Cok üzgünüm kızlar vajinusmus

sariibirrcicekk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2022
1
-2
4 bucuk aylık evliyim ve hala birliktelik sağlanamadı . Evlenmeden öncede bu duyguya yönelik korkum olduğunu dusunuyodum ama boyle olacağını tahmin etmedim. Her gün kendimi başaracaksın diye telkin ediyorum ama hergun yine korkudan bisey yapamiyorum. Dilator parmak egzersizi vs lafları beni daha da geriyor her şey olsun bitsin istiyorum ama o cesareti kendimde bulamıyorum çok fazla bu konuyla alakalı yazılar okudum ama yine yok. Doktora vs de gitmedim Kendimi ifade edemiyorum sözlü olarak hemen ağlama isteği geliyor hemen ağlıyorum kolay değil gerçekten yaşayan ve yaşayıp atlatan insanlar beni daha iyi anlar diye dusunuyorum sürekli dua ediyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum bana yardımcı olabilecek arkadaşlar yorumunuzu bekliyorum okuduysaniz buraya kadar teşekkür ederim

Son düzenleme:
eşim dr a sıcak bakmıyor derken? nasıl atlatacak mıssınız bunu? daha da strese gırip işi yokusa surceksınız belki? surecı bilmiyorum yakınımda yasayan da yok bu sorunu. tek bildiğim her hastalıgın bı dr u ve onun onerdıgı de bı caresi var. bu bı hastalık hastalık. hastalık ıcın de dr a gıdılır. eşin biraz değişik galiba.. ona uyup beklemeni tavsiye etmem. daha yeni evlisin. bi kac aya ilişkiye giremediğinden eşin de triplenmeye baslıycak bu senın yapabılecegın bişi degil. lutfen zaman kaybetmeden dr a git ve tedavisine baslasın. cabucak atlatırsın ınsallah :))

4.5 yıl bekledim boşuna beklemişim dedim bana canı gönülden inan lütfen kendi kendine başaramayacağını düşünüyorsan mutlaka doktora git sakın bekleme, kendine benim kendime yaptığımı yapma. O doktorla ilk görüşmemde nasıl ağladım Bi de bana sor. Daha konuşmadan başlamıştım ağlamaya. Ama sonra çok kısa bir zaman içerisinde sevinç göz Yaşlarına dönüyo inan bana. Asla yapabileceğimi düşünmüyordum, dokunamıyodum bile. Neler başarabildiğine sen bile inanamayacaksın

Başka bir üye şey yazmıştı, "eşim 'oraya parmak girerse ben de girerim ne anlamı var' diyor"
Tıp ağlıyor hipokrat mezarında ters dönüyor gerçekten.

Vajinusmusu yaşayan ve onu yenen biri olarak sizi çok iyi anliyorum ama inanki tedavi olursaniz hərşey biticek bu kabus biticek

Hiç mi doktora gitmediniz ben evliliğin ilk haftası ve nerdeyse her ayı doktorda geçirdim vajinismus değildim ama çok fazla acı yüzünden ilişkiye giremiyordum olsa bile ertesi gün olmuyordu ve psikolojik açıdan kendimi çok kötü hissettim bir doktora gitseniz belki rahatlayacaksınız size basit önlemler verecek yani belki daha baştan çözülecek bir şey. Ya baştan çözülecek ya da çözmek için bir süreç gerekebilir ama siz böyle uzatırsınız bu durumu çok çekiniyorsanız ilk başta kadın doktora gidin bende ilk başta çekindiğimden böyleydim ama sonra normalleşiyor bu durum yani başka doktorlara da gittim sorunumu çözebilmek için sizi saatlerce incelemeyecekler merak etmeyin 5 dk sorun var mı bakıyorlar benim o kadar bile sürmedi

Kesinlikle bu konuda uzman bir doktora gitmelisiniz. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla bu konuda terapi alıp, kısa bir sürede olumlu sonuç gören bir sürü insan var. Üstelik evliliğinizin çok başındasınız. Önce kendi mutluluğunuz, sonra da çift olarak mutluluğunuz için bunu yapmalısınız.

Canım seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri yaşadım. Ama dilator parmak egzersizi lafını yavaş yavaş beynine yer etmeye çalış. Doktorlar da bu şekilde tedavi ediyorlar. Evde dilator egzersizi yapabilrsin. Zaten en küçük boyu çok minik. Eşinle beraber yaparsanız o da onaylayabilir bunu. Bir çok kişi bunu evde yendi. Evde yapamazsan mutlaka bir doktorla görüş. Sonuçta doktorlar vajina yapısını en iyi bilen kişiler. Sana vajinani rahmini anlatır. En büyük korku bilgisizlik inan ki orası çok genis bir yer. Çok esnek. Sadece sıktığın için kastiğin için dar saniyorsun

Bu ben gerçekten

Eşinize ne? Ondan izin mi alıyorsunuz gerçekten. İyi o zaman böyle devam edin, ilerde artık söylenmeye de başlar eşim sende dizini kırıp oturur ağlarsın. sağlık bu ne demek yollamıyor adama bak

5. derece vajinismusu atlatmış biri olarak size tavsiyem öncelikle mutlaka uzman bir doktora görünmeniz. Fizyolojik bir sorun olup olmadığını öğrenip ona göre bir yol çizmeniz. Vajinismus geçmesini bekleyince zamanla iyileşen bir durum değil. Tedavi için muhakkak parmak veya dilatör egzersizi yapmak gerekiyor. Eşiniz bu durumun çözülmesini istiyorsa sizi desteklemekten başka seçeneği yok. Yoksa bekler durur. Kendi kendinize yenmeye psikolojiniz kaldırmayacaksa hiç beklemeden vajinismus tedavisi yapan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanıyla tahmin bile edemeyeceğiniz kadar kısa sürede yenersiniz, bunun için mi kendime bunca eziyet etmişim dersiniz hatta. Beklemeyin, vajinismus kendi kendine geçmez. Kendinizi de yüzde yüz tedavisi olan bir durum için bu kadar üzmeyin. Adım atın.

Merhaba kaç yıldır bu hastalıkla ugrastiniz birde ne kadar süre içinde yendiniz

Vajinismus sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem bu beynimizin oynadığı bir oyun aslında bilinçaltında acı duyacağımızı düşünüp vajina kaslarını istemsiz kasıyor beyin. Evlenmeden önce böyle bir korkum yoktu nasılsa sevdiğim biriyle evleneceğim sorun olmaz ilk gece dedim hep ama düğünden yaklaşık 10 gün önce yakın bir arkadaşım canının çok acıdığını söylemişti günlerce kanamış. Ben bunu duyduktan sonra endişem arttı korku sardı içimi ya çok canım yanarsa diye 1aydan fazla ilişkiye gitemedim her seferinde ağladım alkol bile aldım rahatlamak için ama sonra birkaç kitap araştırdım uzman doktora gidecektim kitap beni rahatlatmazsa işe yaramazsa. Kitabın daha yarısında yaptığım parmak ve dilatör egzersizleri işe yaradı inanamadım sonrasında biraz sakinleştirici çayların da katkısıyla kontrol bende olacak şekilde oldu sonunda.. inanamadım vajina geniş bir alan kendinizi kasarsanız canınız yanar rahat bırakıp derin nefes alıp verip nefesinize odaklanın.. kanamam da oldu çok fazla ama kendimi kasmadğım için canım yanmadı ama o bir ay gereksiz işkenceydi bana da eşime de lütfen suçluluk duymayın geçecek en kısa zamanda doktora gitmekten çekinmeyin ben kitapla kendimi telkin ederek pratik yaparak aştım ama herkeste aynı olmayabilir o yüzden vakit kaybetmeden uzmana gitmekte fayda var

İstanbulda iseniz doktor önerebilirim muhakkak doktora başvurun beklemenin hiç anlamı yok kendim tedavi olmuş biri olarak beklediğime önce gitmediğime o kadar pişmanım ki

Merhaba kaç yıldır bu hastalıkla ugrastiniz birde ne kadar süre içinde yendiniz
Evlendikten sonra hemen fark ettik biz. Evlendikten 4. gün sonra klinik psikologdan yardım aldım, terapi vs. 8 veya 9 seans yaptık. Pek işe yaramadı açıkçası hem zaman hem para kaybettim. Sonra burayı kesfedince evde kendim dilatörle egzersizlere başladım. Dörde kadar geldim ama o esnada cenazemiz oldu ve ben kendi kendime yenebilecek psikolojide değildim artık. Doktor araştırdım. Onlarca yerle görüştüm. En sonunda vajinismus konusunda uzman bir kadın hastalıkları ve doğum doktoruyla 5 seansta yendim. Bitti, gitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…