer kaptanların kararı ile deniyor 15-16 hadi 17 ama sen şu an 16 kişisin takım olarak ve 9 üye de izinde dönecek diyorsun takım üye sayısı 23-24 kişi olacak bazı takımlarda yeterli motivasyon yokken gönlüm hayır demekten yana ama takımdaki üyelerin başka takıma gitmesi de onların motivasyonunu düşürür o zamanda evet demekten yana anlayacağın aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali oldu inan ben 5. takım adına karar veremedim diğer kaptanlarımın önerilerine göre hareket edeceğim gibi görünüyor

_AYNURA_ _AYNURA_ Aslında şöyle bir tavsiyede bulunabilirim misal izinden dönecek ama kilolarini verememis üyeler yine takımda paylaşım yapıyor ve free listeleri var eğer kişileri göndermek istemiyorum mitiveleri duser dersen sende listendeki fazlaliklari free liste yaparsın nacizane bir tavsiye onun dışında toplight ile aynı durumdayız takım olarak evete de hayira da gönül razı değil

aynura kaptanım ilk yazdığın günden beri bakıp duruyorum inan bu oylama konusunda ne yazacağıma karar veremedim 15 üstü diğer kaptanların kararı ile deniyor 15-16 hadi 17 ama sen şu an 16 kişisin takım olarak ve 9 üye de izinde dönecek diyorsun takım üye sayısı 23-24 kişi olacak bazı takımlarda yeterli motivasyon yokken gönlüm hayır demekten yana ama takımdaki üyelerin başka takıma gitmesi de onların motivasyonunu düşürür o zamanda evet demekten yana anlayacağın aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali oldu inan ben 5. takım adına karar veremedim diğer kaptanlarımın önerilerine göre hareket edeceğim gibi görünüyor
Yok zaten izinde olan üyelerimizin hepsi listeye girmek istemiyo.hatta bazıları listemizde sırf yenilere yer olsun diye çıktılar.ama gerçekten hiç dikkat etmemişiz üye sayımızın bu kadar olmasına,tesadüfen böyle olmuş.ama biz kimsenin takımından üye almıyoruz ki.siz oy verirken neticeye bakın.sizin için önemli olan bi kadının daha kilo vermesi deyil mi?siz 7.takımın sonuçlarına bakın,mezun sayısına bakın...

_AYNURA_ _AYNURA_ Aslında şöyle bir tavsiyede bulunabilirim misal izinden dönecek ama kilolarini verememis üyeler yine takımda paylaşım yapıyor ve free listeleri var eğer kişileri göndermek istemiyorum mitiveleri duser dersen sende listendeki fazlaliklari free liste yaparsın nacizane bir tavsiye onun dışında toplight ile aynı durumdayız takım olarak evete de hayira da gönül razı değil
Canım zaten şu an öyle yapıyoruz.benim sıkıntım denemedekilerden ötürü. İzindekiler zaten artı kilolarını vermekle meşkul...bizim denemede 4 üyemiz var...

Son düzenleme:
Canım zaten şu an öyle yapıyoruz.benim sıkıntım denemedekilerden ötürü. İzindekiler zaten artı kilolarını vermekle meşkul...bizim denemede 4 üyemiz var...
aynura kaptanım karar defteri der ki;
CUMA YARIŞMASI KARAR DEFTERİ
TAKIM ve ÜYE SAYISI
Takım sayısı 12 yi geçemez. Takımlardaki üye sayısı 12 dir. Takım yönetiminin kararı ile üye sayısı, 15'e yükseltilebilir.
Ekstrem durum:Gerekçesi ile birlikte oylamaya sunularak ve diğer takımlardan oybirliği ile üye sayısı 15'in üzerine çıkartılabilir.

berilce kaptanımın dikkatini çekmiş oybirliği denildiği için seabahar hayır dediğinden dolayı olmuyor sanırım oylama

TAKIM ve ÜYE SAYISI
Takım sayısı 12 yi geçemez. Takımlardaki üye sayısı 12 dir. Takım yönetiminin kararı ile üye sayısı, 15'e yükseltilebilir.
Ekstrem durum:Gerekçesi ile birlikte oylamaya sunularak ve diğer takımlardan oybirliği ile üye sayısı 15'in üzerine çıkartılabilir.

berilce kaptanımın dikkatini çekmiş oybirliği denildiği için seabahar hayır dediğinden dolayı olmuyor

ben tatilde oldugumdan bir suredir forma gelemiorum, bugun firsat bulup bakinca aklima geldi karar ve oy kullanmadik.
ama karara göre ne yapayacagiz ortada bir 16.uye var listede olan.üyeyü listeden cikarmak olmaz, cikarmassak kendi aldigimiz kararlarada ters olur bu konuyu bilemedim simdi.
ama hazirda listede bir mezun adayi üye varsa bu hafta mezun edilip uye sayisi yine 15 te sabitlenebilir tabiki diger kaptanlar ne der bilemem.
aynur kaptanim sen uye cagirmiyor olabilirsin zaten gerekte kalmiyor cunku gelmek isteyen uyeler takimlara bakiyor ve hangi takim aktifse dogruca takima gidip rica ediyor.ben sahsima boyle bir istegi cok uyeye ihtiyacim yoksa kabul etmeyip ilgili topige yonlendiriyorum.
takim basariniz, kilo vermeniz, mezunlariniz buyuk basari bunu tebrik etmeyen yoktur sanirim.ama benim olcum bu degil sahsen.takimlarin surekliligi paylasima dayali bana gore motivasyon sayfalarin akmasiyla dogru orantili gibi bende.bu nedenle yaklasik 25 uyen gunluk 5 mesaj kuralina uyduklarinda fazlasini saymasak bile 125 mesaj eder.su yaz aylarinda zaten kimse takimlara ugramadiginda senin takimininda aktif olmasindan aranan ve istenen bir takim olmasini sagliyor bana gore.yoksa gelen uye ilk bu takimin basarisi nedir diye bakmiyor.
umarim hersey yoluna girer kusadasindan kocaman sevgiler tum gruplara......

TAKIM ve ÜYE SAYISI

berilce kaptanımın dikkatini çekmiş oybirliği denildiği için seabahar hayır dediğinden dolayı olmuyor sanırım oylama
Tamam topilight kaptanım ve beril kaptanım gözden kaçırmışım orasını.

ben tatilde oldugumdan bir suredir forma gelemiorum, bugun firsat bulup bakinca aklima geldi karar ve oy kullanmadik.
ama karara göre ne yapayacagiz ortada bir 16.uye var listede olan.üyeyü listeden cikarmak olmaz, cikarmassak kendi aldigimiz kararlarada ters olur bu konuyu bilemedim simdi.
ama hazirda listede bir mezun adayi üye varsa bu hafta mezun edilip uye sayisi yine 15 te sabitlenebilir tabiki diger kaptanlar ne der bilemem.
aynur kaptanim sen uye cagirmiyor olabilirsin zaten gerekte kalmiyor cunku gelmek isteyen uyeler takimlara bakiyor ve hangi takim aktifse dogruca takima gidip rica ediyor.ben sahsima boyle bir istegi cok uyeye ihtiyacim yoksa kabul etmeyip ilgili topige yonlendiriyorum.
takim basariniz, kilo vermeniz, mezunlariniz buyuk basari bunu tebrik etmeyen yoktur sanirim.ama benim olcum bu degil sahsen.takimlarin surekliligi paylasima dayali bana gore motivasyon sayfalarin akmasiyla dogru orantili gibi bende.bu nedenle yaklasik 25 uyen gunluk 5 mesaj kuralina uyduklarinda fazlasini saymasak bile 125 mesaj eder.su yaz aylarinda zaten kimse takimlara ugramadiginda senin takimininda aktif olmasindan aranan ve istenen bir takim olmasini sagliyor bana gore.yoksa gelen uye ilk bu takimin basarisi nedir diye bakmiyor.
umarim hersey yoluna girer kusadasindan kocaman sevgiler tum gruplara......
Yeni üye takımın başarısını bilmeye bilir beril kaptanım ama siz kaptanlar için söylemişdim oy verirken.ve benim takımda üye sayısı hep iyiydi biliyorsunuz...yaz aylarıyla alakası yok...

Son düzenleme:
Fikir bildiren ve bildirmeyen tüm Kaptanlar teşekkürler,"hayır"oyu kullanarak oylamayı başlamadan bitiren editörümüze de teşekkürler:-) takım olarak şöyle bi karar aldık,16kişiyiz ve bi kişinin mezun ola bilmesi için 100gram vermeye ihtiyacı var,inşşallah verir ve bu hafta mezun olur bizde listede 15kişi olarak devam edicez.denemede olan arkadaşlarım ve izinde olanlar bi yere gitmek istemiyorlar,liste dışı kilo verip listeye girmek için bekliycekler...

Bi de seaBahAR seaBahAR 35kişi gözüküyoruz takım olarak demişsin.onlardan 2si izinden sonra üyelik iptali,biri 2.takıma geçti,8si hala takımda aldığı kiloları vermekle meşkul,16sı da takımda.diyer 8kişinin çoğunu da ayrılma kuralları sert olduğu için,6ay dönemeyecekleri için izinli yazmıştım,ama mutlaka ki hiç biri dönmeyecek.
Geçen yazmıştın açıklama yapmak istedim...ha bi de 2üyelik iptalini yazayım da listeden sil yer meşkul etmesin.
Lucia7 Lucia7
N no name

@sosyalfen de 2.takımda,listeye girdi mi bilmiyorum ama nick deyiştirdi...

Son düzenleme:
Fikir bildiren ve bildirmeyen tüm Kaptanlar teşekkürler,"hayır"oyu kullanarak oylamayı başlamadan bitiren editörümüze de teşekkürler:-) takım olarak şöyle bi karar aldık,16kişiyiz ve bi kişinin mezun ola bilmesi için 100gram vermeye ihtiyacı var,inşşallah verir ve bu hafta mezun olur bizde listede 15kişi olarak devam edicez.denemede olan arkadaşlarım ve izinde olanlar bi yere gitmek istemiyorlar,liste dışı kilo verip listeye girmek için bekliycekler...

Bi de seaBahAR seaBahAR 35kişi gözüküyoruz takım olarak demişsin.onlardan 2si izinden sonra üyelik iptali,biri 2.takıma geçti,8si hala takımda aldığı kiloları vermekle meşkul,16sı da takımda.diyer 8kişinin çoğunu da ayrılma kuralları sert olduğu için,6ay dönemeyecekleri için izinli yazmıştım,ama mutlaka ki hiç biri dönmeyecek.
Geçen yazmıştın açıklama yapmak istedim...ha bi de 2üyelik iptalini yazayım da listeden sil yer meşkul etmesin.
Lucia7 Lucia7
N no name

@sosyalfen de 2.takımda,listeye girdi mi bilmiyorum ama nick deyiştirdi...
aynura kaptanım bu yaşadığın olayı bizde takım olarak yapmıştık aslında seaBahAR seaBahAR a söyleyip müsait bir zamanında takıma dönmeyecek üyeleri tamamen listeden çıkarsak takım sayısı kalabalık olmaz o zaman bazen üyeleri diskalifiye ya da ayrılma kararında olan üyeler çıkarılırsa hem liste rahatlar hem bizler tabii bu tamamen benim şahsi düşüncem

X