Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Ellerine,emeğine sağlık baharcım...dikkatine de hayran kaldım ya...nasıl dikkatlisin...eminef yi tanışmışsın...
Teşekkür etsem haksızlık olur..
Çünkü çoğu yarışmacıyı eğer bir diyaloga girmemişsek, tanımıyorum bile..
O zamanlar sen burada mıydın bilmiyorum.. Bir dönem, yeniden kilo almıştım ve verebilmek için her takımda bir hafta seyyar yarışmacı olarak bulunmuştum.. Concepti de bu yüzden hatırladım zaten..

iyi pazarlar

Sevgili Püsküüt,

Birkac gün önce 4. takima Karayel 35 isimli bir üye aldik.Bu arkadasimiz daha önce yarismis ve karne almis.ama ne yillar önceki adini hatirliyor, sanirim o dönemdeki email hesabida kapanmis.Bu nedele yeni üyelik almis.Bu durum listeye girdiginde bir sorun teskil edermi, yada ne yapmamiz gerekiyor.

Ya Puskuut soyler misin; Emine'nin yazilari cok dikkat cekicidir..falan gibi gibi.

beril kaptanım.. sanırım bu durumda yapacak bi'şey yok..
Zaten yeniden yarışmacı olmasında sorun yok..
Karne de aldıysa not alırım ikinci kez karne hazırlanmayağını..
Hatırlasaydı aylık sıralamada diğer yarışmacılara haksızlık etmemiş olurduk ama görünen o ki elden gelen bir şey yok..
Hoş gelmiş..

Ya Puskuut soyler misin; Emine'nin yazilari cok dikkat cekicidir..falan gibi gibi.
Ne, ne demek istediğini ne de kullanmış olduğun uslubu anlamadım..
Böyle bir şey demedim mesajlarımda.
Antrenör olmanı ve yazı stilini benzettiğimi ayrıca verdiğin kilolar dikkat çekici olduğu (concept olarak analiz döneminde birinci olmuştun) için de concept olabileceğini söyledim.

püsküütüm
tesekkürler

toplightcım.. (ve diğer bonibonlar)
Sıralama listemizle ilgili bir konumuz vardı.. Gerçi sen daha sonra nezaket gösterip bu konuda bir mesaj yazmama gerek olmadığını söylesen de.. senin nezdinde bu konuya kafası takılan bütün arkadaşlarıma bir açıklama yapmak istedim.
Açıklamam az sonra geliyor..
Bu mesajın linkini de saklamaya karar verdim ki; ileride bir gün konu açılınca paylaşmak kolay olsun.
Çünkü geçmişte de konuştuk bu konuları..

Amanınnn merak ettim şimdi...neydiki

Bildiğiniz gibi; bireysel sıralama listemizde, üyelerimizin yarışmaya ilk giriş tarih ve kilolarını baz alıyorum.
Bunu iki sebeple yapıyorum:

1) Döndüğü zaman ilk giriş kilosunun ne kadar üstünde olduğunu görmesi. Bu durumda listemizin eksili yüzdelerinin olduğu son kısmında yer alıyor.

Ama başarıyı yeniden yakaladığında (ki zaten amaçlanan da bu) listemizde yukarı sıralara doğru yer almaya başlıyor.
Buna örnek olarak 13. takım kaptanımız LaydLiNe'ı gösterebilirim.
Son listemizde 3. sıradaydı. Eğer yarışmaya ilk giriş kilosunu yazmıyor olsaydım, bu derecede görünmeyecekti. Ki bu görünmesi gereken bir başarıdır.
Yarışmaya ilk giriş kilosunu gösterdiğim için amacına ulaşan ve ulaşamayan listede adil bir şekilde görünüyor.

2) Yarışmanın başından bu yana bütün kayıt olan üyelerimizin bulunduğu bir üye listem var. Gerek geriye dönmek gerektiğinde, gerekse
karne hazırlamak gerektiğinde bu listeden faydalanıyorum.

Bir de ayda bir güncellediğim sıralama listem var.

Her ay sıralama listemizi hazırlarken üye listemizden faydalanıyorum. O kadar çok üye girişi çıkışı oluyor ki; her ay sıralama listesinin
yarısına yakın satırını siliyor, izinden dönenleri üye listemizden tekrar bulup o listeye ekliyorum.
Dolayısı ile iki liste birlikte işlemeli. Yani sıralama listesine farklı bir uygulama geliştiremiyorum.
Listenin son bölümlerinde bulunan arkadaşlarım için bunun demoralize edici olduğu kadar aynı oranda motive edici olduğunu da düşünüyorum.

Ama yine de; ilgili uygulama için tüm önerilerinize açığım.
Önerileriniz yeter ki; yukarıda saydığım gerekçelerin işleyişini bozmasın.

Baharim geçmişe şöyle bir baktım karayel35 daha önce LeyL35 olarak yarismis anladığım kadarıyla ama bir yanlışlık yapmak istemem bilgilerine göre fotoğraf sanatçısı izmirden katılıyor LeyL35 inde profil resmi fotoğraf makinali bilgilerine bakabilirsen sevinirim.eger eski uyeyse deneme süresi uyguluyomuyuz acaba? Yoksa hemen listeye alabilirmiyiz.

Eger o kişi leyla ise daha bir önceki nicide karabiberdi yanlışım yoksa .emin degilim ama yıllar öncesinden hatırımda öyle kalmış...
eger öyleyse ta o nicinden kayda geçeçektir belki püsküütüm diye yazıyorum ......

......bu sadece karayel arkadaşla ilgili degil genel olarak yazıyorum .
Madem daha evvel yarıştınız .(özel bir sebebi yoksa).. neden açıkça yazmıyorsunuz arkadaşlar ?

Leyl35 olarak listeye baktığımda.. ki dilerim arada başka nickler kaçmamıştır..
Yarışmamıza 15 Şubat 2008 de 78,5 kiloyla katılmış. leysen nickiyle..
Sonra Alleysen olmuş nicki.. 9. takım yönetim kadrosundaymış.
12 Haziran 2009 da 65 kiloyla mezun olmuş.
Sonra..
29 Ocak 2010 ta 76,8 kilo olarak geri dönmüş. Bu sefer nick LeyL35
Ve en son göründüğü yer 2. takım, 163. etap ve kilo 65,3

ve hatırladım kim olduğunu.. o dönem ben de 2. takımdaydım.. o hafta tatsızlıklar olmuş ve takımdan bir çok kişi ayrılmıştı. Bazılarımızın yanında ayrılma notu var ama Leyl35 in yok.. Ama kiloyu da vermiş o yüzden izin de değildir..

Yalnız başım döndü.. Bi sürü bilgi yazmışım, bi ara hatırlatın turşusunu kuralım..

Sonuç olarak; bu kadar tecrübeli arkadaşımıza bence deneme süresi uygulanmasına gerek yok. Sadece bildirimde eski nick Leyl35 diye not düşmeniz yeterli..

Not: Güzel yüzlü kadın, hoş geldin..

Ay bi de o nick mi var acaba.. Valla didik didik didikledim..
Dur bakayım karabibere not düşmüş müyüm.. onun da ilk nicki eda01 miş.. Sonra gelmiş yeniden.. 317. etapta ayrılmış. son nicki sıcakbrowni.. herhalde farklı kişiler aebenim..
bu nick değişmeleri çok şahane oluyo benim açımdan çoook..
Eskiden şimdiki sistemi oturtmadığım(ız) için bayağı bi debelenmem gerekiyo..
İşte diyoruz ya.. ne olup biterse bildirimlerde yazalım diye.. eski karman çormanlığı ancak böyle çözebildik..
Misal şimdi birisi nick değiştirince bildirimde yazılıyor, ben excelde açıklama notu ekliyorum falan..
Ama sandıklardan üye çıkınca eyvah ki eyvah..

nickler degişebilir ama senin araştırmandan çok o arkadaşımızın bunu belirtmesi lazım .dogrusu bu bence ...helede bir sebebi yokken başka bir nickle tekrar yarışmak ..

İşte bende o dönemi hatırladım o yüzden leylanın başka bir nicki vardı demiştim .aleysen....leyla olmuştu .. karabiber nerden kalmiş aklımda yahu hatta bak hafizamı didikledim haftalarca düzgün diyet yapmış fakat kiloyu verememiş sonrası çorap sökügü gibi gelmişti ..hatta bacagını incitmiş yada kırmıştı
tekrar hoşgelmiş

ayyy bahar cım yaa teşekkür ederim kendini yormuşsun tatlım

yeni gördüm yazışmalarınızı mrb canlarımmm
uzun zaman oldu buralara uğramayalı nickimi şifremi unutmuşum o yüzden yeni nickle giriş yaptım,takımda da belirttim tecrübeli olduğumu nickimi unuttuğum için yeni açtığımı kusura bakmayın lütfennnn.. tekrar burada karşılaştığımız için çok çok çok mutlu oldum

nickler degişebilir ama senin araştırmandan çok o arkadaşımızın bunu belirtmesi lazım .dogrusu bu bence ...helede bir sebebi yokken başka bir nickle tekrar yarışmak ..

aeben mrb canım seni de hatırlıyorummm... açıkçası ben buraya uzun zamandır girmeyipte ani bi dönüş yapınca eskilerden,arkadaşlarımdan kimler vardır yoktur bilemedim düşünemedim... katıldığım takımda belirttim eskilerden olduğumu. sizi üzüp zorladıysam kusura bakmayın

karabiber,eda01 ve sıcakbrowni aynı kişiydi benle alakası yoktur

galiba karabiber ayağını kırmıştı siz hafızayı zorladıkça ben de hatırlamaya başlıyorum
alleysen dim sonra leyl35 olmuştu sanırım.. arkadaşlarım nickin allasen der gibi,değiş diyip durduklarından değişmiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…