Corona hakkında...

keep calm

Ağzımda gümüş kaşıkla doğduysam benim günahım ne?
Pro Üye
27 Nisan 2008
1.298
3.010

Merhaba arkadaşlar bu videoyu özellikle konu açarak paylaşmak istedim daha çok kişinin görmesi açısından.Malum Corona ülkemizin gündeminde. Videoyu izledikten sonra gördüm ki tespitler bizim şu anki durumumuzu anlatıyor.Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirirsek inşallah bu süreçten en az zararla çıkmış oluruz.

O kadar iyi anlaşmış ki durumu, Türkiyede de anlattılari bir bir olmaya başladı maskeler dezenfektanlar kolonyalar 3-5 kartı fiyata satılıyor, 2 gündür marketlerde stok kalmadı ihtiyacı olanda olmayanda ne var ne yok alıyor marketten...
Okullar tatil edildi tüm öğrenciler otogarlara hücum etti mümkün olduğunca kalabaliktan uzak durun toplu taşıma kullanmayın deniyor ama fotograf gördüm otogardan iç içe insalar birbirini eziyor gerçekten hayret bir şey ya siz seyahat edin diye okullar kapandı oturun yurdunuzda da bir iki hafta eğer bir virüsü durumu varsa sizde oradan oraya taşımayın....

Dünden beridir aklımda aynı soru..
Bu cocukta ona değinmiş..
Doğum yapacağım Mayıs'ta, o tarihe tablo ağırlaşır ise ben kendime hastane bile bulamam :KK43:

Doğum yapacağım Mayıs'ta, o tarihe tablo ağırlaşır ise ben kendime hastane bile bulamam :KK43:

Siz kendinize hastane bulamam diye korkuyorsunuz sizin durumunuzda hamile olan başkaları var,kalp hastası var,kanser olan var yani hastanelere ihtiyaç duyabilecek birsürü insan var.İnsanlar bilinçli olursa bu salgını aşarız ama okul tatil edilir edilmez otagara koşarsak duyarlı ve sorumlu davranmazsak başka insanlar bizim yüzümüzden mağdur olur.İnşallah o zamana kadar bu kaos son bulur ve sağlıkla Doğum yaparsınız

Siz kendinize hastane bulamam diye korkuyorsunuz sizin durumunuzda hamile olan başkaları var,kalp hastası var,kanser olan var yani hastanelere ihtiyaç duyabilecek birsürü insan var.İnsanlar bilinçli olursa bu salgını aşarız ama okul tatil edilir edilmez otagara koşarsak duyarlı ve sorumlu davranmazsak başka insanlar bizim yüzümüzden mağdur olur.İnşallah o zamana kadar bu kaos son bulur ve sağlıkla Doğum yaparsınız
Kosmuslar bile. Sirkule olacak ülke. Umarım yayılmaz.

Gecmis olsun. Gercekten burda hep aybi seyi yaziyorm insanlar su bilincte Aman buyukleri etkiliyormua bize Bose olmaz rahatligimi yada Tek vaka rahatligimi blmyrm zaten Suan hepimze yasak Tek vaka olmasa dahi korona hakkinda birsey soylemek hangi ilde oldugunu Hersey yasak. Ve inanin durum riskli bende hamilelik planlyrdm italyada bir Turk doktor konustu normal hastalara hastane bulamadklarini soyledi icim urperdj resmen hastane cokerse Hersey Coker umarm guzelce asariz Dua ediyorm sizde hamilesinz bol dua edin

Yok nisanin sonuna kadar kritik surec. Ondan sonra havalar da isiniyor, zaten su an iyi tedbir alinirsa ilerlemez de

Vay be bire bir yasayan birinden dinleyince cok etkilendim insallah biz o gunleri gormeyiz tedbir alalim tabi ama stokculuk panik kaos ortami yaratmayalim insallah

Trafik kazasından kanserden ölen daha çokmuş bu tarz yorumlar yazan kişiler var.İnşallah bu tarz düşünce yapısına sahip kişiler çok değildir ve umarım sonumuz İtalya gibi olmaz.

Çok faydalı bir video olmuş. Ben birey olarak bu süreçte kimsenin hakkına girmemek için söylenen tüm önlemlere dikkat edeceğim. Nisan başı düğünüm var ona rağmen almam gerekenleri şu aşamada kalabalık ortamda olmamak için almıyorum. sadece işime gidiyorum onda da yarım saat fazla yürüyüp toplu taşıma kullanmıyorum. Ama gençler bize bişey olmaz mantığıyla bulunduğum şehirde tabiri caizse gecelere akıyor. Temizlik hijyen sıfır. Herkes yapması gerekeni yapsa zaten çok uzamadan biter ama herkes aynı hassasiyete sahip değil maalesef

Uv ışınları temizliyormus virusleri o zamana kadar çok yayilmaz umarım sonrası yaz belki ilaç aşı bulunur.Onumuzdeki kıştan daha çok korkuyorum ben bu evrim geçirecek daha ölümcül olabilir diyen bilim adamları var inşallah öyle olmaz

İnşallah olmaz domuz gribi gibi etkisi azalır Ramazan’a kadar bitse de Ramazan’ı huzurlu geçirsek bari

Trafik kazasından kanserden ölen daha çokmuş bu tarz yorumlar yazan kişiler var.İnşallah bu tarz düşünce yapısına sahip kişiler çok değildir ve umarım sonumuz İtalya gibi olmaz.
Allah tan devlet adamları bu kafada değil yoksa ortalık hastalıktan kirilirdi boşuna zeki adamlar devlet yöneticisi olmuyor 😀

X