COK MORALİM BOZUK TSH YÜKSEKLİĞİ OLAN VAR MI?

Bicare58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
255
34
50
Dahiliye doktorumun istediği kan testlerinde bugün ilk defa tsh hormonum yüksek çıktı. Degerim 6.227 olarak çıktı. Netten baktığım her konuda korkum çok arttı. 49 yasındayim. Tekrar kan istedi onu da verdim az once o değerim normal ama tsh yüksek. Ultrason verdi çarşamba günü bakılacak icim içimi yiyor. Allah korusun hepimizi ultrasonda kötü birşey çıkar diye çok korkuyorum. Troid proksidaz değer normal cikti onu gosteremedim yetismedi. Aranızda tsh yüksek olan var mi?

En iyi cevap
Korkmayın. Tsh yüksekliği ben de de var. 6 ayda bir kan ile bakılıyor. Yılda bir ultrason yapılıyor. Nodül var mı ki büyük ihtimal var, büyüklüğü ne kadar onun için ultrason çekiliyor. Benim biopsi de alındı. Temiz çıktı. Zaten çoğu temiz çıkıyor herkes de nodül var gibi bişi
Aşırı yüksek olduğunu doktorum söylemişti benim elime sonuç hiç geçmiyor o yüzden bilmiyorum tsh değerimi. Atom tedavisini neye göre tavsiye ediyor doktorlar bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem. Siz aklınızda olan bütün soruları doktorunuza sorun en iyi o cevap verir.
Carsamba usg cekilecek inşallah birsey çıkmaz. Tek derdim yavrum 14 yildir babasiz buyutuyorum rabbim yavrumun yüzune baksin🤲 hepimizin şifaşını versin inşallah

Cnm rabbim hepimizin şifasını versin. Bu konuda doktorlar ne diyor? Ben de carsamba gunu usgye gireceğim çok korkuyorum
Amin inşallah canım. İnşallah kötü bi şey cıkmaz ama adı kötü çaresi var doktorlae bile kanser olacaksak tiroid kanseri olalım diyorlarmış. ameliyattan korkmuyorum çocuk düşündüğüm için atom tedavisi gerekirse üzer beni yüzde 50 gerekebilir dedi doktor ameliyat sonrası patolojiye göre bakılacak inşallah gerek kalmaz. Ultrasonda kötü bir şey çıkmazsa takibe alınırsın.

Amin inşallah canım. İnşallah kötü bi şey cıkmaz ama adı kötü çaresi var doktorlae bile kanser olacaksak tiroid kanseri olalım diyorlarmış. ameliyattan korkmuyorum çocuk düşündüğüm için atom tedavisi gerekirse üzer beni yüzde 50 gerekebilir dedi doktor ameliyat sonrası patolojiye göre bakılacak inşallah gerek kalmaz. Ultrasonda kötü bir şey çıkmazsa takibe alınırsın.
Amin canım inşallah. Rabbim hepimizin şifasını versin beterinden saklasın

Screenshot_20231227-143934_e-Nabz.jpg
Screenshot_20231227-143934_e-Nabz.jpg
sonucum bu ama doktor yoktu gösteremedim. Sonucta kötü birşey mi var? Çok moralim bozuk. Anlayan biri varsa cevap verirse sevinirim

Çok gecmiş olsun cnm. Ben carsamba günü ultrasona girecegım rabbim korktuğumuza ugratmasın🤲🤲
Benimde TSH değerim 0.94 T3 2.62 T4 1.38 ama anti tpo 237 anti tp 207 antikorlarım yüksek yani gebelik de düşünüyorum ne yapcam bilmiyorum tiroid ilacı kullanıyorum levotiron 100 mg lık gebelik içinde yumurta geliştirici letu ilacı kullanıyorum 😞😏

Benimde TSH değerim 0.94 T3 2.62 T4 1.38 ama anti tpo 237 anti tp 207 antikorlarım yüksek yani gebelik de düşünüyorum ne yapcam bilmiyorum tiroid ilacı kullanıyorum levotiron 100 mg lık gebelik içinde yumurta geliştirici letu ilacı kullanıyorum 😞😏
Çok geçmiş olsun rabbim cümlemizin şifasını versin. Benim usg cekildi iki tane 4 mm nodul tespit edildi cok korkulacak birsey degil ilaca baslayalim dedi.

Her gün kullanmıyor musunuz yoksa doktor mu haftanın belirli günlerinde için dedi.
Hergün kullanılacakmiş 25 mg 3 gün 50 mg 4 gün... ama çok acayip ödemliyim elim yüzüm şiş bu ödem atıcı ya çare lazım... yazın maydonoz limon tür yaptim dereotu cacık yaptım kuru soğan tükettik doğaldan kurtuluş yokmudur buna... çaylardanda arada papatya kış çayı ıhlamur da tükettiğim de oluyorr..

Hergün kullanılacakmiş 25 mg 3 gün 50 mg 4 gün... ama çok acayip ödemliyim elim yüzüm şiş bu ödem atıcı ya çare lazım... yazın maydonoz limon tür yaptim dereotu cacık yaptım kuru soğan tükettik doğaldan kurtuluş yokmudur buna... çaylardanda arada papatya kış çayı ıhlamur da tükettiğim de oluyorr..
Bence bu tür kürler denemeyin hormonlarınızi iyice alt üst edersiniz sonra ilacın dozu yükselmek zorunda kalır.

Merhaba sağlık durumunuz nasıl şimdi

X