Çok kötüyüm ne yapacağım ben boyle?

mutsuzbirsalak

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2024
44
-5
23
Selam kizlar, nasil baslasam bilemiyorum cok kötüyüm kendi ellerimle kendi hayatımi mahvettim hersey cok kotu gidiyor boyle nasil yasarim ben cok pismanim yaptigim herseye ama geri donduremiyirum maalesef zamani boyle olacaginj hic düşünmemiştim

Bir olay anlatmayınca bir şey denmiyor ne yorum yapalım? Noldu?

Her tercih sonuçları ile katlanılması gereken bir seçimdir. Yoluna bakıp ders alarak devam edeceksin

Keşke ne yaptığınıda bilsekte ona göre yorum yapsak.. Sana destek olabilsek.

Olayı anlatırsanız daha doğru yorum yaparız

Kisaca anlatayim benim cocuklugum guzel geçti sayılır yani cok kötü seyler yasamadim evimiz çok küçüktü guzel degildi ama ailecek mutlu saylirdik hersey ergenlige girmemle başladı. Ergenliğe girince degismeye basladim guzel bor kizdim çirkin oldum herkes benle dalga geçti cok uzuldum o zamanlar kimse benle arkadslik etmiyirdu yalnizdkm sonra bir iki arkadas edindim sonra lise bitti lise sonda cok ders çalıştım annem calisma dedi sen üniversitede yapamazsın icine kapanik oldugum icin annem istemiyordu ama ben okumak istediğim icin birsey demedi kabul etti universite ilk yildan kazandim türkçe öğretmenliği bölümü kazandim ve gittim ama başima gelmeyen kalmadi kötü oda arkadaşlarım oldu üniversiteyi bırakmayı bile düşündüm yatau geçiş yapayim dedim olmadi devam ettim üniversiteyi bitirdim son sene stajda bolumden nefret etmeye başlamıştım sonra mezun olduktan somra yengem bana ücretli öğretmenlik yap dedi ben de başvurdum istemeyerek ve cıktı bir dönem yaptim hic istemeyerek sonra biraktim ders calismak icin sozde ama ders calisma istegi yoktu bölümü sevmiyirdum resim öğretmenliği istiyordum bunu ucretlide resim hocasini görünce daha da kafama takildi

Bu Türkçe ile Türkçe öğretmenliği yapmayın zaten.

Hâla niye çok kötüsünüz anlamadım

Okudum okudum üniversitede kötü yola düştün sandım bi an, bunlar değişmeyecek şeyler değil ki

Ben de çok kötü bir şey oldu üniversitede aileden uzak başınıza kötü bir şey geldi sandım. Derdinizi küçümsediğimi sanmayın sakın, sizi anlıyorum. Maalesef ki bu dert ülkemizde en az her iki kişide birinde var. Bölümünden memnun olmayan, mesleğinden farklı iş yapan o kadar çok kişi var ki. Hangimiz 17-18 yaşında üniversite sınavlarında ileriyi bilip doğru seçimler yapabiliyoruz ki? Çok azdır. Üniversitede sorun yaşamayan, oda arkadaşlarından yana derdi olmayan yok gibi. Eğer özel resim öğretmenliği yapmak istiyorsanız ders alıp kendinizi yetiştirip yine yaparsınız. İsteyin yapamayacağınız şey yok, moralinizi bozmayın bu kadar.

Aptal gibi keske resim öğretmenliği okusaydim diyip durdum bütün gün bunlari düşündüm sonra anneme soyledim aglaya aglaya ben bu meslegi sevmiyirum resim öğretmenliği istiyirum dedim tabi annem cok kizdi biliyirdum kizacagini ama o kadar beklemiyirdum bana madem istiyirdun lise sonda deseydin dedi ben resim cizmeyi kendimi bildim bileli aşıktım annem hakliydi aptal kafam işte lisr sonda düşünmüştüm onu okumayi ama sonra vazgecmistim pahali olduğu icin ailem durumu pek iyi degil diye o zaman vazgeçtim sonra ne olduysa üniversite son sinifta aklima girdi keske onu okusaydim hayalimdi demeye başladım sonuç iste annemle kavga ettk annem benimle haftalarca konuşmadı teyzemlere herkese anlatyi simdi rezil haldeyim kimsenin yuzune bakamiyorum üniversite sınav okul hakkinda konusmays utanıyorum kpss 3 kere girdim calismadan tabi bu halde çalışamıyorum bu surecte psokolojim iyice bozulfu zaten lise sonda bozulmuştu o sene hep sinav stresinden panik ataklar geçirdim okb ds var bende herseyi kafama takatim o sene de üniversite kazanmak icin yirtinmistim resmen sonu boyle olmamalıydı ailemi mutlu edecehim derdim hep herseyi batirdim elime yuzume bilastirdim sureklu hastayim cok kötüyüm simdi yibe ücretli yapiyirum mahvolmuşum bitmişim ölmek istiyorum dayanamiyorjm kahroluyorum annem hep kötü seyler söylüyor kirici seyler keske okutmasaydim seni diyor boyle yapacagini bilsem okutmazdim dedi telefonu elime alinca kiziyir herseye kiziyir benden nefret ediyor annem ve herkes goruyorum kimse yuzume bakmiyir herkes mutlu ben cok mutsizum ya oleyim ya uzaklara gideyim istiyorum artik ne yapayim bilmiyorum

Aptal gibi keske resim öğretmenliği okusaydim diyip durdum bütün gün bunlari düşündüm sonra anneme soyledim aglaya aglaya ben bu meslegi sevmiyirum resim öğretmenliği istiyirum dedim tabi annem cok kizdi biliyirdum kizacagini ama o kadar beklemiyirdum bana madem istiyirdun lise sonda deseydin dedi ben resim cizmeyi kendimi bildim bileli aşıktım annem hakliydi aptal kafam işte lisr sonda düşünmüştüm onu okumayi ama sonra vazgecmistim pahali olduğu icin ailem durumu pek iyi degil diye o zaman vazgeçtim sonra ne olduysa üniversite son sinifta aklima girdi keske onu okusaydim hayalimdi demeye başladım sonuç iste annemle kavga ettk annem benimle haftalarca konuşmadı teyzemlere herkese anlatyi simdi rezil haldeyim kimsenin yuzune bakamiyorum üniversite sınav okul hakkinda konusmays utanıyorum kpss 3 kere girdim calismadan tabi bu halde çalışamıyorum bu surecte psokolojim iyice bozulfu zaten lise sonda bozulmuştu o sene hep sinav stresinden panik ataklar geçirdim okb ds var bende herseyi kafama takatim o sene de üniversite kazanmak icin yirtinmistim resmen sonu boyle olmamalıydı ailemi mutlu edecehim derdim hep herseyi batirdim elime yuzume bilastirdim sureklu hastayim cok kötüyüm simdi yibe ücretli yapiyirum mahvolmuşum bitmişim ölmek istiyorum dayanamiyorjm kahroluyorum annem hep kötü seyler söylüyor kirici seyler keske okutmasaydim seni diyor boyle yapacagini bilsem okutmazdim dedi telefonu elime alinca kiziyir herseye kiziyir benden nefret ediyor annem ve herkes goruyorum kimse yuzume bakmiyir herkes mutlu ben cok mutsizum ya oleyim ya uzaklara gideyim istiyorum artik ne yapayim bolmiyirum

böyle nasıl yaşarım mı?
işine sevmeyerek giden milyonlarca insan gibi yaşamaya devam edebilirsiniz. yada sevdiğiniz bir bölümü tekrar okuyabilirsiniz.
5 yaşındaki çocuğun çikolata istiyordum şeker verdiler dramıyla yarışır gibi türkçe öğretmeni oldum böyle nasıl yaşarım demek komik.

Ölsem annem üzülür olmeyi bile isteyemiyorum uzaklara gitsem nasil gidecegim bir de annem yine üzülür ona da tek kızıyım zaten. Annem bunları hak etmedi bir kizi var o da düzgün insan olsun istedi maaleaef yapamadim onun istefigi gibi biri olamadım keskw olsem en iyisi bu olur

siz destek alın bence annenizde bir tuhaf niye konuşmayıp küsüyor. bir sürü seçenek var size uyanı uygularsınız biraz metanetli ve dirayetli olun.
hiçbir zaman hiçbirşey için geç değildir.

Konunuzu okudum ama sizde büyük bir hata göremedim. Sizi bu kadar çıkmaza sokan anneniz bence.

Yanlış tercihler yapabiliriz ya da sonradan fikrimiz değişebilir, insanız. Annenize kalsa üniversite eğitimini almanızı da istemiyormuş. O dönem resim de tercih etseniz emin olun ona da karşı çıkardı ya da masraflardan bahsedip sizi seçtiğinize pişman ederdi. Belli ki memnuniyetsiz ve manipüle eden bir yapısı var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…