Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Bireysel sıralama listesinde bir mantık hatası var.
Örnek veriyorum-ki vaktim olsaydı gerçek örnek de verebilirdim-

Diyelim aylardan Ocak. Bireysel sıralama listemizin ilk beş üyesi şu şekilde
1- nergis
2- lale
3- sümbül
4- papatya
5- karanfil

Bir sonraki aya geçtik. İzne ayrılan üyeler listede yer almıyor. Lale ve sümbül o sırada izne çıkmışlar.
Bu durumda listemizin hali
1- nergis
2- papatya
3- karanfil
4- gül
5- leylak

Bu iki üye izne çıkınca kilo vermemiş bile olsa papatya 4. cülükten 2. ciliğe yükseliyor.
Listeye bakınca da diyor ki ay ne güzel ikinci olmuşum. E olmadın ki ama.. aradaki iki üye izne çıktı.

Nasıl ederiz de düzeltiriz bu durumu?
Zor bi soru olmuş baharım.ama bence anormal bi durum yok ki.zaten takımın ortalaması belirlenmiyormu?demek o ay o takımda papatya iyi kilo veren 2.kişi...yani ben öğle anladım...

1- nergis
2- lale
3- sümbül
4- papatya
5- karanfil

Bir sonraki aya geçtik. İzne ayrılan üyeler listede yer almıyor. Lale ve sümbül o sırada izne çıkmışlar.
1- nergis
2- papatya
3- karanfil
4- gül
5- leylak

Bu iki üye izne çıkınca kilo vermemiş bile olsa papatya 4. cülükten 2. ciliğe yükseliyor.
Listeye bakınca da diyor ki ay ne güzel ikinci olmuşum. E olmadın ki ama.. aradaki iki üye izne çıktı.

Kader mukadderat napalım bırakalım papatyada bi ay mutlu olsun olmazmı bu sayede goncada ilk 10 a cikabilir belki :oops:

1- nergis
2- lale
3- sümbül
4- papatya
5- karanfil

1- nergis
2- papatya
3- karanfil
4- gül
5- leylak

Kader mukadderat napalım bırakalım papatyada bi ay mutlu olsun olmazmı bu sayede goncada ilk 10 a cikabilir belki :oops:

1- nergis
2- lale
3- sümbül
4- papatya
5- karanfil

1- nergis
2- papatya
3- karanfil
4- gül
5- leylak

Bahar'cım senin örneğin gayet de olması gereken bence,zaten o izne çıkan üyeler o ay belkide sonraki ay yoklar yarışmada otomatikman dereceye giremezler ve sıralarını diğer üyeye verecekler.Sırasını kaybetmek istemeyenlerse izne çıkmayacak olacak bitecek canım.Kimse kıpırdamayacak yerinden olmamak için mesela yada gidecek hüzünlü hüzünlü :KK36:

1- nergis
2- lale
3- sümbül
4- papatya
5- karanfil

1- nergis
2- papatya
3- karanfil
4- gül
5- leylak

Bana da çok önemli değil gibi geldi Baharcım.
Genellikle 2-3 kişi ilerlemeyi zaten başarı olarak kabul etmiyorum kendi adıma. Kesin giren çıkar vardır listeye diyorum.
Önemli olan ilk 10'a girmek.
İzne çıkanlar için bir yöntem bulunsa da kesin çok uğraştırıcı bir şey olur diye düşünüyorum.

Benim düşüncem kolaylık açısından bireysel siralamayi 2 ayda bir takım sıralamasını 6 ayda bir yapsan daha kolay olmazmı püsküütüm baharim.

Arkadaşlar tartı degısıklıgındekı kılo farkı listeye nasıl yansıtılıyor

Canom tartı farkını yarışmacının kilosuna ekleyip yanına not dusuyosun şu kadar kilo tartı farkı eklendi diye.
fistigim simdi
hem gecen haftaya hem cuma kilosunami ekliyorum
yaninada xkilo tarti degisikligimi diyorum

Zor bi soru olmuş baharım.ama bence anormal bi durum yok ki.zaten takımın ortalaması belirlenmiyormu?demek o ay o takımda papatya iyi kilo veren 2.kişi...yani ben öğle anladım...
Konumuz takım değil Aynur kaptanım.. dedim ya bireysel sıralama listesi diye..

izinli uyelerde listede kalmali o zaman
acaba bu cozum olurmu
bu kez yattigim yerde derecedeyim mi olur
siki bir soru olmus bu editörüm seaBahAR seaBahAR im
eskiden öyle yapıyordum sanki de ne oldu sonra hatırlayamadım.. liste çok uzun oluyor karışıyor vs diye izinlileri çıkarttım galiba..
beril kaptanım, baskül değişmi sorusunu sormuşsun ama bu sorunun cevabı karar defterimizde kapı gibi yazıyo..
Bahar'cım senin örneğin gayet de olması gereken bence,zaten o izne çıkan üyeler o ay belkide sonraki ay yoklar yarışmada otomatikman dereceye giremezler ve sıralarını diğer üyeye verecekler.Sırasını kaybetmek istemeyenlerse izne çıkmayacak olacak bitecek canım.Kimse kıpırdamayacak yerinden olmamak için mesela yada gidecek hüzünlü hüzünlü :KK36:
Vay! :KK9:
İşte benim kafa da böyle çalışıyo.. Analizleri yaparken bir kez daha gördüm ki, izne çıkan üye başarılı olamıyor.. İzineri kaldıralım bi tek tatil bayram vs olsun dedim de kimseye dinletemedim. iyi ki kaptan değilim ben.. hayatta izin olmaz. Ayrıl o zaman yarışmadan derim.. Bi bildiğim var ki kaptan olmuyorum.. :KK53:
Konuya dönersek.. mevcut yönteme devam edelim o zaman.. izne çıkanın hakkını koruyayım diye yakın gözlük kullanmaya başlamayayım di mi ama..

Bana da çok önemli değil gibi geldi Baharcım.
Genellikle 2-3 kişi ilerlemeyi zaten başarı olarak kabul etmiyorum kendi adıma. Kesin giren çıkar vardır listeye diyorum.
Önemli olan ilk 10'a girmek.
İzne çıkanlar için bir yöntem bulunsa da kesin çok uğraştırıcı bir şey olur diye düşünüyorum.
Rahatlattınız beni böyle.. Konuyu kapadık gitti o vakit.. :KK3:

Benim düşüncem kolaylık açısından bireysel siralamayi 2 ayda bir takım sıralamasını 6 ayda bir yapsan daha kolay olmazmı püsküütüm baharim.
Teşekkürler gogo kaptanım.. Ben de her iki liste için, periyodu açarak yeni bir program hazırlayacağım hafta sonu.. Karar defterine de ekleyeceğim.

Vay! :KK9:
İşte benim kafa da böyle çalışıyo.. Analizleri yaparken bir kez daha gördüm ki, izne çıkan üye başarılı olamıyor.. İzineri kaldıralım bi tek tatil bayram vs olsun dedim de kimseye dinletemedim. iyi ki kaptan değilim ben.. hayatta izin olmaz. Ayrıl o zaman yarışmadan derim.. Bi bildiğim var ki kaptan olmuyorum.. :KK53:
Konuya dönersek.. mevcut yönteme devam edelim o zaman.. izne çıkanın hakkını koruyayım diye yakın gözlük kullanmaya başlamayayım di mi ama..
Aslında benimde hiç hoşuma gitmiyor tabiki ihtiyaç ama hangimiz izinde diyet yaparız ki ? Birbirimizi de kandırmamak gerekiyor,motive ettiğimiz o üye geliyor sıfırdan başlıyor hopp yine başa döndük :KK57: Sonuna kadar varım izinler kaldırılsın hemde senede 6 kez izin mi olur offf diyorum:confused:Evet canım iyiki kaptan olmamışsın ama iyiki varsın :KK66: kolaylıklar dilerim o zaman konuda kapandı bitti...:KK9:

Kizlar bi sorum var karar defterini okudum ama okudugumu yanlis anlamis olmamak icin size danismak istiyorum kafam hic yerinde değil cunku
simdi gecen hafta 8.takimda 11 üye vardi
bu hafta 2 izinde olan arkadasimiz geri dondu listeye alinca 13 kişi oluyor
bu hafta izine ayrılan 1 üyemiz var
Haftaya takim yine 12 kişi olacak
Karar defterinde takim yönetimi kararıyla 15 olabilir diyor bu karar sadece 8. Takim yönetimine mi ait yoksa bütün takim yönetimi kadrosunumu kapsiyor . aslında çok basit bisey için sizi meşgul ediyorum ama inanin şuan kafam hic birseye basmiyor şimdiden TSK ederim

Kizlar bi sorum var karar defterini okudum ama okudugumu yanlis anlamis olmamak icin size danismak istiyorum kafam hic yerinde değil cunku
simdi gecen hafta 8.takimda 11 üye vardi
bu hafta 2 izinde olan arkadasimiz geri dondu listeye alinca 13 kişi oluyor
bu hafta izine ayrılan 1 üyemiz var
Haftaya takim yine 12 kişi olacak
Karar defterinde takim yönetimi kararıyla 15 olabilir diyor bu karar sadece 8. Takim yönetimine mi ait yoksa bütün takim yönetimi kadrosunumu kapsiyor . aslında çok basit bisey için sizi meşgul ediyorum ama inanin şuan kafam hic birseye basmiyor şimdiden TSK ederim
tatlım bu takım yönetimi kararı eskiden biz bi ara 15 kişiyi geçmiştik sorun değil siz takım yönetimi olarak karar vereceksiniz

***9.TAKIM 397.ETAP*
beril77(72.9/70.5/2.4/%3.29)
Usagisan (71.4\69.4\2\%2.8)
gaz_lambasının_fitili(62.2\61.4\0.8\%1.29)
snfyl(63.0/61,9/1,1/%1,75) tarti degisikligi olan 2.8kg eklendi
hily25 (77.8/77/0.8/%1.03) yeni uye 02.01.15 tarihinde taakima 82 kg ile geldi. Hedef kilo 65
dolmakalem (80.5/79.7/0.8/%0.99)
yeni uye 03.01.15 tarihinde takima 82 kg geldi.Hedef kilo 57
mefkurem (108.7/106,4 /2,3 /%2,11) yeni uye 05.01.15 tarihinde takima 110.6 kg ile geldi. Hedef kilo 90
kitkurdu (90.4/89.7/0.7/%0.77)yeni uye 02.01.15 tarihinde takima 92.3 kg.ile eldi.Hedef kilo 70

9.Takim ortalamasi: %1,75

En Büyük TÜRKİYECUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 397. ETAP SONUÇ LİSTELERİEn Büyük TÜRKİYE
16 OCAK- 23 OCAK 2014

**3. Takım 397. Etap**

Efser: (74,1/74,3/-0,2/%-0,27) izne ayrıldı

Ayulduzz: (73,2/72,8/0,4/0%,0,55)
Kelebekolacam: (75,4/75.1/0.3/%0.40)
Nilyyyaaannn : (76,6/75.7/0.9/%1.17)
Chnnmkiz : (74,5/74,5/0/%0) kilosu sabit
Sahgull : (61,8/61,6/0,2/%0,32) izne ayrıldı
Nar38 : (57.4/57.4/0/%0) kilosu sabit
Olvidos : (60/60,2/-0,2/%-0,33)
Xpreiaz : (72,7/71,6/1,1/%1,51)

3.Takım ortalaması:% 0,37

En Büyük TÜRKİYECUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 397. ETAP SONUÇ LİSTELERİEn Büyük TÜRKİYE
16 OCAK- 23 OCAK 2014

**3. Takım 397. Etap**

Efser: (74,1/74,3/-0,2/%-0,27) izne ayrıldı

Ayulduzz: (73,2/72,8/0,4/0%,0,55)
Kelebekolacam: (75,4/75.1/0.3/%0.40)
Nilyyyaaannn : (76,6/75.7/0.9/%1.17)
Chnnmkiz : (74,5/74,5/0/%0) kilosu sabit
Sahgull : (61,8/61,6/0,2/%0,32) izne ayrıldı
Nar38 : (57.4/57.4/0/%0) kilosu sabit
Olvidos : (60/60,2/-0,2/%-0,33)
Xpreiaz : (72,7/71,6/1,1/%1,51)

3.Takım ortalaması:% 0,37

***9.TAKIM 397.ETAP*

beril77(72.9/70.5/2.4/%3.29)
Usagisan (71.4\69.4\2\%2.8)
gaz_lambasının_fitili(62.2\61.4\0.8\%1.29)
snfyl(63.0/61,9/1,1/%1,75) tarti degisikligi olan 2.8kg eklendi
hily25 (77.8/77/0.8/%1.03) yeni uye 02.01.15 tarihinde taakima 82 kg ile geldi. Hedef kilo 65

dolmakalem (80.5/79.7/0.8/%0.99) yeni uye 03.01.15 tarihinde takima 82 kg geldi.Hedef kilo 57
mefkurem (108.7/106,4 /2,3 /%2,11) yeni uye 05.01.15 tarihinde takima 110.6 kg ile geldi. Hedef kilo 90
kitkurdu (90.4/89.7/0.7/%0.77)yeni uye 02.01.15 tarihinde takima 92.3 kg.ile eldi.Hedef kilo 70

9.Takim ortalamasi: %1,75

X