Corona virus kotu koku lutfen yardum edin

Seymaasmin

Sabır Şükür Dua 🤲
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2020
613
222
26
Kızlar corona oldum son gunlerim dünden beri çok iğrenç bi koku var neyi koklasam burnuma neyin kokusu gelse sadece o koku var başka bi koku yok midem alt üst oldu ne yapsam geçmedi başına böyle bisey gelen var mı nasıl atlattınız kaç günde geçti lütfen yardım edin

Kızlar corona oldum son gunlerim dünden beri çok iğrenç bi koku var neyi koklasam burnuma neyin kokusu gelse sadece o koku var başka bi koku yok midem alt üst oldu ne yapsam geçmedi başına böyle bisey gelen var mı nasıl atlattınız kaç günde geçti lütfen yardım edin
Baska ne belirtileriniz var?

Ben koronayı atlatı 8 ay oldu hala koku ve tat duyum düzelmedi. Soğan sarımsak yumurta karpuz salatalık yiyemiyorum. Tatları kokuları çok kötü.
Ay evet bende geçirdim
Tat koku başlarda hiiiç yoktu sonra sapıttı geldi
Yumurta soğan kavun yoğurt peynir felaket kötü oldu
Suda kokuyordu Bi ara çeşmeyi açar açmaz hemde banyodayken burnumun direği düşüyordu
Konuyu takipteyim 🙂

Ben koronayı atlatı 8 ay oldu hala koku ve tat duyum düzelmedi. Soğan sarımsak yumurta karpuz salatalık yiyemiyorum. Tatları kokuları çok kötü.

Ay evet bende geçirdim
Tat koku başlarda hiiiç yoktu sonra sapıttı geldi
Yumurta soğan kavun yoğurt peynir felaket kötü oldu
Suda kokuyordu Bi ara çeşmeyi açar açmaz hemde banyodayken burnumun direği düşüyordu
Konuyu takipteyim 🙂

Maalesef bir çözümü yok, kendi kendine koku ve tat duyularının gelmesini bekleyeceksiniz.
Benim tam anlamıyla geçmesi 4 ayı buldu. Geçmiş olsun.
Bol protein, sebze meyve, c vitamini alın. Sağlıklı beslenin.

Benim arkadaşım da sürekli sumak kokusu aldığını söylüyor ve çok mutsuz
Tomografi çekildi beyinden
Temiz
Covid sonrası oluyor zamanla geçiyor
Şimdi daha iyi arkadaşım
Çok geçmiş olsun

Benim 1 ayda anca geçti ve yavas yavas geldi koku tar

Soğan gibi mi😅 1 sene olcak hala arar ara devam ediyor

Benim daha yeni düzeldi çoğu tatlar

Maydanoz
Nane
Dereotu
Zeytin
Haşlanmış yumurta
Muz
Çilek
Antep fıstığı
Salatalık
Soğan
Sarımsak

Bunlar berbattı daha da hatırlamadığım vardır. Bunlar 10. ayda düzeldi gibi.

Bir ara terim soğan gibi kokuyordu aslında öyle değilmiş ama bana öyle geliyordu.

Sonra ev falan süpürürken bir anda soğan kokusu, sanki ağzımda soğan kokuyor gibi falan oluyordu.

Bunların hepsi bende ablamda kuzenimde de oldu. Şimdi 10 gün sonra 1 sene olcak daha yeni düzeldim diyebilirim

İlk covidimde tat koku gidip 2-3 ay gelmemişti. Şimdi tekrar oldum kokum gitmesin diye dua ediyorum. Hergün kahve kokluyorum 🥺

Bende covid olmustum. Okuduguma göre koku ve tat alma gidiyorsa koku sinirler de yipraniyor/etkisiz hale geliyor. Onlar yenilerken bir süre kötü kokular aliyormus gibi oluyor. Bu ama sadece gecici bir sürecmis

X