Çok şaşkınım ve mutluyum :) GALİBA HAMİLEYYİMM

ekinoxg

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2011
75
0
Arkadaşlar merhaba ,
Adetim 5 gün gecikti dün ve bugün idrar testi yaptım ilkinde silik bu sabahki ise daha net iki çizgi çıktı .Sizce hamilemiyim. İstediğim ve beklediğim birşeydi ama yine de şaşkınlaştım. Doktora en erken ne zaman gitmeliyim. :) Kısaca ne yapmalıyım ??

aaaaaaaaa hayırlı olsun gacı rasgele konu okuyodum denk geldi büük ihtimal oylegaliba ama hemen bir doktora görün ve kan testi yaptır iyicene netleşsin ne duruyon git hastaneye nereye gitceksen

tebrikler tatlım allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin...öncelikle hemen gidip kan testi yaptırman lazım.deerin 1500 üstündeyse dr gidip keseyi belki görebilirsin.değer 2000 lerde ancak sadece kese görünür bebek görünmez.eğer değerin daha düşükse 2 gün testini tekrarla.eğer 2 katı artış olduysa herşey normal sayılır.bide eğer sabredebilrsen 1 hafta sonra direk dr gidip dr yönlendirmesinle hareket edebilirsin.biz genelde kadınlar kulubü olarak gidip hemen kan yaptırıp değerlerin iki günde bir katlayıp katlamadığına bakıp sonrasında dr gidiyoruz :::))))

tebrikler canim bende bugun ogrendim hamile oldugumu bende ne yapacagimi bilmiyorum...yurtdisinda yasiyorum beni direk ultrasyona alirlar:)

aaaaaaaaa hayırlı olsun gacı rasgele konu okuyodum denk geldi büük ihtimal oylegaliba ama hemen bir doktora görün ve kan testi yaptır iyicene netleşsin ne duruyon git hastaneye nereye gitceksen

çook teşekkür ederim nil99 bugün randevu aldım ve doktara göründüm evt keseyi gördü :) 5 haftalık hamileymişim 1-2 haftaya kadarda kalp atışlarını duyarız dedi ş,imdi nasıl sabredeğim ben :)

:18:

Amin Pembe panter . Kan testi ve bir sürü test istedi doktor. Keseyi gördü doktor bilmiyorum umarım sağlıklı gelişir çünkü bu benim ilk gebeliğim ve yaşımda 36 . Daha geç bebek sahibi olmak istemiyorum :) BU arada klube üyeydim ama uzun süredir sadece takip ediyordum. İLk defa mesajı ve müjdeyi sizlerle paylaşmak istedim acaba aileme ne zaman haber versem :)
:18:

tebrikler canim bende bugun ogrendim hamile oldugumu bende ne yapacagimi bilmiyorum...yurtdisinda yasiyorum beni direk ultrasyona alirlar:)

Canım çook çok mutlu oldum inşallah ikimizde sağlıklı ve sıhhatli bebeğimizi elimize alırız. Ultrason sanırım direk görmeni sağlıyor. Doktor 2013 ilk bebeklerinden olabilir dedi çok duygulandım ama açıkcası birazda hüzünlüyüm çünkü eşimde aynı heyacanı göremedim sanırım erkek olduğu için bilmiyorum acaba fazla duygusallık mı bekliyorum sevindi ama benim kadar heyecanlı değil bu da beni biraz üzdü Yurtdışında yaşıyorsun sanırım birbirimizden haberdar olalım aynı dönemlerde anne olacağız :)

erkekler duygularini gec belli edeler uzulme canim karnin buyumeye baslasin bi de o zaman bak ona sen:) ben her dakika hamile oldugumu hissettiriyorum ona sende oyle yap...... evet canim yurtdisinda yasiyorum burda saglik farkli isliyor ev doktorunu aradiginda evdeki yaptigin test dogrudur tebrik ederim kan testine gerek yok der ve seni ayri hizmet veren dogum merkezine yonlendirir seni onda da randevuyu hemen almak kolay degil buyuk ihtimal iki gun sonra ilk ultrasyona girip ne kadarlik nasilmis onu ogrenecez tabikiii kalp sesini dinleyecez acayip heyecan basiyo aklima geldikce :) ama ben kendimden cok korkuyorum ya bel agrisi ve karin agrisi hissediyorum ne bi bulanti ne de bi bas donmesi hic bi sey hissetmiyorum yaptigim teste gore 6 haftalikmis bebek daha erken mi kki bu belirtileri hissetmek

sakin rahat kraliçe gbi yasa gebeliğiniii oyle panik yapma isabetli tahmin etmişiz hadi hayırlısı olsun bakalım Allah saglıkla kucaına almayı nasip etsin hayırlı etsin

Gözün aydın,çok sevindim senin için Allah'ım rahat bir şekilde gebeliğini sonlandırmanı ve yavrunu sağlıkla kucağına almanı nasip etsin inşallah.

gozunuz aydın cok sevindim gercekten keske herkesten hamile oldugunun haberini alsak

tebrik ederim hayırlı uğurlu olsun canım darısı tüm bekleyenlerin ve benim başıma inşallah aminnnnnnnnnnn

Aslında yurtdışında sağlık hizmetlerinin daha iyi olması gerekir ama ilginç. Keşke burada Türkiye'de olsaydın bilmiyorum ailen uzakta mı ama gerçekten burada sanırım sağlık hizmetleri daha iyi. Ben adet olmam gereken günden beri sürekli adet olacakmış gibi bel ve karın ağrısı hissediyorum. Dün doktora sorduğumda bunun geçiceğini söyledi birde kasıklarımda sürekli gerilmeler var yani esnesem bie yırtılacamış gibi öksürünce sanki kopacak gibi bende korkuyorum acaba birsorun oluşturu mu diye. Eşimde ciddi anlamda bel fıtığı sorunu var sanırım onun derdine düştüğü için acısından beni anlayamıyor ben ona sitem ediyorum işin ilgin yanı o da bana :) anlayacağın doya doya ilgi yaşayamıyacağım büyüse karnım bile

sakin rahat kraliçe gbi yasa gebeliğiniii oyle panik yapma isabetli tahmin etmişiz hadi hayırlısı olsun bakalım Allah saglıkla kucaına almayı nasip etsin hayırlı etsin

Evt inşallah sağlıkla almayı nasip eder Allah :) bunu paylaşacak arkadaşların olması çok güzel Allah razı olsun sizden sağolun yanlızlık hissettirmediğimiz ,manevi desteğiniz için ama tecrüleriniz konusunda her zaman yardımlarınıza ihtiyacım olacak

Gözün aydın,çok sevindim senin için Allah'ım rahat bir şekilde gebeliğini sonlandırmanı ve yavrunu sağlıkla kucağına almanı nasip etsin inşallah.

Papatyaperi çok teşekkür ederim. Amin darısı isteyen herkesin başına umarım sıkıntı olmadan bu süreci atlatırız.

gozunuz aydın cok sevindim gercekten keske herkesten hamile oldugunun haberini alsak

Canım evt gerçekten güzel bir duyguymuş yıllarca iş eğitim vs derken hayatı ertelemişiz ve bieşyelrin kararını vermek benim için çok zor oldu ( fazla hassas olmakta gerçekten kötü çocuğun sorumluluklarını daha doğmadan kafada büyütmek :) ) şimdi zaman daha geçmeden bir çocuğum olsun diye çok istedim allah herkese bu duyguyu hissettirir gerçekten anne olmak genlerimizde var sanırım

Son düzenleme:
tebrik ederim hayırlı uğurlu olsun canım darısı tüm bekleyenlerin ve benim başıma inşallah aminnnnnnnnnnn

nagihan_14 tşkler canım inşallah seninde kalbine göre verir Allah. Bu arada asıl gebeliği sağlayan şey kesinlikle ovulasyon testleri. Eğer yumurtlaman düzensiz ama eşinde problem yoksa tutturabilmek büyük sorun haline gelebiliyor.Kaç aydır yumutluyorum diye ilişkiye girdik ama tutturamamıştık. Bu ay sadece yumurtlamayı yakaladığımız 2 gün ilşki yaşadık ve sonuç ortada :) Eğer bunun için yani bebek için uğraşıyorsan bence mutlaka ciddiye al bu testleri :)

yurtdisinda saglik hizmetleri herseyin dogali ilk basta gelir esasli yani hemen seni makinelere cihazlara koymuyorlar hamilelihgin boyunca iki kere giriyorsun ultrasyona eger onemli bi sorunun yoksa tabi.....su an bende de bi sabirsizlik hakim randevu tarihim dogum gunumde 15 mayis en yakin o zamana alabildim insallah o gun gorebilirim bizim bezelyeyi :)
su an belimin agrisi gecti oyle cok siddetli bi agri hissetmiyorum ama geceleri saga sola donerken kasiklarima kramp giriyo uyaniyorm hemen :) ama guzel bi duygu orda oldugunu hissettiriyor bana keretaa:)

benim içinde kalp atışlarını ayın 19 da dinleyeceğiz dedi doktor diğer randevum o zaman.Bezelye kıvamına bir gelse rahatlayacağım kesin :) bu arada hala aileme haber vermedim kalp atışlarını duymadan haber vermek istemedim ama anneler gününde hedeiye olacak ogünü bekleyemiyeceğim :)

oooowwwww ben bu haberi cok uzun zamandir bekliyordum hayatta dayanamazdim herhalde benim butun aile biliyor :) herkes benimle birlikte havalarda hatta kocama soylemek icin eve gelmesini bile bekleyemedim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…