Çok Sık Acıkıyorum. Kilolarla ve Mide gurultusuyla başım dertte :((

İrritable bağırsak sendromunuz da olabilir
Gastroenteroloji bölümüne gidin
Bende bu bahsettiğim rahatsızlık var
Bazı yiyecekler rahatsız ediyor
Onları hayatımdab çıkardım
Kahve gibi mesela

Olabilir en kısa zamanda gitmem lazım doktora ben günde 2 sütlü neskafe 2 türk kahvesi içerim kahvesiz kendime gelemiyorum resmen çok zor olur benim için (

Yaa aynı ben :)
Benim de öyle oluyor ,
Hatta diyorum evlenince eşim benimle uyumaz, karnım gırrr gurrr hep konser halinde :)
Çözüm bulursanız yazın bana da :)

yok diyebilirim.

karbonhidrat zira işyerinde karbonhidrat ağırlıklı yemekler çıkıyor hep.

baktırmadım da çok şaşırdım şimdi, ilgisi oluyor mu erkeklik hormonuyla?
Karbonhidrat ağırlıkklı besleniyorsanız çabuk acıkmanız çok normal ama

Karbonhidrat ağırlıkklı besleniyorsanız çabuk acıkmanız çok normal ama

Sağlıklı beslenme konusunda bilgisizim çok. Mesela işyerinde genelde pilav fasulye, pilav et, makarna vb. klasik yemekler (karbonhidrat) çıkıyor. Çabuk acıkmamak için hangi tür yemekler yemeliyim?

Öncelikle bu durumu çözene kadar (doktora gidene kadar) kek çikolata vs yemeyi bırakın.
İş yerine evden yemek götürün, sağlıklı aperatifler seçin. Yoksa tabii ki kilo alırsınız.
Cevabınızı da en iyi doktor verir herhalde.

Canim çok acıkıyorum diyosun ya insulin direncine baktirdinmi bendede var çünkü ve bende çok acıkıyorum ama midemden sesler gelmiyo
Bende benzer problemleri yaşıyorum hemde cok uzun zamandır açlık tokluk sekeri baktirdim birkaç kez açlık şekerim biraz yüksek çıkıyor ama dr herhangi birşey söylemedi acaba insülin direnci nasıl oluyor

Kuruyemiş severim antep fıstığı, fındık gibi ama bunlar kiloya yol açmaz mı ?
AMa avuç avuç değil tabi
Mesela ben saat 10.30 gibi bi bardak laktozsuz süt ile bir büyük hurma yiyorum

Öğleden sonra 3-4 ceviz, 5-6 çiğ badem, bi o kadar antep fıstığı ve küçük bi meyve

Her şeyden az az ve sık sık

Sağlıklı beslenme konusunda bilgisizim çok. Mesela işyerinde genelde pilav fasulye, pilav et, makarna vb. klasik yemekler (karbonhidrat) çıkıyor. Çabuk acıkmamak için hangi tür yemekler yemeliyim?

Bileşik karbonhidrat tüketmelisiniz çavdar ekmeği gibi mesela
Makarna yiyorsanız ekmek yemeyin
Bakliyat da gaz şişkinlik yapar
Protein ağırlıklı beslenmek iyidir

Sabah yumurta ara öğünde muz gibi

Yemeye başlamadan önce 1 bardak su için. Karnınız acıktığında çok fazla kilo yapmayacak seyler tercih edin. Yoğurt salata gibi. Ya da marketlerde diyet bisküviler satılıyor tadı saman gibi ama tok tutuyor acıktığınizda 1 paket yiyin.

Benim de açlık şekerim yüksek cikiyo insulin direncinden kaynakliymis insulin direnci testi dahiliye ve endokrin doktoru yaptırıyo bazı durumlarda ilaç kullandiriyorlar bide diyet yapman gerekiyo yani sağlıklı beslenmek gerekiyo

12de yemek yersem 4te ben de acıkırım

Ben 12.30da yerim mesela ama işin sırrı öğlende protein + iyi karbonhidrat + lifli gıdalar yemekte

Karbonhidrat olarak bulgur pilavı yiyorum. Köfte + bulgur + yeşil salata + ayran beni 4-5 saat rahat götürüyor. Pirinç, makarna, patatesi yemeyin. Protein yani et mutlaka olsun. Ekmek yerseniz de tam buğday olsun.

Siz neler yiyorsunuz?

İyi akşamlar , bir sınavda midem guruldaması üzerine ( kahvaltı yapmamıştım ) bunu takıntı haline getirdim . Derslerden kaçar oldum . Tiyatroya vs hep kaçmaya başladım . Sınavlardan önce insanlar tekrar yaparken ben midem guruldamasın diye tıkınyordum . Ve bu sorun zaman geçtikçe arttı . Şuan psikiyatiye gidiyorum ilaç kullanıyorum . Bakalım bir ortama girdiğimde ne olacak haberdar ederim . Bu arada doktorum bunun üstüne git diyor yani kek vs sırf midem guruldayacak diye yeme diyor . Bence bi psikautriyle konuşun ilaç kullanmak istemezseniz söylersiniz olmazsa terapiye gönderir . Bu durum ne kadar zor bilyiorum Allah yardımcınız olsun .

Sağol canım birde bunun için gideyim yoksa kilolarla başımız belada

Benim de aynıydı maalesef Ben bi kanepede diğer karşı kanepedeki kardeşim karnımdan gelen sesleri dinleyebiliyordu öle kısa da değil. Üzüntü duyma bence direk olayı açıkla böyle bi durumum var de. İlaç reçetesiz satılıyor eczanelerde ama muhakkak bi gastroenteroljiye de gidin.

Kesinlikle bir dahiliye uzmanına görünüp insülin direncini ölçturun

Sabahları 2 haşlanmış yumurta yeyin çok tok tutuyor keşke ben bunu zamaninda bilseymisim diyorum bu kadar kilo almazdim
Karbanhidrat çok fazla protein ağırlıklı beslenin

Takmayin kafaya bu kadar ya..
Ben olsam bi kahkaha patlatirim, millette guler,insanlik hali bu.
Bence abarttiginiz kadar utanilacak bisey yok.
Sosyal bir midem var muhabbet etmek istiyor diyin birinin yaninda guruldarsa :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…