çokkkk sinirliyim çokkk

kızlar esım emınımkı karsı cıkar ve benı suclar her zmankı gıbı sen abartıyosun der.ama ben dedıgınız gıbı mesafemı koyacagım o da essek degıl ya anlar sanırım.

ayyy ne kadar ukalalar var şu dünya da ysa safa bak ona neymiş allam yaa:eek:lmaz:
çok gıcık oldum ona:mymeka: ayrıcaaaa kocanın onların yanında seni savunması gerekiyordu
benim koci öle yapacak var yaaaa :eek:klava:allahım allahım uyuss:dilcikar:

yağmur seni çok iyi anlıyorum benimde görümce ve kaynana aynını yapıyo doğum yaptım burnumdan getirdi kaynana hiç bi iş yapmaz sabah çıkar evden kşam 7 den sonra gelir bizde yatmaya çocuk ağlar ağlar gazdan komşuları akrabalarını çağırır ay gençler çocuk bakamıyo bu çocuk aç bilmemne delirttiler beni sonra çocuğum kaynanamın yüzüne hasta oldu günlerce hava verildi açılsın diye o ne dedi biliyonmu herkezin çocuğu hastaymış bide hasta çocuğa akrabalarını çağırdı oturmaya 40 çıkana kadar 40.000 kere ağlamışımdır sonunda kırdık kabağı tabi eşimle annen burda kalmaya devam ederse ben giderim dedim şimdide ona bırakcakmışım çocuğu sevcekmiş benim yanımda mıncıklayamıyormuş çocuğu sevme şeklide ne biliyomusun ay memen nerdeee ay ttattuşunu yerim (tattuş te malum yer) en nefrettt ettiğim şeyler benim bunlar neymiş ben çocuğu mızmız yetiştiriyomuşum gezdirmiyomuşum eee duruyomu karnı acıkıyo uykusu geliyo aynen seninki gibi başka yerde uyumuyo bakınma derdi tutuyo kızımın çok meraklı yeni yer oldumu iyice inceliycek bu sefer uykusuz diye huysuzluk yapıyo vız vız komşularının çocuğu nohut yiyomuş eline salatalık veriyo oturtuyomuş oynuyormuş benimki durmuyoo hep onunla ilgilenmek istiyo gezmek istiyo kucakta napıyım zaten işe başlıycam kızımla olan günlerimi değerlendiriyorum hiç şikayet etmiyorum bunlardan zaten özliycem işe geri dönünce bide ona bırakcakmışım eşimde beni tutuyo gözüküyo ama tabi anasınada mıymıymıyyy ay ne çok konuştum aklıma getirdin saymakla bitmez bunlar

ahh ahh benım esımın aılesıde maalesef boyleydı! ama ben koydum tavrımı. habıre cocugumun cukunu sevmek opmek ıstıyo manyaklar! ılk yaptıklarında neyse dedım bı daha tekrarlmazlar falan sonra bı daha bı daha ıste altını acta bilibiliyi opelım falan. dedım noluyo kendınıze gelın ben hoslanmam oyle seylerden bı daha teklıf bıle etmeyın dedım ama neye yarar!! sunnetten sonra oglusumun altı acık o halde optu kayınpederım kaptıgım gıbı cocugu ındım kendı evıme. yanı hepsı bı dengesız bunların anlamak mumkun degıl bı kendılerı cocuk buyutmus sankı. :eek:klava:

yagmurcum sende gereklı cevabı ver hıc altta kalma bence. herkes cocugunu ıstedıgı sekılde buyutur canım kıme ne yaa

habıre cocugumun cukunu sevmek opmek ıstıyo manyaklar! ılk yaptıklarında neyse dedım bı daha tekrarlmazlar falan sonra bı daha bı daha ıste altını acta bilibiliyi opelım falan.

yuhhh ya ne arızalar var hayatta yarabfisfisfis
sünnet olunca verde onu sevsinler:roflol:

iste sunnetlı halıylede opmeye kalkısınca attı bende salter! hanı aılede hıc erkek olmasa anlayacagım yıne bı nebze ama butun cocukları erkek olmus zaten nedır bu cuk duskunlugu tovbe yaa

ahh ahh benım esımın aılesıde maalesef boyleydı! ama ben koydum tavrımı. habıre cocugumun cukunu sevmek opmek ıstıyo manyaklar! ılk yaptıklarında neyse dedım bı daha tekrarlmazlar falan sonra bı daha bı daha ıste altını acta bilibiliyi opelım falan. dedım noluyo kendınıze gelın ben hoslanmam oyle seylerden bı daha teklıf bıle etmeyın dedım ama neye yarar!! sunnetten sonra oglusumun altı acık o halde optu kayınpederım kaptıgım gıbı cocugu ındım kendı evıme. yanı hepsı bı dengesız bunların anlamak mumkun degıl bı kendılerı cocuk buyutmus sankı. :eek:klava:

yagmurcum sende gereklı cevabı ver hıc altta kalma bence. herkes cocugunu ıstedıgı sekılde buyutur canım kıme ne yaa

Allahım bi tane de ben de var böyle manyak kaynana, okuyorum yazdıklarınızı yine aklıma geldi nasıl sinirlendim anlatamam, üç kelimeden ikisi laf sokmak, sen bakamıyorsun, sen yapamıyorsun, daha hamileliğimden beri kafayı taktı neymiş benim göğüslerim küçükmüş emzirememzmişim, o emzirecekmiş, bi de eşimin falan yanında çıkarıyo o memelerini böyle cok cok emzirecem diye, resmen rüyalarıma giriyodu kabus gibi,hamilelik psikolojisi bi de sürekli ağlıyorum,ilkinde şakadır dedik, 2. 3 derken eşime dedim bişey söyle beni karıştırma, neyse eşim dedi anne saçmalama onun annesi var o emzirecek diye, hatta çok kızarak söyledi küstü hanımefendi.Doğumdan beri de emmek istemiyo işte sevmiyo senin memelerini ondan kilo alamıyo deyip duruyo, benim bebeğimde ilk ay 1400 gr, 2. ay 1300 gr almıştı sonradan kilo alıımı azaldı, fırsatını bulsa adım gibi eminim emzirmeye çalışacak,asla güvenmiyorum ve hiç yanlız bırakmıyorum bebeğimle, bir kaç dakikalığına yanlız kalsa bile hemen bezi açıp pipisiyle oynuyo, ben gelince hemen altını kirletmiş mi diye baktım diyo.halbuki altını yeni aldım o da biliyor, valla buların yaptığı cahillik ama benim kayınvalidem de üniverste mezunu, çok kokoş,emekli müdür falan, ama kafasının içini değiştirememiş.

yağmurcum benim de eşimle evlenmeden önce nişanlıyken hayatımızda böyle bir arkadaşımız vardı ben çok çok geç anladım ne olduğunu, illa kadın bişey yapacak demiyorum ama acayip mest oluyordur emin ol onun yanında eşin onun tarafını tuttuğu için, bir arkadaş yazmış eşine çaktırmadan uzaklaştır diye, kesinlikle haklı.ben direk eşime söyledim bunun niyeti bu bu diye, ben kötü oldum kıskaçsın, kötü niyetlisin dedi bana ama sonradan o da anladı durumu ama biz birbirimizi yemiştik artık.İnceden inceden uzaklaştır hayatınızdan derim ben.

yuh dıyorum artık!! yanı boylesınıde gormedım walla. emzırmk ne demek ya! yanı ınsan hamılelıkte ve dogum sonrasında zaten cok hassas oluyor bıde boyle dengesızlerle ugrasıyoruz.. ya sabır

darılgen neden emzırmeye kalkıyor anlamadım
sutu mu varkı senın besleyemedıgını kendısı emzırerek besleyecek
aklından zoru var herhal

iste sunnetlı halıylede opmeye kalkısınca attı bende salter! hanı aılede hıc erkek olmasa anlayacagım yıne bı nebze ama butun cocukları erkek olmus zaten nedır bu cuk duskunlugu tovbe yaa

ayy çok güldüm yaakaydirigubbakcemile3 ama varya aynısı eşimin babaannesi :) bizde böyle bişey olmayınca insan çok şaşırıyo.Bi kere yanında açtım hemen geldi tuttu sallıyo hani bilmem ne falan seviyo yaaa dedim ne yapıyosun!! canı acıycak çocuğun benimki zaten dudağını kıvırdı hemen.Heh diyo ne olcakmışş bizde de vardı bak bişey oldumuu.Ya dedim ne güzel dedin senin 2 oğlun var onlarınkilerde hep erkekkk eeee hiç mi görmediniz yaww ne saçmalıyosun alla alla.o geldimi altı açıksa kapatıyorum hemen ay hayır ya lütfen ellemeyin diyorum artık neyse yapmıyoo çatlakkk

bende anlamadım süt öyle emzircem deyince geliyomuu benim haberim yoktu valllahaaa:roflol: .yada o da mı yeni doğurdu yoksa.olabililr tabi

darılgen neden emzırmeye kalkıyor anlamadım
sutu mu varkı senın besleyemedıgını kendısı emzırerek besleyecek
aklından zoru var herhal

Yok be hayatım ne sütü 60 yaşında zaten, amacını anlamış değilim ama hem kıskançlık hem de 2 çocuğunu da emzirmemiş, azıcık yara olmuş dayanamamış acısına, içinde kalmış heralde, bizimkilerde yara oldu acı macı demedik emzirdik valla, daha da sinir oldu emzirmeme, habire mama verelim diyodu emzirmeseydim o kadar mutlu olacaktı yani,anlatmaya çalıştım dolaylı yoldan kaç kez bebeğin psikolojisini de düşünmk lazım diye ama hala diyor ki geçen tv de bi prof. demişki, babaanne, anane emzirirse süt gelirmiş, hala aklında yani.

Yok be hayatım ne sütü 60 yaşında zaten, amacını anlamış değilim ama hem kıskançlık hem de 2 çocuğunu da emzirmemiş, azıcık yara olmuş dayanamamış acısına, içinde kalmış heralde, bizimkilerde yara oldu acı macı demedik emzirdik valla, daha da sinir oldu emzirmeme, habire mama verelim diyodu emzirmeseydim o kadar mutlu olacaktı yani,anlatmaya çalıştım dolaylı yoldan kaç kez bebeğin psikolojisini de düşünmk lazım diye ama hala diyor ki geçen tv de bi prof. demişki, babaanne, anane emzirirse süt gelirmiş, hala aklında yani.

:roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol:
hakkaten koptum yane burada butun mıllet bana bakıyor
yok yok kesın aklından zoru varr delikafadulden

delikafadulden

anammmm yuhhhhhhhh koptum sınır mınır uctu zemuszemuszemuszemuszemuszemus

ya bu kaynana mılletıne seslenıyom huuuuuuuuuuuu catlaklarrrrrrrrrr pardon catlak olanlara seslenıyom yanı ıyılerde var tabı.accukkkk kafanızı degıstırın gelınlerınıze kocalarınızı calmıs gıbı davranmayınız tovbe tovbe ya.ama valla oyleymıs gıbı davranıyolar ya.benımde oglum var ama ben gelınımle gezmek tozmak alısverıs yapmak kahve ıcmek ısterım ya:içelim:

bizimkilerde mama diye tutturmuştu çekemiyorlar ne oğullarını nede torunlarını bizimle paylaşamıyorlar geliniz ya adımız çıkmış 9 a inmez 8 e

yağmurcum canım Allah yardımcın olsun bizlerin mutluluğunu bozmak isteyenler Allah'tan bulsun dijitürk te bi program var evlilik sanatı diye orayı izlemiştim bikaç kere orda ne olursa olsun eşini karşına alıp böyle böyle diye konuşman tartışmadan ortak nokta bulman gerektiğini söylüyor bence sende konuş kimsenin yanında seni ezmesin gidince konuşalım de karşı taraf mutlu olmasın de

ben normalde hemen alevlenirim hat hat hat sıralarım ardı ardına şu şöyleydi bu böyle o onu dedi bu bunu diye ama haklı bile olsak haksız duruma düşüyoruz ozaman çocuklarımızla beraber bizde büyücez eşlerimizde inşallah

Kızmayın ama şu evliliklerde ki sorunlarınızın bin katını ben nişanlı iken yaşadım, evet kırıcı tabiki eşinizin sizi değilde onu desteklemesi ama ada size inat olsun diye yapmamıştır sanıyorum bunu, bazı anneler aşırı korumacı oluyor çocukta ister istemez biraz daha hassas kısaca nazlı oluyor, belki adamcağız da bunu söylemek istemiştir. Sonuçta onunda çocuğu tabiki ortak kararlar alıp büyüteceksiniz, ama eşinizin ayıbı onların yanında böyle söylemesi arkadaşınız da nasıl bir üslupla söylediğini bilemiyorum ama kötü niyetli olup olmadığı üslubuna bağlı.. Bende netten çocuk bakımı eğitimi ile ilgili bişeyler indirip arkadaşıma götürüyorum şimdi o da bana sizin gibi kızıyormu acaba?

cnm oncelıkle karsılıklı ıletısımlerde uslup cok onemlıdır.konusma tarzıyla karsındakıne hıssettırdıklerın cok onemlı.bılmıs bılmıs konusmak var bır de nacızane tecrubenı paylasmak var dımı ama. sankı bana bunu dıyen benden daha large yok ole bısı ya kılı kırk yarar annesıne bıle bu konuda rest ceken bırı.yanı cocugumu rahat ettıremezsen bır daha sana gelmem dıyen bırı.dah aben ne dıyeyım.
ya ınsanlar kıbarlıgı nezaketı elden bırakmazlarsa hıc sorun cıkmaz ılıskılerde.

X