Çok kırgınım eşime...

Ay çok haklısın ben olsam bende aynı şeyleri hissederdim bazen hepimiz evliliğin zor yanlarından şikayet ederiz ama kimseye de evlenme evlilik çok kötü demeyiz insan karısının gururunu elaleme karşı kırar mı bencillik yapmış. Madem varlığımdan mutlu değilsin der bir süre uzaklaşırdım pişman olduğunu görmeden de dönmezdim o anlardı anyayı konyayı

i var ya bekarken bi halt ediyorlar. Ezik gibi kadın bulacaz derdiyle Abaza Abaza gezen bekarlar evlenince bekarlık hasreti çekiyor.
Kendisi benim için ailesini karşısına alan insan herkes başka şehirdenim arada kültür farkı var diye beni kimse istemedi o kendisi benm peşimden çok koştu.o kadar mesafe kattetti geldi babamdan istedi. Onu geçtim evde sürekli bnmle ilginiosn sürekli bana sevgi cümleleri kullanıosn ama amca oğullarına gelince neden o şekilde konuşuosn. Sanırsn adamın kafasına silah dayadım ben ona her zaman söyledim bir gün yapamayacaksak zorlamanın bir anlamı yok oturur konuşuruz anlaşırz dedim sonuçta ikimiz de olgn insanlarız dedim. Ama şimdi bu duyduklarım bilemedim vallahi anlam veremiyorum

Eşimin iki tane bekar amca oğlu var eşim onlara her evlilik konusu açıldıgında evlenmeyin diye uyarıda bulunuyormuş. Üstelik bunu bi kaç yerden daha da duydum arkadaş ortamında da söylemiş. Duyunca çok üzüldüm. İki gündür aklımdan çıkmıyor düşünüp duruyorum sizce bu konuyu eşimle konuşayım mı. Eğer öyle bir düşüncesinde ciddiyse bnmle neden evli kalıyor neden katlanıyor bana madem ki benden bu kadar şikayetçi. Zatn bende beni istemeyeni neden isteyeym ki. Ama dışarıya böyle yansıtması beni çok kırdı şimdi insanlar benim hakkımda ne düşünüyorlardır kim bilir. Hatta kaynım bile uyarmış eşimi bu kadın senin için daha ne yapsın falan demiş sen gidiyorsun milletin yanında böyle diyorsun diye neyini gördün demiş. Şimdi siz söyleyin arkadaşlar ne yapmam gerek.
Ya bence tamamen boş boğazlık ve evdeki hanıma saygısızlık. Ne mantıkla yapmış anlaşılamaz benden memnun değilsen boşanalım desen seni bırakmaz öyle olur mı der . Ben kırılmanızı anlıyorum muhtemelen aynı düşünce bende de olurdu

Ay çok haklısın ben olsam bende aynı şeyleri hissederdim bazen hepimiz evliliğin zor yanlarından şikayet ederiz ama kimseye de evlenme evlilik çok kötü demeyiz insan karısının gururunu elaleme karşı kırar mı bencillik yapmış. Madem varlığımdan mutlu değilsin der bir süre uzaklaşırdım pişman olduğunu görmeden de dönmezdim o anlardı anyayı konyayı
Ya yemin ediyorum ailemin yanına gittim 2 ay önce uzak diye her zaman gidip gelemiyom diye 2 haftan kaldım. Adam benim yokluğumda eve giremiyormuş her gün seni çok özledim sensiz yapamıyorm falan filan. Eve geldim sensiz evin bi tadı yok bunu diyen kendisi

Sizin aranızda problem yoksa arkadaş/akraba ortamında olur öyle, geyiğine demiştir.

Yine de kavgasız gürültüsüz uyarın bence insanlar yanlış anlıyor diye.

Ciddi ciddi evlenmeyin diyorsa sizin de aranız kopuk olurdu.

Yeğenim var henüz 22 yaşında, sakin ha diyorum sakın evlenme aklından bile şuan böyle bisey geçirme git hayatını yaşa sonra evlen. Şimdi ben bunu evlilik hayatım çok kötü diye demiyorum ki, para kazansın harcasin, en azından bi kaç ülke görsün, doyasıya gezsin sonra yine evlenir.
Ayrıca bunda alınacakta bisey yok ya. Bu kadar çıtkırıldım olmayın. Yinede rahatsız olduysanız uyarın.

Kendisi benim için ailesini karşısına alan insan herkes başka şehirdenim arada kültür farkı var diye beni kimse istemedi o kendisi benm peşimden çok koştu.o kadar mesafe kattetti geldi babamdan istedi. Onu geçtim evde sürekli bnmle ilginiosn sürekli bana sevgi cümleleri kullanıosn ama amca oğullarına gelince neden o şekilde konuşuosn. Sanırsn adamın kafasına silah dayadım ben ona her zaman söyledim bir gün yapamayacaksak zorlamanın bir anlamı yok oturur konuşuruz anlaşırz dedim sonuçta ikimiz de olgn insanlarız dedim. Ama şimdi bu duyduklarım bilemedim vallahi anlam veremiyorum
Ya bırak işte toplumda böyle konuşunca daha erkek daha adam olduğunu sanıyor heralde.
İyi bir ders vermek gerek. Merakla bekliyorum açıklamasını.
“Yav aşkım şaka yaptım ya hehe. Hem herkes senin gibi eşi nerden bulsun hehe.”

Ya yemin ediyorum ailemin yanına gittim 2 ay önce uzak diye her zaman gidip gelemiyom diye 2 haftan kaldım. Adam benim yokluğumda eve giremiyormuş her gün seni çok özledim sensiz yapamıyorm falan filan. Eve geldim sensiz evin bi tadı yok bunu diyen kendisi
O zaman aklınca ego kasıyor hanımköylü demesinler diye. Yada gerçekten mutsuz ikili oynuyor bunu ancak direk sorarak bilirsin beklemenin alemi yok bence

Valla bende kardeslerime aman evlenmeyin evlenip ne yapcaksiniz dedigim cok olmustur 🤣.bellki girgir yapmistir hani bukadar icerlemezdim sanirim

Erkeklerin geneli böyle atar sıkar. Düzgünce bi konuş bence ciddi bir şekildede uyar. Çok kalp kırıcı bir durum…
Eşim benim yanımda evlenmeyin diyo, gerçi bende diyorum ama parantez açıyoruzz .
Eşim ; Karım için değil , geçim sıkıntı diyo.
Baba evinde yan gel , ama şimdi tüm sorumluluk onda olunca sıkıntı gibisinden😀
Bende ; baba evinde ne fatura bilirdim ne temizlik , şimdi ben çöpü yerden kaldırmassam kimse dokunmaz 🤦🏼‍♀️ evin katyası gibi😂
Bunu istiyosan evlen diyorum😀

Eşimin iki tane bekar amca oğlu var eşim onlara her evlilik konusu açıldıgında evlenmeyin diye uyarıda bulunuyormuş. Üstelik bunu bi kaç yerden daha da duydum arkadaş ortamında da söylemiş. Duyunca çok üzüldüm. İki gündür aklımdan çıkmıyor düşünüp duruyorum sizce bu konuyu eşimle konuşayım mı. Eğer öyle bir düşüncesinde ciddiyse bnmle neden evli kalıyor neden katlanıyor bana madem ki benden bu kadar şikayetçi. Zatn bende beni istemeyeni neden isteyeym ki. Ama dışarıya böyle yansıtması beni çok kırdı şimdi insanlar benim hakkımda ne düşünüyorlardır kim bilir. Hatta kaynım bile uyarmış eşimi bu kadın senin için daha ne yapsın falan demiş sen gidiyorsun milletin yanında böyle diyorsun diye neyini gördün demiş. Şimdi siz söyleyin arkadaşlar ne yapmam gerek.
Klasik erkek. Dünya sanki onların peşinde dönüyor zorla evlendirmişler mahkum hayatı yaşıyor gibi havalar ama hepsinin ağızında boşan desen boşanmaz boşansa evlilik yuva güzel der.

Ben sadece kuzenlerime degil dunya aleme duyuruyorum 😆 bekarlik gibisi varmi. Bir yere giderdim tek basima karar verirdim birsey alirdim kendimden sorumluyfum tatil planlarimdan ben ve keyfim sorumluydu. Evde istedigim saatte yatar istedigim saatte kalkardim. Saclarimi surekli fonlemek hafif makyajli uyanmak her daim bakimli olmak zorunda degildim. Canim isterse yemek yapardim istemesse yapmazdim. Baska bir kök ailenin ruh hali travmalari gelmeleri gitmeleri gelip kalmalari kayın ailenin dertleri gini sorunum olmazdi. Simdi soyleyin bakalim hangisi guzel 🫠😀

Bekar kişiler evlenme dese anlarım da hem evli olup hem boşanmaya niyeti olmayanların "sakın evlenme yeaa" demesi aşşşırı saçma. Demek ki mutlu değiller ki böyle söylüyorlar diye düşünüyorum. Bir de yani evlenme diceğinize siz boşanın madem? Aaa pardon çoluk çocuk kurulu düzen vs dimi?
Gurbetçi yalanı gibi

Biz ailecek toplandkk orda amca oğlu agzından kaçırdı eşim o sırada sigara içmek için kalkmıştı sonra bizde de eltim ler vardı diye konuyu bilerek açıp tatsızlk çıksn istemedim. Onlar bu sabah gittiler eşim de işte o yüzden konuşma fırsatm da olmadı
ben olsam bu zamana kadar çoktan sormuştum
ağzından çıkanı kulağı duyun beyefendinin

ben olsam bu zamana kadar çoktan sormuştum
ağzından çıkanı kulağı duyun beyefendinin
Sordum böyle bir şey demişsin insanlar dedim. Öylesine gırgırına dedim diye cevap verdi. Eğer mutlu değilsen boşan dedim ben kimseyi zorla tutmuyorum bnmle olmak zorunda değilsin dedim. Ne saçmalıyorsun bana boş boş konuşma diye cevap verdi bende yok yani sen bilirsin boşanmak istesen umrumda olmz ama gidip insanlara beni rencide edemezsin dedim.

X