cok korkuyorum

zeyno-23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
59
0
40
mrb arkadaslar ben yeni hamileyim en son adetim 30 agustos bugün doktora gittim.6+3 günlük hamileyim.ve ultrosona girdim bebek cok kücük görmekde zorlaniyorum dedi ve anlamadigim bebek yukardaymis ve rahmin ortasinda olmasi gerekiyormus ama bu yandaymis ben pek birsey anlamadim yurt disinda yasiyorum kayin validemle gittim ona anlatti bende size soruyorum bu nedemek vede kötü birseym????????????

canım geçmiş olsun ama bir bebek hem yanda hem yukarda hemde küçük çok ilginç bir durum ilk defa duydum

valla cnm,6 haftalıksa zaten küçüktür,kesiyi gördüyse dr.un sorun yoktur,rahmin ortasında olması gerek diyorsun ,kese başta zaten yanda olmaz mı büyüdükça ortaya doğru genişler,bence endişe edilecek bir şey yok ama senin yerinde olsam başka bir dr.a daha giderim

valla cnm,6 haftalıksa zaten küçüktür,kesiyi gördüyse dr.un sorun yoktur,rahmin ortasında olması gerek diyorsun ,kese başta zaten yanda olmaz mı büyüdükça ortaya doğru genişler,bence endişe edilecek bir şey yok ama senin yerinde olsam başka bir dr.a daha giderim

ya keseyi gördüler 3 tane doktora gittim bebek var dedi cok kücükmüs o kadar dedi kese var hamilesin dedi ama ben kafaya taktigim ne dedmek istedi yandaymis ben bir sey anlamadim haftayi beliyecem artik. yani normalmi birsey yokmu sizce

canim kötü bisey oldugunu zannetmiyorum aklina kötü seyler getirme.biraz bekle tekrar git derim ben.

ben de öyle yapicam artik ihsalllah kötü bir sey yoktur allah hayirlisini nasip etsin

ya bebek daha 6haftalık yeni yerleşiyo yerleştiği için yanda görünmüş olabilir endişe edicek bişey yoktur şuan bebeğin yerleşme aşamasında..

ya canım 6 haftalık hamilelikde zaten ne kadar büyük olurki bebek en fazla kese görür zaten kesenin nerde olduğunun öneminide ilk kez senden duydum hani deseki kese rahim ağzında tamam kork düşük tehlikesi var demekdir bu yukarda olmasının zararı ne ki acaba yabancı bir ülkede olduğun içinmi senmi iyi anlayamadınki.

6 haftalık daha çok küçüktür zaten.Ben 8 haftalıkken gitmiştim,nokta kadar birşeydi.Aşağıda olması asıl tehlike yaratan.Onu bile dinlenerek atlatanlar çok.Yukarıda,sağda,solda olması normaldir bence.Hem anca yerleşecek içinde daha.Oradaki doktorlar da bi garip galiba.
Stres yapma sakın.Sağlıklı bir hamilelik geçireceğine odaklan.Henüz çok başındasın.Allah bebeğini sağlıkla kucağına almanı nasip etsin inşallah.

Mrb bende yeni ulrasondan geldim cnm benimki bir aylik ve sizin dediğiniz gibi nokto gibi bişi deil baya baya görüküyor ve tam orda deil ve birazcik yanda bunda korkulacak bişi yok bence üzülme stres yapma bence elinde deil ama

bence bunu doktorlarla paylaşmalısın çünki önemli bir konuu.burda sorunun cevabına yanıt arayarak kafanı karıştırma derim ben. eğer sormaya çekindiğin bir dr.sa başka birine git tehlike arz ediyormu öğren

zeyno cum bence hiç strese girip bebeğinide kendinide üzme ben ilk gittiğimde bebek görünmüyodu bile ikinci gidişimde seninki gibi nokto kadar bişeydi bebeğim... üçüncü gidişimde 8. haftaya girmişti bebeğim ve o zaman duyduk kalp atışlarını şimdeAllah'ıma hesapsız şükür 4.5 aylık oldu meleğim... üzülme dua et sadece Allah'ın izniyle bişey olmaz canım.. 2 haftaya kadar kalp atışlarıda duyulur hayırlısıyla.. tekrar kontrole ne zaman gideceksin?? gittiğinde haber ver merakta bırakma bizia.s.

cok tesekkür ederim hanimlar kendimi dünden daha iyi hissediyorum.ben yanliz gitmedim kayinvalidemle gittimki ben düzgün anliyamam diye ama oda ayni anladi haftaya sali gidicem sabah gideyim geldigimde hemen yazicam. igsallah iyi haberlerle gelirim bebisim iyidir umarim.dua ediyorum hep zaten.

tatlım kotu seyler getırme aklına arkadasların dedıgı gıbı sukurkı bebek asagıda degıl,hem o daha nokta kadar annesı nerde durcagını bılemzkı:))ıyı seyler duşunku ıyı seyler olsun canım..

X