Çok panik yaptım, kulak altında şişlik!

in vino veritas

in aqua sanitas
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
23.913
63.658
Kızlar biraz ayrıntılı yazacağım çünkü ayrıntılar önemli sanırım.

Dün eşimin check up' ı vardı hatanedeydik öğleden sonraya kadar. Sonrasında da görümceme uğradık. Bahçede sebzelerle uğraştım biraz. Domates biber falan topladım,bi avuç dut yedim. Eve geldik sofrayı kurduk yemek yedik. Yemekte sağ kulağımla çenemin arasında bir tuhaflık hissettim önemsemedim pek.

Yemekten sonra banyo aynasında kendimi görmemle çığlığı basmam bir oldu. Sağ tarafta yumurta kadar hatta daha büyük bir şişlik var. Hemen acile gittik. Doktor anında bahçeli bi yere mi gittin bişey sokmuş dedi. Ben rahatladım biraz. Bir iğne yaptılar orda alerji için. Sabaha kadar inmezse kbb'ye görün dedi. Sabah kalktığımda inmişti. Ama iki saat sonra falan tekrar şişmeye başladı. Hastaneye tekrar gittim kbb hekimi tatildeymiş.

Ben de aile hekimine gittim. O da " alerji ya da böcek sokması değil, kabakulak değil, boğaz iltihabı değil ama ne olduğunu anlamadım, yarın bir diş hekimine git" dedi. Ama çok içime sinmedi. Diş hekiminden de randevu alamadım bugün için.

Şimdi diyorum ki aranızda böyle bir şey yaşayan var mı? Hastaneden ya da bahçeden mikrop kapmış olabilir miyim? Bahçe huzurevinin bahçesiydi, yaşlılarla bir arada pek durmadım ama ordan da bir mikrop kapmış olabilir miyim? Ya da acaba sadece bir böcek sokması mı? Tam orda lenf bezleri de var ve bu durum beni çok tedirgin etti. Yaşayan bilen varsa bi yazsın bişeyler. Rahatlatıverin beni azıcık.

Lenf bezidir benim koltuk altımdan göğsüme doğru şişmişti. Kanser oldum :KK14: diye titreyerek doktora gittim yokladı falan lenf bezin şişmiş dedi.
Adetin yakın mı dedi bi'de bazı kadınlarda adet zamanı olurmuş o bölgede:26:
Böcek olsa ısırık yerini doktor görebilirdi hem de niye inip, ertesi gün bi'daha şişsin.

Bocek sokmasi yada bazi insanlardagubreyekarsi alerji oluyor.gcms olsun.acil doktora git.

Geçmiş olsun.
Lenf bezi yumurta kadar büyümez, yarın diş hekiminden önce mutlaka KBB uzmanına muayene olun bence.

canım lenf bezidir benim de sisti bir kez hem bahsettiğin bölgede hem ensemde. Genel cerrahti önemlibi sey değil olur öyle arada dedi çok aciklayiciydi gerçekten:) başka bir Dr.da o bölgede bir sivilce vs çıkmışsa ondan olabilir dedi. Ama en açıklayıcı cevap yine halkımızdan geldi:). Düzensiz beslenenince vücut vitaminsiz kalınca ya da diste çürük vs olunca o tip bezeler çıkarmış. Sen yine de bi genel cerraha görün ama içinrahat etsin

Lenf bezidir benim koltuk altımdan göğsüme doğru şişmişti. Kanser oldum :KK14: diye titreyerek doktora gittim yokladı falan lenf bezin şişmiş dedi.
Adetin yakın mı dedi bi'de bazı kadınlarda adet zamanı olurmuş o bölgede:26:
Böcek olsa ısırık yerini doktor görebilirdi hem de niye inip, ertesi gün bi'daha şişsin.

Adetim yeni bitti aslında. Ağrı yoktu şimdi başladı. Bana da lenf bezi gibi geldi ama korktum ya.

canım lenf bezidir benim de sisti bir kez hem bahsettiğin bölgede hem ensemde. Genel cerrahti önemlibi sey değil olur öyle arada dedi çok aciklayiciydi gerçekten:) başka bir Dr.da o bölgede bir sivilce vs çıkmışsa ondan olabilir dedi. Ama en açıklayıcı cevap yine halkımızdan geldi:). Düzensiz beslenenince vücut vitaminsiz kalınca ya da diste çürük vs olunca o tip bezeler çıkarmış. Sen yine de bi genel cerraha görün ama içinrahat etsin

Kbb'den randevu aldım yarın için, olmazsa genel cerrahiden de alayım bari. Peki nasıl geçti sizinki? Antibiyotikle falan mı?

Kbb'den randevu aldım yarın için, olmazsa genel cerrahiden de alayım bari. Peki nasıl geçti sizinki? Antibiyotikle falan mı?

Yok hiç ilaç filan kullanmadim. Kendiliginden inip çıkıyor:) ama mesela benim çocukluğumdan veri çenemin altında geçmeyen bezelerim vardir elimle dokununca geliyor nohut gibi. Cok Dr.a gösterdim dogustan bazı insanlarda olurmus .

Sen yine de bi git canım için rahatlasin ama korkma bir şey çıkmayacaktır

X