Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

@tabitabi gelmeyecek canım.. Kendiliğinden ayrıldı diyelim o zaman.. Mümkün mü?..
Ellerine sağlık canım.
Tamam, ben ayrıldı şeklinde not alıyorum kendi listemde.
Aslında sen sonuç listesini ayrıldı notunu yazarak güncelle bence.. ki sonrasında olur ha geri dönüş falan olur bulamazsınız geçmişe bakınca.

Tamam, ben ayrıldı şeklinde not alıyorum kendi listemde.
Aslında sen sonuç listesini ayrıldı notunu yazarak güncelle bence.. ki sonrasında olur ha geri dönüş falan olur bulamazsınız geçmişe bakınca.
Tamam canım hemen düzenliyorum.. Haklısın..

Ne demek olur mu hiç öyle kızdırmak falan.. aşk olsun.
Benim oylamaya sunacağım konu ile ilintili değil yazdıkların. Yaşadığın bir problemi netleştirerek, öneri haline getirip, oylamaya sunabilirsin. Böyle uzun ve bir kaç konuyu bir arada alan mesajlarda, bana göre konu dağılıyor.
Net bir konu için net bir öneri ve oylama her zaman daha sağlıklı bir sonuca ulaştırıyor, diye düşünüyorum kendimce.

Yazdıklarına dönersem, kendi fikrimi ileteyim.
1- İş seyahatine senin kadar sık çıkan biri var mı? Sanırım yok. Bu durumda belki sana özel bir uygulama yapabiliriz "iş seyahati izni" gibi, yıllık izin hakkından muaf olarak.. Ama bu da kötüye kullanılabilir mi başkalarınca, bilemedim, kestiremedim, emin olamadım. Problemli gib görünüyor, önerim yok.

2- Farklı terazide tartılmak elbette sağlıklı olmaz. Bildirimde bulunmamak daha doğru. Ya da planlanmış bir ziyaret şse bir gün önceki kilo verilebilir.

3- Buna da cevabım 2. şıktaki gibi. Bana kalırsa herkesin Perşembe günü tartılması gerekir.. ki olası bir aksilikte Cuma tartılamama durumunda elinde en yakın tarihli kilo bilgisi olur kişinin. Neticede 1 günde çılgınlar gibi kilo alacak y da verecek hali yok.

Öperim.
Bahar cim benimle ilgili durumda is seyahati izni uygun olmaz bence de zaten santiyelerdeki duruma bagli (subat mayis arasi evimi nerdeyse otel gibi kullandim ama bu ay 1 kere gittim santiyede sorun yoksa seyahat yok bende )
Ama persembe tartilma fikri guzel tum takim icin uygulanabilir

Sevgili arkadaşlar,

"Bildirimde bulunmama" durumuna ilişkin bir oylama başlatmam gerekiyor. Bu konuda beni rahatsız eden bir durum var. Uzun zamandır aklımda, ancak haftalardır analizlerle uğraştığım için zaman ayıramıyorum. Daha önce de bir arkadaşım (ne yazık ki adını unuttum) konuyu dile getirmişti. Ancak eşzamanlı başka bir konuya yönelindiği için bu konuya gereken özen gösterilmemişti.

Bu işi bu hafta mutlaka halletmeliyiz.
Unutursam biri bana hatırlatsın lütfen.

Pazartesi günü oylama metnini yazayım ki, eğer oyçokluğu sağlanırsa 541. etap itibari ile yeni kuralı uygulamaya sokabiliriz.

Sahiden önemli. Lütfen unutturmayın. Lütfen unutmayayım.
merak ettim :) ben kesin hatirlatirim :)

Ne demek olur mu hiç öyle kızdırmak falan.. aşk olsun.
Benim oylamaya sunacağım konu ile ilintili değil yazdıkların. Yaşadığın bir problemi netleştirerek, öneri haline getirip, oylamaya sunabilirsin. Böyle uzun ve bir kaç konuyu bir arada alan mesajlarda, bana göre konu dağılıyor.
Net bir konu için net bir öneri ve oylama her zaman daha sağlıklı bir sonuca ulaştırıyor, diye düşünüyorum kendimce.

Yazdıklarına dönersem, kendi fikrimi ileteyim.
1- İş seyahatine senin kadar sık çıkan biri var mı? Sanırım yok. Bu durumda belki sana özel bir uygulama yapabiliriz "iş seyahati izni" gibi, yıllık izin hakkından muaf olarak.. Ama bu da kötüye kullanılabilir mi başkalarınca, bilemedim, kestiremedim, emin olamadım. Problemli gib görünüyor, önerim yok.

2- Farklı terazide tartılmak elbette sağlıklı olmaz. Bildirimde bulunmamak daha doğru. Ya da planlanmış bir ziyaret şse bir gün önceki kilo verilebilir.

3- Buna da cevabım 2. şıktaki gibi. Bana kalırsa herkesin Perşembe günü tartılması gerekir.. ki olası bir aksilikte Cuma tartılamama durumunda elinde en yakın tarihli kilo bilgisi olur kişinin. Neticede 1 günde çılgınlar gibi kilo alacak y da verecek hali yok.

Öperim.
Ben de varım canım, iş seyahatine sık çıkan..
Perşembe de tartılınabilir tabii.. Tuttum bu fikri.. Tabi bu iş seyahati için değilde cuma unutulduğu zaman geçerli..

Sevgili bahar bildirimde bulunmama ile ilgili olarak benimde soyleyeceklerim var metin hazirlarken aklinda olsun beyin jimlastigi babinda
Ben listede bulundugum donemde is seyahati nedeniyle sehir disinda bulundugum durumlarda bildirimde bulunamamistim zaten ust uste 2 hafta sehirdisi gorevim olunca da mecburen listede izne ayrilmistim bu tur sik sik is seyahatine gidenler icin bir uygulama yapabilir miyiz
Bir diger konu gene ziyaret ti gezme idi cumalari olmayanlar farkli tartida tartilip kg bildirse bu ne kadar saglikli olur olur mu (bazen basimiza geldi eczaneye git tartil dedik ama cok saglikli sonuc alamadik tarti farki var malum)gerci bu yaz tatilinde cok basimiza geldi mevsim degistigi icin fazla gezme olmaz
Bir diger konu da sabah tarti unutulup kahvalti yapildi mesela tok hali ile de olsa tartilinacak mi ya da ben gene kendimden ornek veriyorum su an listede olmasam da takim icinde tuttugumuz listede kg bildiriyorum bazen uyuyakaliyoruz ise yetismek icin acele ile evden firliyoruz ve tartilmayi unutuyoruz bu durumda ne olacak
Aklimda boyle sacma seyler geldi bunlari burada paylasayim dedim belki diger kaptan arkadaslarinda aklina biseyler gelir senin metni hazirlarken aklina duser
Gevezeligim tuttu seni kizdirmadan kacayim:KK53:

şimdi beynimde deli sorular iş gezisine çıkanlar için bir çözüm gerçekten bilemiyorum

tatil amaçlı gezilerde üye izin kullanmak istemiyorsa tartısını sarıp sarmalayıp valizinin en degerli yerine koyuyor bizim takımda

günü birlik planlı seyahatlerde persembeden tartılıyorlar yada cuma niyetli olacaklarsa vs vs

plansız ani durumlarda bildirimsiz kalma hakkını kullanıyor

sanırım seaBahAR seaBahAR bu bildirimde bulunmamanın bölünme dışında bir cezası olmalı diyen arkadaşın fikrinden bahsediyor
nacizane fikir olur mu bilmem gerçekten zor durumda oldugu için bildirim yapamayanlarda oldu saglık vs yeni uyeyse izin hakkıda yoksa 3 kere üst üste bildirimsizliğe kadar zaten izni var ama genel olarak bu bildirimsizlige de sınır getirilebilir yıllık izin hakkı gibi yıllık bildirimsizlik hakkı tabi buda yeni bir iş yeni bir kayıt takibi demek :KK43:

samp9c63861239e6c1db.jpg

14. Takımdan senad senad 24 haftada 14,6 kilo vererek mezun olmuştur.

Karnesi:

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ismasi-mezunlari.126756/page-63#post-53223468

OYLAMA

Bildirimde bulunmayan üye ile ilgili Karar Defterinde yer alan maddemiz şöyle:
"Sözkonusu üye kilo bildiriminde bulunduğunda aldığı/verdiği kilo, yarışmadan ayrı kaldığı etap sayısına bölünür."

Değişiklik Gerekçesi:
Maddede, üyenin kilo alması ve vermesi aynı şekilde işleme tabii tutulmaktadır. Oysa ikisi farklı ele alınmalıdır.
Üyenin kilo alması, hem kendisi hem de takım yüzdesi için negatif bir durumdur. Alınan kilo, bildirimde bulunulmadığı süreye bölündüğünde bu negatif etki azalmaktadır. Eğer bu maddeyi düzeltirsek, kilo aldığı için bildirimde bulunmama alışkanlığını da bertaraf etmiş oluruz.

Öneri:
Bildirimde bulunulmayan sürede üye;
1- Kilo verdiyse; fark, yarışmadan ayrı kaldığı etap sayısına bölünür.
2- Kilo aldıysa; fark, ilgili etaba olduğu gibi yansıtılır, bölünme yapılmaz.

1. TAKIM : EVET / HAYIR
2. TAKIM : EVET / HAYIR
3. TAKIM : EVET / HAYIR
4. TAKIM : EVET / HAYIR
5. TAKIM : EVET / HAYIR
6. TAKIM : EVET / HAYIR
7. TAKIM : EVET / HAYIR
8. TAKIM : EVET / HAYIR
9. TAKIM : EVET / HAYIR
12. TAKIM : EVET / HAYIR
13. TAKIM : EVET / HAYIR
14. TAKIM : EVET / HAYIR

OYLAMA KOŞULLARI

Oylama için son gün 26 Ekim Perşembe günüdür. 12 takım için yeterli oy 7 evet/hayır oyudur. Oy sonucunun evet çıkması halinde 541. etap yani 27 Ekim Cuma tarihli bildirimler bu kural dahilinde yapılacaktır.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

X