çok üzgünüm:(

gelmelegim

Guru
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2008
21
0
merhaba arkadaşlar uzun uğraslar sonucunda 2 senenin sonunda ikinci aşılamayla oğluma hamile kaldım 17 haftalıkken oğluma spina bifida yani nöral tüp defeti teşhisi kondu sırtında sinirler fıtıklaşmıs ve dışarı doğru çıkmıstı omurilik görevini düzgün yapamadığı için omurilik sıvısı beyinde dolaşmıyo ve beyin su toplamaya başlamıstı beyin yavaş yavaş aşağı doğru inmeye başladı doktorum bu sekilde bebeğimi doğrumayacağımı doğsa bile uzun yaşamayacağını ve bir çok ameliyat gecirmesi gerektiğini söyledi spina bifidanın çeşitleri olduğunu ve malesef bizim durumumuzun en ağır sekli olduğunu anlattı bi kaç prof da doktorumun söylediklerini onayladı 18 haftalıkken normal doğumla bebeğimi benden aldılar simdi bunları buraya yazarken bile göz yaşlarımı tutamıyorum ellerimin titremesine egel olamıyorum bebeğim çok kücüktü ama çok güzeldi
iki ay geçti üzerinden oğlumu bi türlü unutamıyorum bazen hemen yeniden bebek sahibi olmak istiyorum ama çoğu zaman bu düşüncemdn hemen vazgeçiyorum çünkü aynı seyleri yaşamaktan çok korkuyorum

doğumdan sonra 3 hafta kanamam oldu ve kesildi 14 gün sonra tekrar kanamam oldu 10 gün sürdü simdiyse 31. gündeyim ve hala adet olmadım sizce bu normalmi hem yeniden hamile olmayı diliyorum hemde çok korkuyorum eşimle korunmasız sadece bir kere ilişkimiz oldu bu ay

bide acaba benim yaşadıklarım yaşayıp daha sonra sağlıklı bebeği olanlar varmı ne olur bana yardımcı olun kafayı yemek üzereyim su anda günde iki tane folbiol ve günde bir defada b13 vitamini kullanıyorum

canım allahım sana sabır versin
inş en kısa zamanda acını unutturacak bır bebişe kavuşursun..
reglıne gelınce böle şaşması normal sonuçta bı hamılelık geçirdın vucudun eskı rutınıne dönmesı bazen zaman alıyo....

tanger canım çok teşekkür ederim zamanla sanki hersey biraz daha iyi oluyo ama yinede
güzel meleğimi bi türlü aklımdan çıkaramıyorum
insallah en kısa zamanda meleğim yeniden annesine geri gelir

çok çok geçmiş olsun canım Allah sabır versin.Bu olayı atlatman elbetteki zor ;Kolay değil ama kendini olabildiğince çabuk toparlamaya gayret etmelisin yeni bebiş için. Bende nisanda mol gebelik yaşadım ve kürtaj olum 7 haftalıktı. Benim yaşadığım kürtaj daha zor bir kürtajmış diğerlerinden daha ayrıntılı yani. Kürtajdan sonra seninki gibi ara ara ve bazen adet olur gibi kanamam oldu doktorum gayet normal dedi BHCG değerin düşüyor dedi. Kürtajdan sonra 38.gün adet oldum ben.Senin adetin eğer 40 günü geçerse doktorunla görüşürsün canım. Tekrar geçmiş olsun canım.

nurhayat saol canım rabbim sabrını veriyo ama hiç insanın aklından cıkmıyo hala o kücücük bedeni gözlerimin önünde meleğim
anlladım canım yani gec adet olmam normal bende bekliycem o zaman saol bilgilendirdiğin için

cnm geçmiş olsun,zor bir durum:gitme:bence kötü şeyler düşünme tekrar hamile olmayı dene ama biraz psikolojin düzelsin öyle,aynı hastalık tekrar etmeyecektir emin olopuyorumnanaktan

canım başın saolsun allah bidaha böyle acı yaşatmasın ama şu an çok erken hamile kalman için bence tavsiyem biraz dnlen hem vucudun hemde psikolojin toparlansın sonra işallah allahın izniyle tekrar kalırsın

çok teşekkür ederim kızlar haklısınız hem pisikolojik acıdan hemde vucudum için zaten 3.4 ay beklemeyi düşünüyorum doktoruma kalırsa hiç beklemeden tekrar denememi istiyo ama ben henüz hazır değilim

beyaz canım masallah kızın çok tatlı rabbim cümlenizin meleklerine sağlıklı hayırlı uzun ömürler nasip etsin insallah aminnnnnnnnnnn

X