çoook kötüyüüm !!

Feronias

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2013
173
1
SAĞLIK SORUNLARIM YÜZÜNDEN AÖF' Nİ BIRAKTIM TEKRAR SINAVA HAZIRLANIYORUM AMA UZUN SÜRE ARAVERDİM HİÇ ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM İŞ ARIYORUM BULAMIYORUM HİÇ BİŞEY YAPMAK GELMİYOR İÇİMDEN YATAKTAN ÇIKMAK İSTEMİYORUM, EVDEN HİÇ ÇIKMIYORUM GECE GÜNDÜZ EVDEYİM DOLANIP DURUYORUM. SÜREKLİ DÜŞÜNÜYORUM NE YAPICAM DİYE BAŞLADIĞIM BİR İŞİ BİTİREMİYORUM BİŞEYE KARAR VERİYORUM SONU GELMİYOR...KİMSEYLE GÖRÜŞMEK İSTEMİYORUM, ÇARŞIYA ÇIKMAYA KORKAR OLDUM NEDEN BÖYLEYİM KAFAYI YİYCEM SONUNDA :1no2:senağlama LÜTFEN BANA BİR AKIL VERİN NE YAPAYIM BENsenağlama

Öncelikle sakin ol....
Ne kadar karamsarsın... Bu karamsarlığı üstünden atmalısın....
Ve sana tavsiyem bu kadar içine kapanma... Çık dışarı gez dolaş...Arkadaşlarınla buluş...Eğer arkadaşım yok diyorsan kendi başına alışverişe çık sinemaya git...Yap birşeyler ama evde durma....
İş konusuna gelince ha deyince iş bulamazsın ki pes etme aramaya devam et eminim ki istediğin gibi bir iş bulucaksın ve bu işi bulduğunda kendini o kadar iyi hissediceksin ki...
bunların yanı sıra bi doktora çık içindeki sıkıntıları anlat sana yardımcı olucaktır bir ilaç verebilir seninle konuşma yolunu seçebilir yani durum ne olursa olsun sana yardımcı olucaktır ve sen kendini çok iyi hissediceksin...Çünkü her insan zaman zaman bu dönemleri yaşar...

canım sen depresyona girmişsin...bunlar depresyon belirtileri...
1 - öncelikle sürekli evde durma
2- aramadığın arkadaşlarını bile ara dıaşarı çıkın gezın oturun bir şeyler yapın..
3- şimdi uzun zamandan beri evde olduğun için bir şekılde alışkanlık olmuş olabilir..ilk etapta hemen uyum saglamayabilirsin. ama hep boyle sürecek diye bir şey yok..
4- sen istedıkten sonra neden başarılı olamayasınkı...
5- bak önemli olan saglık..saglıklısın gençsin taşı sıksan suyunu çıkarırsın..
6- unutma herşey sende başlıyor sende bitiyor.
7- şimdi bak derin bir nefes al o hayalınde olması gereken aylini düşün ...
yarın hemen plan yap bir kagıta yaz.ne olmak istiyorsun ne yapmak istiyorsun..ve hemen uygula

Son düzenleme:
Bilmiyorum kendimi çok kötü işe yaramaz hissediyorum sürekli evdeyim hem çikmak istemiyorum hem de niye evdeyim diyorum ne düşüneceğimi şaşirdim artik

Bence bir psikiyatr'dan yardım alırsanız kendinize iyilik etmiş olursunuz.
Kendinizi daha güvenli,ayakları yere sağlam basan,güçlü biri olarak hissettiğinizde hayatınız yeniden düzene sokar yarım bıraktığınız herşeyi tamamalama çabası içine girersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…