Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Arkadaşlar izin süresi konusunu karara baglarsak mutlu olacağım. Karar defterinde izin süresi 2 haftadan az olamaz yazıyor ama 1 cumami 2 cumami listeye alinmiycak yazmıyor ve herkes farklı şekilde yapıyormuş.
2 secenek oluşturdum hangi secenek fazla oy alırsa baharimiza rica ederiz karar defterine ekler :)
1. Üye bu cuma izne ayrıldı yazdık 2. cuma listeye ismini yazmadik 3. cuma listeye yazdık. Kilo bildirip ayrildiysa ortalamasını 2'ye bölduk kilo bildirmeden ayrildiysa ortalamasını 3'e böldük.
2. Üye bu cuma izne ayrıldı 2. Ve 3. Cuma listeye yazmadik 4. Cuma listeye aldık kilo bildirip ayrildiysa ortalamasını 3'e böldük kilo bildirmeden ayrildiysa ortalamasını 4'e böldük.
1.TAKIM=
2.TAKIM=
3.TAKIM=
4.TAKIM= 1.secenek
5.TAKIM=1. secenek uygulaniyor bizde
6.TAKIM=2. seçenek uyguluyoruz
7.TAKIM=
8.TAKIM=
9.TAKIM=2. Seçenek
13.TAKIM=
14.TAKIM=2. seçenek uyguluyoruz

****İzne Ayrılmadan Bildirim Yapılması Şart Olsun***

1.TAKIM=Evet/Hayır
2.TAKIM=Evet/Hayır
3.TAKIM=Evet/Hayır
4.TAKIM= Evet/Hayır
5.TAKIM=Evet/Hayır
6.TAKIM=Evet
7.TAKIM=Evet/Hayır
8.TAKIM=Evet/Hayır
9.TAKIM=Evet/Hayır
13.TAKIM=Evet/Hayır
14.TAKIM=Evet

Senin oy kullandığını bende unuttum kusura bakma lütfen

Arkadaşlar izin süresi konusunu karara baglarsak mutlu olacağım. Karar defterinde izin süresi 2 haftadan az olamaz yazıyor ama 1 cumami 2 cumami listeye alinmiycak yazmıyor ve herkes farklı şekilde yapıyormuş.
2 secenek oluşturdum hangi secenek fazla oy alırsa baharimiza rica ederiz karar defterine ekler :)
1. Üye bu cuma izne ayrıldı yazdık 2. cuma listeye ismini yazmadik 3. cuma listeye yazdık. Kilo bildirip ayrildiysa ortalamasını 2'ye bölduk kilo bildirmeden ayrildiysa ortalamasını 3'e böldük.
2. Üye bu cuma izne ayrıldı 2. Ve 3. Cuma listeye yazmadik 4. Cuma listeye aldık kilo bildirip ayrildiysa ortalamasını 3'e böldük kilo bildirmeden ayrildiysa ortalamasını 4'e böldük.
1.TAKIM=
2.TAKIM=
3.TAKIM=
4.TAKIM= 1.secenek
7.TAKIM=
8.TAKIM=
9.TAKIM=2. Seçenek
13.TAKIM=

1.TAKIM=Evet/Hayır
2.TAKIM=Evet/Hayır
3.TAKIM=Evet/Hayır
4.TAKIM= Evet
5.TAKIM=Evet/Hayır
6.TAKIM=Evet
7.TAKIM=Evet/Hayır
8.TAKIM=Evet/Hayır
9.TAKIM=Evet/Hayır
13.TAKIM=Evet/Hayır
14.TAKIM=Evet

Böyle daha iyi olmuş :)

1.TAKIM=
2.TAKIM=
3.TAKIM=
4.TAKIM= 1.secenek
7.TAKIM=
8.TAKIM=
9.TAKIM=2. Seçenek
13.TAKIM=

1.TAKIM=Evet/Hayır
2.TAKIM=Evet/Hayır
3.TAKIM=Evet/Hayır
4.TAKIM= Evet
5.TAKIM=Evet/Hayır
6.TAKIM=Evet
7.TAKIM=Evet/Hayır
8.TAKIM=Evet/Hayır
9.TAKIM=Evet/Hayır
13.TAKIM=Evet/Hayır
14.TAKIM=Evet

seaBahAR=

1.TAKIM=
2.TAKIM=
3.TAKIM=
4.TAKIM= 1.secenek
7.TAKIM=
8.TAKIM=
9.TAKIM=2. Seçenek
13.TAKIM=

1.TAKIM=Evet/Hayır
2.TAKIM=Evet/Hayır
3.TAKIM=Evet/Hayır
4.TAKIM= Evet/Hayır
5.TAKIM=Evet/Hayır
6.TAKIM=Evet
7.TAKIM=Evet/Hayır
8.TAKIM=Evet/Hayır
9.TAKIM=Evet
13.TAKIM=Evet/Hayır
14.TAKIM=Evet

1.TAKIM=
2.TAKIM=
3.TAKIM= 2. Seçenek uygulanıyor
4.TAKIM= 1.secenek
7.TAKIM=
8.TAKIM=
9.TAKIM=2. Seçenek
13.TAKIM=

1.TAKIM=Evet/Hayır
2.TAKIM=Evet/Hayır
3.TAKIM=Hayır
4.TAKIM= Evet/Hayır
5.TAKIM=Evet/Hayır
6.TAKIM=Evet
7.TAKIM=Evet/Hayır
8.TAKIM=Evet/Hayır
9.TAKIM=Evet
13.TAKIM=Evet/Hayır
14.TAKIM=Evet

Ekstra bi durum yoksa zaten bildirim yapıp ayrılmasını teşvik ediyoruz ama bazen hafta başı ortası gelişebilen durumlar oluyor mecburen bildirimsiz ayrılıyor bence cok önemli değil 1 hafta fazla böleriz

Aslında iki dakikalık bişey ama canım ,insan istesin yeterki bazen farkediyorum ki keyfende bildirim yapmıo izne çıkan arkadaş...zorunlu hale gelirse bildirim yapılır bence.

Ben yine araya girmek durumundayım..
Çenemden bıkın da gönderin beni şuradan.. Niyetim bu yani..

Şaka bir yana..

Kendi bindiğiniz dalı kesiyorsunuz yine bana göre..
Siz değil misiniz ki yarışmacılarınız diskalifiye edilmesin diye, bildirim yapmadığında hoppadanak izne ayıran?
Üç hafta bildirim yapmamak diskalifiye sebebi değil mi?
İki hafta sesi çıkmıyor sonraki etap bi bakıyorum yanına hemen izinli diye yazılıyor..
Niye?
Üye diskalifiye olmasın diye..

Bir karar alırken yarışmanın genelini düşünün lütfen.. Bu durumlarda iyiniyetle esnek davranıyorsunuz, eğer kilo bildirmeden izne çıkılmasın derseniz başta da dediğim gibi kendi esnekliğinizi yok edersiniz..

ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonuc-listeleri.153328/page-105#post-40434120
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum.

GENEL
1) Performans uygulaması 12. tur / 3. hafta bilgilerini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...iflama-yarismasi.638656/page-11#post-40443282

2) Takım analizlerini yapmaya başladım. Sizlerle daha önce paylaştığım takvime uygun olarak bu hafta 1. ve 2. takımın analizlerini bitirdim.

Karne notu 53 olan ve sınıfı geçen 1. Takımın analizini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...analiz-raporlari.267230/page-31#post-40357894

Karne notu 51 olan ve sınıfı geçen 2. Takımın analizini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...analiz-raporlari.267230/page-31#post-40393802

4. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 4. takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum, hata yok.

ETAP BİRİNCİSİ
Yarışmamız 408. Etap birincisi; 9.Takımdan erenece arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını, linkini aşağıda vermiş olduğum "Birinciler Sırlarını Paylaşıyor" adlı başlığımızda paylaşmasının kural gereği mecburi olduğunu hatırlatmak istiyorum.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...i-paylasiyor-cuma-zayiflama-yarismasi.678962/

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların güncel üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..

Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)
14. Takım : 1 Ceza Puanı (404. etap değerlendirme raporu)
BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

Şahsen ben bunu bilmiyordum! Biz kendi kendimize üyeyi kendisi demeden izne çıkarabiliyormuyduk ki? Sanırım uzuyacak bu konu en iyisi ben burdan uzayayım (napim işi kuralına göre yapmayı seviyorum iki kez bildirim yapmıcak haber yok hiç izinli yazmam ben)

Baharcım bi sorum daha olacak sana ; peki bu iki hafta bildirimde bulunmayan arkadaş izne çıkartılınca önceki haftaları ne oluyor onlarda eklenip mi bölünüyor? Yoksa yok mu oluo sevgilerr....

Bu konuda daha önce iyi niyetli davraniyordum ama bir süredir kurallarimizi katı bir şekilde uyguluyoruz. Iyi niyeti kötüye kullanan insanlar çok fazla maalesef. Kestigimiz dal bence kendi bindigimiz değil 3-5 gelip sonra umursamayan üyelerin bindiği dal. Yarışmayı ve verilen emekleri önemseyen üyeler kalsinlar yarışmada.

Kesinlikle katılıyorum!

Baharcım bi sorum daha olacak sana ; peki bu iki hafta bildirimde bulunmayan arkadaş izne çıkartılınca önceki haftaları ne oluyor onlarda eklenip mi bölünüyor? Yoksa yok mu oluo sevgilerr....
Bu sorunun cevabı bende değil..
Kimseyi adres göstermiyorum.. sadece üye diskalifiye olmasın diye iyiniyetle yapıldığını düşünüyorum..
böyle tahmin ediyorum, külliyen yanılıyor olabilirim.. bir çok bildirimde "üye bildirimde bulunmadı, izinli" yazılıyor mesela.. ben bu açıklamayı hiç anlamadım.. Kilosunu bildiremeyen izne çıktığını nasıl bildiriyor.. Bunların esktrem cevapları vardır mutlaka.. ama her ekstrem durum bir de bakıyorsun genel uygulamaya dönüyor..
Gelin izin işini kaldıralım.. Dilimdeki tüyler lazer..

Ben de senin gibi düşünüyorum.. Özellikle de yeni üyelerin izni konusunda ben kaptan olsam çok katı olurdum.
Hep diyoruz.. izne çıkman manalı bişey değil.. İş mi yapıyosun da burada izne ayrılıyosun? Yapılan her izin kaçamak demek.. yapılan her izin 200 kişini yarışıyor gibi görünüp 80 kişinin atif görünmesi ve izin alıp kaybolacak bir sürü yeni üyeyi yarışmaya almak demek..

Üye listemden bir bölümü yine dayanamayark ekleyeyim buraya.. Sizler genel görünümü kaçırabiliyorsunuz çünkü..
Bu nedenle de ben katı davranıyor görünebiliyorum.. Sizlerden farkım rapor vs. nedeniyle geneli görme şansına sahip olmam..

Birinciler sırlarını paylaşıyor topiğinde yorum yapmasak daha şık olucak bana göre.. Adı üstünde birincilerin sırları olmalı sadece.. Hep birlikte yorum yaparsak sırlar arada kaybolacak...
Daha dikkatli olmalıyız kanaatindeyim...

Üye listemizden rastgele iki yer seçtim.. Mavi sütun izne çıkanların izin sayısını gösteriyor.. halen izinde olanların izne çıkış etap ve kiloları da sol bölümde..
Ne kadar çok üye izinde görüyor musunuz?

Ben kaptan olsam.. öncelikle bütün üyelerimin cep telefonunu özelden isterim. Vermeyen girmesin yarışmaya..
Devamsızlıkta ya da kilo bildirmediğinde telefondan iletişime geçerim.
Yeni üyeleri tanıma süreci var çünkü. İşi ciddiye alıp almadığını anlama süreci yani..
İşi ciddiye alanlar için burada debeleniyoruz hepimiz.. Almayan kimseyi meşgul etmesin, böyle bir hakkı yok.. olmamalı..

İzin konusunda da kilo hedefinin bir kısmını (misal 1/3) verene kadar izne ayrılamayacağını söylerim.
Ve genel yarışma kuralının dışına çıkar ve yılda sadece 2 kez ine ayrılacağını söylerim. Bunun biri tatildir zaten.. diğerini de ekstrem durum için kullanır. İzne ayrılmadan kilo veremiyorsa yarışmadan ayrılır.. Yok böyle bir mantık.. Bir kişi beni ikna edemedi bugüne kadar iznin hak olduğu konusunda..

Üyeyi tanıdıktan sonra işler daha kolaylaşır.. Burası kilo verme platformu..
Kilo vermek isteyenlere hep birlikte destek olma platformu..
Laga luga yeri değil..

Kesinikle katılıyorum...
Ben izin konusunda hep katı oldum çünkü bana görede kilo vermekten kaçmak, kaçamaklara kendini atmak demek..
Sadece şehir dışı, yurt dışı, özel ve ciddi sağlık durumlarında onay verdim ya da baktım üyeden ses seda yok bir anda bildirimde bulunmuyor ve paylaşım yok ama daha önce gayet aktif bir üye onu da izne ayırabiliyorum zaten sonra geliyor ve durumunu izah ediyor ya cenaze oluyor ya hastanede yatma durumları oluyor vs. gibi..
Kaçamak yapmak için izin alan üye zaten son aldığımız ayrılırken bulunduğu kilosuna dönmesi kuralına göre takıma tekrar girmek için epey çabalaması gerekiyor..

Ben de alıyorum telefon numaralarını cidden çok işe yarıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…