Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Kaptanım tüm mezunlara kep verme durumu olmaz mı acaba? Kazen liste verilirse kep vermenin kolay olduğunu belirtmişti, mezunlar konusundan bir liste çıkarsak ve Kazen'e iletsek kep vermez mi ki bize de? Ben listeyi çıkarabilirim eğer kabul edilirse. Çünkü buradan 1 kere bile mezun olmak bence büyük başarı. Bahar kaptanımızın da grafiklerle verdiği istatistiklerde maalesef çoğu yarışmacımız mezun olmadan ya yarışmadan ayrılıyor ya da izne ayrılıp dönmüyor.Mezunların oranı %16'ymış.
Mor kepi alabilmek için ille kilo alıp yeniden mi yarışalım eski mezunlar olarak?

2.defa mezun olanlara mi veriliyo kep. Ben her mezuna veriliyor saniyordum
Hatta DELIveCesur hedefe ulasmadan ayrilmak istedi ona kep istemez misin vs diye gaz verdim kizi mezun ettik kep icin

Bencede her mezun almali bu kepi

Ördekim ben onu hazırlamıştım, kaydetmeden elektrikler gidince pff oldu (ubuntu , not defterinde olacağı bu )ben mezunlardan sadece 2018/ 1 ocak itibari ile siteye giriş yapanları baz almıştım. Toplam yanlış hatırlamıyor isem 119 civarı küçük bir rakamdı.Olamayacak bir şey değil aslında

Hatta DELIveCesur hedefe ulasmadan ayrilmak istedi ona kep istemez misin vs diye gaz verdim kizi mezun ettik kep icin

2. kez mezun olanlara değil de 2018 yılında mezun olanlara veriliyor :) O arkadaşımız da alacaktır.
Çok mantıklıymış aslında monişim. Ben yeniden hazırlayabilirim müsait vaktimde :) Onay çıksın yeter ki

Ben boşa mi mezun oldum şimdi
Neyse kilo alıp geleyim

Valla kazen le ve seabaharla bir goruselim ne guzel olur

Delive cesur u yazmayi unuttum ben bu sopa benim kafama seyahat raporu arasi kazen e mesaj atarsam boyle olur 4 kisiye olacakti kep deli ve cesur dahil ben 3 kisiyi mesaj attim

Valla kazen le ve seabaharla bir goruselim ne guzel olur

Delive cesur u yazmayi unuttum ben bu sopa benim kafama seyahat raporu arasi kazen e mesaj atarsam boyle olur 4 kisiye olacakti kep deli ve cesur dahil ben 3 kisiyi mesaj attim
Ay vurmayin kendinize kaptanim :) olur boyle seyler

Ağlamak istiyorum bireysel sıralamada ilk defa 1. Olacakken listeye girememişiz ama napalım bizim cezamız çekicez Ellerine sağlık Seabahar
Kıyamam ya..

Dilerim bir sonraki analiz döneminde takım ortalamanız minimum değerin üstünde olur.
Dilerim bu ceza ilk ve son olur. Bir daha da hiçbir takım ceza almaz.

Bu cezaları, bir önlem olsun ve başa gelmesin diye düşünüyoruz.. olsun diye değil.

Sevgili arkadaşlar,

Mezun ve kep konusunda farklı anlaşılmalar olmuş, toparlayayım.

Mezunlara kep verme fikri Kazen'e ait ve yanlış hatırlamıyor isem 3 hafta önce başladık uygulamaya.
Hazır 2018 başındayız hiç değilse yılın başından bu yana mezun olan herkese veremez miyiz, ricasında bulunduk. O da sağ olsun bizi kırmadı.

toplight kaptanım da bunun üzerine 2018 başından bu yana tüm mezunların listesini hazırlayıp Kazen'e iletti.
Ve artık bu rutine girdi. Haftalık talebimizi kaptanımız iletiyor Kazen de kepi veriyor.
Yani mezun olan kep alıyor, konunun kaçıncı mezuniyet olması konu dışı.

Gelelim eski mezunlar.. Geriye dönük baktığımızda (hatta bakayım ben hemen bir dakika)
...
baktım.. toplam 387 mezun var.

Bu olduça uzun bir liste. Yani ben böyle bir talepte bulunamam. Bu nedenle bana kalırsa; buralarda olup, bu konuyu takip eden ve kep talebi olan eski mezunlarımız toplight kaptanımıza iletsin. O da bir sonraki mezun bildiriminde Kazen'e bu talebi de aktarabilir.
Tabii, bu benim fikrim.

toplight kaptanım, her hafta etap raporunda mezun bölümünde listeliyorum ben zaten. Oradan kopyalasan daha mı kolay olur acaba?

Üzülme sen monişim..
Mezun listesi hazırda var bende.

Yaaaa teşekkür ederim İnş bir an önce kendimizi toparlarız ve bidaha böyle cezalar almayız. Bu cezada benim de payım büyük (sürekli kilo alıp verdim)doğal olarak haklı bir ceza çekiyorum. İyi ki cezalar var bana motivasyon için bir sebep oldu (bu ara motivasyon sıkıntısı çekiyorum da )

Motivasyon için kişisel bir öneride bulunabilirim.. Bende hep işe yaramıştır. Ama herkes birbirinden farklı neticede.
Yapmak / almak / yemek istediğim bir şey varsa onu ödül olarak düşünürdüm ben..
Mesela saç kestirmem lazım. Derdim ki; şu kiloya inmeden saç kestirmeyeceğim.
Ya da canım deli gibi bir şey çekiyor.. Yine aynı kural.

İstediğin bir şeyi düşün.. küçük bir şey olsun ve küçük bir hedef.

Tam tersini de uygulardım ama.. eğer x günde x kilo olmazsa ceza. Saçma sapır cezalar. Mesela mutfak dolaplarını boşaltıp silmek gibi. Sıkıyorsa inme o kiloya.

Sevgili editorum ben ilk basta 2.mezunlari dusunmeden mezunlar topiginden almistim sonrasinda etap raporlarina bakiyordum ama arada @MiuLego kaptanin 2. Mezuniyeti atlanmis bugun 2018 itibari ile butun mezunlarimiza kep takildi ( DELIveCesur icin de yszdim kazen gorunce gelir) zaten son 1-2etaptir etap raporuna bakiyorum

Aaa çok iyi fikir özellikle ceza kısmı gıcık bir ceza bulursam beni motive edebilir benim sorunum çok fazla tatlı ve aburcubur yeme isteği belki her yemediğim şey için kendime hayali bi puan verip sonra bu puanları toplayıp istediğim bişeyi ödül olarak alabilirim böylelikle gün içinde yediğim o minnak cıslardan kurtulmuş olurum valla çok güzel şimşekler çaktı kafamda teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…