Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Arkadaşlar,

İlgili oylamamız bittiğinde, bu konuyu detaylandırmadan önce başka bir oylama başlatacağım.
Oylamanın konusu yeni üyenin deneme süresi konusunda standartlaşma sağlamak.
Bundan gayrı yeni üye geldiği gibi listelere giremeyecek. Çünkü bu diğer takımlara haksızlık oluyor. Çünkü siz de çok iyi biliyorsunuz ki, deneme süresi uygulanmazsa eğer üyenin oranı yüksek oluyor ve takım ortalamasını da şişiriyor.
Sonuç olarak iki şıklı oylama olacak. Üyenin deneme süresi kaç hafta olsun? a) 2 hafta b) 3 hafta
Bunu şimdiden yazıyorum, aklımdakini bilin, bazı önlemler almaya çalıştığımı bilin diye..
Bi'de dikkatim dağılıp da unutursam dürtükleyin diye..

ÖNERİ: Arabulucu kadrosu açılsın mı?
Not: Kadronun görev tanımı için:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-paylasim-alani.37798/page-1284#post-38059001

1. TAKIM => HAYIR
2. TAKIM => EVET / HAYIR
3. TAKIM => EVET
4. TAKIM => HAYIR
5. TAKIM => HAYIR
6. TAKIM => EVET
7. TAKIM => EVET / HAYIR
8. TAKIM => EVET
9. TAKIM => EVET / HAYIR
13. TAKIM =>HAYIR
14. TAKIM => EVET

OYLAMA DETAYLARI:
  • Oylama 5 Aralık 2014 Cuma günü sona erecektir.
  • Sonuç oy çokluğu ile belirlenecektir.
  • (Takım sayısı / 2) + 1 formülü uygulanacaktır. Yani EVET / HAYIR oylarından birinin seçilebilmesi için 7 oy gerekmektedir.

Oylama yapılırken bunu demem ne kadar doğru bilemedim ama söylemedende geçemicem...
Gayet güzel düşünülmüş bir konuda neden hayır oyu kullanılır bunu çözemedim..
Ya ben olayı tam kavrayamadım...neyse evet evet mutlaka ben kavrayamamışımdır...

monicim.. benim fikrimce; hayır diyenler sisteme değil, arabulucu olacak kişilerin çıkan aksamayı çözememe ihtimalini ve /ya zor durumda kalabileceğini düşünerek hayır diyorlar.
Oylama eğer hayır ile sonuçlanırsa, hayır oyu veren takımlardan ilgili konuyu çözebilmek adına fikir üretmelerini rica etmeyi düşünüyorum.
Çünkü bu sorunu bir şekilde çözmemiz gerekiyor.

Merhabalar hayir diyen 1. Takim kaptani olarak kararimizi takimca aldigimizi belirtmek isterim, kavramin kotu oldugunu biz de dusunmuyoruz ancak iki kisi ya da takim problem yasadiginda bunu kisilerin kendilerinin cozmesindense arabulucu kisini nasil bir yol izleyecegine dair akil yurutemedik, ara bulmak kavrami basarili bir sekilde uygulanmazsa ara bozma kavramina donusebilir diye korkmuyor degilim. Sahsi kanaatim kimse kimseyi uzmesin kirmasin bireyler problemlerini konusarak ozel msjla cozebilir. Sevgiyle kalin...

5. takim karari hayir
nedeni ise, ben paylasimdan takima oylamayi tasidigimda genel karar neyse onu soyleyecegimi soyledim.aslinda niyetim hayirdi.Arkadaslarin geneli hayir dedigi icin bende fikir beyani ettim.Konu arabulucunun tarafsiz biri olmasi, hatta gruplardan biri yerine baska bir kisi olmali diye dusunende var, bu adayin bulunmasi zor bir durum sanirim.Bazi arkadaslar kendi iclerinde halletsinler gozuyle bakti.bazi arkadaslarda arabulucunun yanli biri olabilecegi ve tarafsiz olamayacagi gerekcesiyle bu sonuca vardi.

Guzel fikir tuttum bunu baharim
.cozum icin öneriye hayirsa yeni oneriyle geleceksin :)

Gordugum kadariyla takimlar senin fikrine degilde puskuutum belirsiz olan arabulucu kadroya hayir demisler

Son düzenleme:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-paylasim-alani.37798/page-1284#post-38059001

1. TAKIM => HAYIR
2. TAKIM => EVET / HAYIR
3. TAKIM => EVET
4. TAKIM => HAYIR
5. TAKIM => HAYIR
6. TAKIM => EVET
7. TAKIM => EVET
8. TAKIM => EVET
9. TAKIM => EVET / HAYIR
13. TAKIM =>HAYIR
14. TAKIM => EVET

OYLAMA DETAYLARI:
  • (Takım sayısı / 2) + 1 formülü uygulanacaktır. Yani EVET / HAYIR oylarından birinin seçilebilmesi için 7 oy gerekmektedir.

Bu güzel açıklama için teşekkür ederim.
Çok önemli bir şeye el atmışsın.
Konu oylamanın içeriği değil çünkü..
Ortada ciddi bir sorun var. Bu sorunu çözebilecek bir fikir yaratmalıyız hep birlikte. Akıl akıldan üstündür. Devam mesajları henüz okumadım ama eğer oylama hayır yönünde sonuçlandıysa fikirlerini bekliyorum..
Hayır demek mesele değil, hayır, ama yerine şunu yapabiliriz .. diyerek cümleyi devam ettirmek önemli.

Evettt bence çok çok haklı bir oylama olur,çok adil olur.

Arkadaşlar, hayır diyenlere hak veriyorum. Yanlış anlaşılmasın tutumum.
Zaten dün de yazdım hayır deme sebepleri üzerine düşündüklerimi.

Önemli gibi görünse de çok anlamsız bir konuyla debeleniyoruz aslında.
İlk adımda standartlaşma sağlamak lazım ki hiç kimse farklı uygulama yapıyor diye düşünmesin başka bir kaptan için. Zaten yeni üye konusunu bu nedenle kısa sürede gündeme taşıyacağım, dün çıtlatmıştım.

Bunun dışında kalan bütün aksamaları aslında konuşarak halledebiliyor olsak, herkes uslubuna dikkat etse, böyle oylamalarla falan ne benim zamanım ne de sizinki çarçur olmazdı.. Neyse bakalım ne olacak..

1. TAKIM => HAYIR
2. TAKIM => EVET / HAYIR
3. TAKIM => EVET
4. TAKIM => HAYIR
5. TAKIM => HAYIR
6. TAKIM => EVET
7. TAKIM => EVET
8. TAKIM => EVET
9. TAKIM => HAYIR
13. TAKIM =>HAYIR
14. TAKIM => EVET

OYLAMA DETAYLARI:
Aslinda ben evet diyenlerdenim ama yapilan oylama sonucu oy coguyla kizlar hayir dediler
kisilerin sorunlarini kendi aralarinda halletmesi gerektigini dūşūnūyorlar

Puskuutum oy birligi 7 ile degilde 6 ile sanirim , kafan ne kadar karisti ise ,matematikci puskuut bile isin icinden cikamamis
Şu an oylama işit 5/5, ve karar 2. Takimin yani akrebin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…