Çok şaşkınım ikizmiş

yazgxuxlxuxm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2007
640
0
46
arkadaşlar bugün doktora gittim herşey güzeldi taki ultrasona girinceye kadar ve doktorum bana hiç beklemediğim bişey söyledi ikiz gebelik ve ben hala şoktayım geldiğimden beri ağlıyorum iki ayrı kese gözüküyo kalp atışları yok daha şaşırmış bir haldeyimsenağlama

arkadaşlar bugün doktora gittim herşey güzeldi taki ultrasona girinceye kadar ve doktorum bana hiç beklemediğim bişey söyledi ikiz gebelik ve ben hala şoktayım geldiğimden beri ağlıyorum iki ayrı kese gözüküyo kalp atışları yok daha şaşırmış bir haldeyimsenağlama

cnm belki daha çok küçüklerdir hemen panik yapma yaa inşallah sağlıcakla alırsın kucağınayerimseniben

canım sorun o değil ki ikiz olması beni biraz şaşırttı daha çok minik dedi doktor 10 gün sonra kalp atışları duyulur dedi

tebrikler canım ne güzel işte 2tane birden geliyor bir kerede kapatmış olursun çocuk defterini inşallah sağlıklı bir hamilelik geçirirsin dikkat et kendine

kiz ne var bunda sasiracak
guzelimm
ne guzell iki tane birdenn yani kardes icin ugrasmayacaksinn
allah hakkinda bunu hayirli gormus boyle olmus
tebrik ederim sizi

Ayy canım gözünaydın ne güzel ikiz gebelik benim hep hayalimdi bekarlığımdan beri ama 1 taneye bile hamiş kalamıyorum
allaha emanet ol bebeklerinle canım a.s.

kizlar benim sol tarafim cok agriyo daha 10 haftalik anca oldu ama sanki 6 aylik gibi hissediyorum kendimi obirlerinde hic böyle olmamistim

oğlun kocaman olmuş. ne güzel bence şükret... şaşkınlığını üzerinden atar atmaz sen de keyfini yaşayacaksın eminim.. tebrikler...

canım arkadaşım allah dağına göre kar verir. sen üzülme oda nasibiyle gelir. hiç zorlanmazsın bak oğlunda kocaman olmuş. hiç üzülme ne kadar güzel birşey. tebrik edrim.

hayırlı olsuuun benim ogluslarım 7 aylık oldu.çok güzel cok güzel hiç üzülme allah yardım eder onlar senin canından 2 parca daha.bana sorsalardı tek tek olsun ister miydin diye hayır ben yine ikizlerimi isterdim.

saskinligini at bak bende ücüz var allah verdimi sabrinida veriyor büyüyorlar bir türlü hergün gece bu günüde atlatik yarina allah kerim diyorum bak 6 ay gecdi hic anlamadim.

saskinligini at bak bende ücüz var allah verdimi sabrinida veriyor büyüyorlar bir türlü hergün gece bu günüde atlatik yarina allah kerim diyorum bak 6 ay gecdi hic anlamadim.

Slm canım. Allah bağışlasın bebeklerini.Ben de 5,5 aylık üçüz bebklerime hamileyim.Senin gib örnekleri görünce çok mutlu oluyorum.e malum sen de yaşamışsındır, insanın bisürü kaygısı oluyo. Bebeklerin kaç aylık doğdular canım? bide nasıl yatırıyosun? yani hepsi aynı yataktamı yoksa ayrı yataklardamı? sorularıma cevabını sabırsızlıkla bekliyorum canım.tabi önerilerini de. kolay gelsin.

canım çok sevvindim adına üzülme :) sevin neden ikiz bebegin olcagı için üzülüyosunkiii .. bend eaynı sen gibi olmuştum hem ne güsel senin 8 yaşinda oglun varmış benim 3 yaşinda oglum var .. on aarkadaş olsun die düşünmüştük ikinciyi allahım ikitane nasip ettkii şükürler olsun yaradanıma iiki nasip etmiş müthiişş bi duygu allahım isteyen herkese nasip etsin inş. tabi hamilelik zor eee gülü seven dikene katlanır :)))))

benim kiler 28+3 dogdular hersey yolunde gidiyordu taki bir gün muhayne icin hastanede kalana kadar bana gizli sancin olabilir diye ( yanlis bilgi gizli sanci olsa olcüm aletleri gösterirmis her halde serum parasi icin verdiler ) serum bagladilar bu serum benim cigerime birikmis 2-3 saat icinde bende asiri öksürük basladi önemsenmedi ve ertesi gün sizi bu halde gönderemeyiz dediler ve bir kac gün kalin dendi ve seruma devam edildi ciyerde ödem olusmus bende citi solunum sorunu olunca mecbur sezeryanla bir oglum 1470g biri 1370g ve kizim 1350g dogdu.
simdiden iyi dogum icin bir merkez arastir ve eger erken dogarlarsa ayni hastanede erken dogum ünitesi olsun bu cok önemli.
ve bebeklerin cigerlerini gelistirmek icin igne var bunu vurdur 24 haftada ve 28 haftada bunun sonradan citi solunum sorunu olmamasi icin yararli.
ve hemen sütünü makinayla sagmaya basla anne sütü cok önemli onlaricin. ben üc ay anne sütü verdim ve mama ondan sonra yetisdiremedim
ben ayri sepetlerde yatiriyorum ama ayni odada cünkü bastan birbirinin sesine alissinlar.
benim yardim edecek kimsem yok umarim sen daha sanslisin.
allah üc veriyor sabrinida veriyor bazen ben bile nasil basardikima inanamiyorum.
ama bir türlü yürüyor isde.

Son düzenleme:
benim kiler 28+3 dogdular hersey yolunde gidiyordu taki bir gün muhayne icin hastanede kalana kadar bana gizli sancin olabilir diye ( yanlis bilgi gizli sanci olsa olcüm aletleri gösterirmis her halde serum parasi icin verdiler ) serum bagladilar bu serum benim cigerime birikmis 2-3 saat icinde bende asiri öksürük basladi önemsenmedi ve ertesi gün sizi bu halde gönderemeyiz dediler ve bir kac gün kalin dendi ve seruma devam edildi ciyerde ödem olusmus bende citi solunum sorunu olunca mecbur sezeryanla bir oglum 1470g biri 1370g ve kizim 1350g dogdu.
simdiden iyi dogum icin bir merkez arastir ve eger erken dogarlarsa ayni hastanede erken dogum ünitesi olsun bu cok önemli.
ve bebeklerin cigerlerini gelistirmek icin igne var bunu vurdur 24 haftada ve 28 haftada bunun sonradan citi solunum sorunu olmamasi icin yararli.
ve hemen sütünü makinayla sagmaya basla anne sütü cok önemli onlaricin. ben üc ay anne sütü verdim ve mama ondan sonra yetisdiremedim
ben ayri sepetlerde yatiriyorum ama ayni odada cünkü bastan birbirinin sesine alissinlar.
benim yardim edecek kimsem yok umarim sen daha sanslisin.
allah üc veriyor sabrinida veriyor bazen ben bile nasil basardikima inanamiyorum.
ama bir türlü yürüyor isde.

Canım bizde araştırıyoruz çok.Ben burda özel bi hastaneye gidiyorum, internetten baktım yenidoğan yoğun bakım ünitesi varmış gittiğim hastanenin.bu erken doğum ünitesi ile aynı şeymi bilmiyorum.Yarın randevum var, doktorumla herşeyi konuşucam.anladığım kadarıyla sen gereksiz yere erken doğuma itilmişsin, bebeklerinin sağlığı nasıl?
benim kayınvalidem gelicek ama o da sinir hastası, tansiyonu falan da var, bilmiyorum kaç gün dayanır? annem var bide ama benimki şanssızlık, annemin alt katında gelinimiz oturuyo, o da 1 ay içinde doğum yapacak inşallah. Annem onunla da ilgilenmek zorunda yani.Benim de pek yardımcım olduğu söylenemez.tek kızım, kızkardeşim falan da yok. Ama bişekilde bakarım diyorum, yeterki miniklerim sağlıkla dünyaya gelsinler. Bence de Allah sabrımızı da verir.:CüvCüv:

X