çöl testi / karakter

Lambrusco

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2010
3.692
437
Bu test daha önce yapıldı mı bilmiyorum :KK70: Lütfen cevabına internetten bakmadan yanıt verin.

Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun

Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.

Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?

Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.

Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?

Cevapları sonra yazacağım :KK70:

ben ilk aslanı bırakırdım diğer hayvanları yer diye.sonra maymunu bırakırdım işime yaramaz diye.sonra atı bırakırdım yorulmuştur diye.sonra ineyi bırakırdım büyük bir hayvandır diye.en son koyunu bırakırdım bana en :KK42:faydalı hayvandır diye

merhaba bu test dikkatimi çekti.sonucuda merak ediyorum doğrusu.cevabını yazacaksınız umarım.keşke hiç birini bırakmasak ama yaşamam gerekiyorsa mecbursa ilk maymunu bırakırdım yemeğe korunmaya ve bineğe ihtiyacım var sonuçta.sonrasında mutlakaki acıkmış olurumkoyunu kesmesi kolay koyunu keser yerdim.bunu tabi yapabilirmiydim bilmiyorum ama insan aç kalınca yapar heralde.sonra aslanı bırakırdım sıcak yürümeye takatim yok ata ihtiyacım var yolun ne zaman bitceği belli değil yiyeceğede ihtiyacım varkorunma fikrini bir kenara bırakır atla inekle yola koyulurdum.çölün bittiğini görüyorsam artık yiyeceğe ihtiyacım yok bir an önce hızla çölden çıkıp kaldığım yere ulaşmam lazım.ineği bırakır atla hızla çıkar doğruuu eve banyoya.

Teste kimse yanıt yazmadığı için ben de hiç cevap geldi mi diye uzun bir süre kontrol etmemiştim :)

İşte cevaplar:

Çöl zorlukları simgeler.
Hayvanlar ise. . .

Aslan = Gurur

Maymun = Çocuklarınız

Koyun = Arkadaşlar

İnek = Temel ihtiyaçlar

At = Hırslarınız.

Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler.

Buradan alıntıdır Psikolojik Çöl Testi - KİŞİLİK TESTLERİ

Kimse yanıt vermemiş ama çok merak etmiştim aslında insanların yorumlarını :)
Çünkü bir çok kişiye yaptırdım bu testi, şu ana kadar kendimden başka MAYMUNU yanına alan olmadı :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Ben ilk aslanı bıraktım sonra ineği bıraktım sonra koyunu bıraktım sonra atı bıraktım, maymunu yanıma aldım :p

Ama herkes de maymunu gereksiz buluyor. Halbuki ben de tam tersine MAYMUN insana benzeyen en yakın hayvan türü ya, bana yoldaş olur, destek olur diye düşünmüştüm nedense.

ı-ıhh bence mantıksız bi test.çünkü hayvanların yararlarını düşünüp bırakıyoruz ister istemez.bu durumda genel konuşmak gerekirse herkes gereksiz görüp maymunu atıyor.ama zannetmiyorum ki gerçek hayatta böyle bi durum olsa ilk bırakacakları çocukları olsun.aynı şekilde benim de.bu mümkün değil.

mutlaka birkaç farklı cevap çıkar ama çoğu bu mantıkla gider.bu benim düşüncem tabii ki:KK31:

yine de test yapmayı seviyorum:KK9: sonuçlarını dikkate alsam da almasam da:KK34:

Önce ineği bıraktım.

Sonra koyun, aslan , at ve maymunum kaldı. Sonucu öğrenebilir miyim? Merak ettim

Maymun = Çocuklarınız

Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler.

Önce ineği bıraktım.

Sonra koyun, aslan , at ve maymunum kaldı. Sonucu öğrenebilir miyim? Merak ettim

Tiny senin maymun kalmış ya, bak yazıyor Maymun = Çoçuklarınızı simgeliyormuş.. Sana da çok uyuyor.. En çok Ege'yi düşünürsün zaten sende :KK16:

maymun ,aslan,koyun,inek,at

yalnız ben ata binip giderim eğer çok aç kalırsam koyunla ineği kesip yerim diye üçünü sona saklamıştım 3. adımda inek daha büyük diye koyunu bıraktım ve son adımda zaten at üzerinde olduğum için çölden atla birlikte çıkmıştım.

puhahaha:KK9::KK9::KK9::KK9:
hey gidi......

aslan
koyun
inek
at
maymun

demiştim :)

Maymunu bırakmama sebebim, Tom Hanks'in çok sevdiğim Cast Away filmindeki gibi yalnızlıktan delirmek istememem :KK52:

Güzel bir test, teşekkürler!

maymunun çocukları simgelemesi bana pek mantıklı gelmedi.kim çocuklarını çölün ortasında bırakırki.ben kendi mantığımı beğendim ama simgelerin açıklamaları kesinlikle beni yansıtmıyor.keşke atın simgelediği hırsa azıcık sahip olsaydım...at sonucu bu testi bitirdi gözümde.ama eğlenceli bir testti.teşekkürler paylaşımınız için.devamını bekliyorum testlerin.

ben önce koyun
sonra inek
3.olarak maymun
4.aslan bıraktım atla devam ettim :):)

Cevaplar çok saçma! Maymunu gereksiz diye bıraktım, sonra ineği büyük diye bıraktım.. Sonra aslanı bıraktım.. En son koyunu bıraktım at kaldı ama.. Koyunu yerim atın üzerinde giderim, aslan da korur diye düşünmüştüm.

Bilmiyorum ben maymunu birakmistim sona cünkü söyle düsündüm, maynun cinsinin sonucta insana benzerligi büyük tartisma konusu. Ki gercekten de örnekleri var. Internette maymunlar, orangutanlar hakkinda belgesel izleyince bize yakinliklarini kanitlayan binlerce bulgu var.
Ben yanimda biri olduktan sonra duygusal olarak beni tamamlayacak biri olduktan sonra her zorluga katlanirim seklinde düsünmüstüm. Maymun da bu hayvanlarin icinde en iyi duygusal iletisim kurabilecegim hayvan diye düsündüm. O yüzden onunla bütün yola devam etmek istedim. Belki konusamazsin maymunla ama bir süre sonra dostluk kurabilirsin koyundan daha fazla diye düsündüm.

Esim de at dedi en sona, mantikli düsündü yani. Sonra o da ne sacma cevaplar dedi cocuklarimi birakir miyim ben ya? dedi.

Fakat öte yandan düsününce ben mantikli degil duygusal yanit verdim, tamam test sacma olabilir evet:) Ama yine de biraz baglanti var bence:)

Once aslani, sonra maymunu, koyunu, inegi biraktim. colden atimla ciktim :KK70: demek hirslarimi birakmiorm haha

Maymun
Aslan
İnek
At
Veee son olarak koyun. Gerçektende sonucu da bana uydu gibi arkadaşlarıma hep sahip çıkar ve severim ....

X