Göz Makyajı çukur göz

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Tatli_Civciv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009
103
2
arkadaşalar ya benim gözlerim çukurda ve gözüm kaşım kara göz makyajı yapıyorum ama yakıştıramıyorum göz kalemi falan hiç güzel olmuyor bana ne yapmama lazım
:KK43:

kimse bir şey yazmamış...hadi ben bir fikir vereyim=)
benim gözlerim de çukur canım..göz altlarım mor olmasa bile gölgeden bi siyahlık oluşuyor..
bence en önemli şey gözü aydınlatmak açık krem bir kapatıcıyla...

senin için birkaç şey buldum canım internetten:

Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha küçük gözükürler. Bundan dolayı açık renk far kullanılarak göz daha belirgin hale getirilir, ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri plana çekmek gerekir.

1) Kaş altlarına orta koyu renkte bir far ve göz kapağı üstüne açık, pastel tonlarda astar far sürülür.

2) Kirpik üstleri aydınlık olacak şekilde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapılır.

3) Kalem ve eye-liner gibi uygulamalar sadece göz kapağına ince bir şekilde uygulanır.

4) Göz içine beyaz kalem sürülür.

5) Rimel üst bölüme yoğun, alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulanır

bu da bir başkası:

Göz bebeklerinin göz çukuruna gömük olmasından dolayı bir iki makyaj hilesi ile gözleri ön plana çıkarmak gerekir. Gözlerinizi daha belirgin hale sokmak için gözkapağınıza uçuk bir renk sürüp, farı çukurun hemen yukarısına kadar yaymalısınız. Gözkapağıyla kaşın arasına biraz kahverengi ya da gri far sürmek hoş bir görüntü yaratabilir. Kaşların altına ışıklandırıcı bir renk sürüp, göz kapağının tam ortasına da bu renkle bir nokta yapmalısınız. Ayrıca göze derinlik kazandırmak için gözkapağının normal kıvrımının biraz yukarısına bir çizgi çekip parmağınızla bu çizgiyi hafifçe yaymalısınız. Üst kirpiklerin dibine açık renk göz kalemiyle incecik bir çizgi çizilmesi de göz bebeğinin göz çukurundan ön plana çıkmasını sağlar.

X