Çok kilo aldım

schtzi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2014
356
224
31
Hamile kaldıgımda 62 kiloydum 78 kiloyla doguma girdim.şu süt yapar ye bu süt yapar ye derken yazmaktan utanıyorum 90 kilo oldum midem genişledi kilo veremiyorum kendime hakim olamıyorum.bir anda başım dönüyor tahlil yaptırdım temiz napcam ben m bedenken xl oldum .

Yemeyi alışkanlık yapmışsınız. Süt yapar diye yediğiniz şeyler süt değil kilo yapar. Bol su,yeşillik ve protein alın süt için. 20 kilo alıp hamileliğinde,bikaç ay içinde eski haline dönen biri olarak minik tavsiyem :KK66:

Ben bu pigme boyumla hamile kaldığımda 70tim, şu an 83 :KK70:
Benim bir şey yazmaya hakkım yok ben gidiyorum.

Ne zaman doğum yaptın? Emziriyor musun? Diyetisyene gittin mi?

Bu arada sütün kesinlikle yediklerimizle alakalı olmadığını, onların psikolojik olduğunu söylüyorlar. Sütü artıran tek şey emzirmekmiş. Ne kadar doğru bilmem tabi.

Öyle çok yemeyeceksin spor yapacaksın.Başka napabilirsin ki

Spor yap düzenli bir sekilde, beslenmene de yansir. Bir saat yürüyüp terleyince zaten yediklerine dikkat edersin ister stemez.
21 kilo aldim hamileligimde hepsi de gitti. Emzirdim de. Anlamadigim o dönemde zaten yorgunluk uykusuzluk hatta aclik olabiliyor. Yardim edeniniz var galiba da yemeye dahi vakit bulmusunuz.
Yediklerinizi azaltin kesinlikle spora baslayin. Ben yine kilo aldim öyle böyle degil ikinci hamileligim.
Ama dogum sonrasi kosturmaktan kalmayacak biliyorum . Sevineyim mi üzüleyim mi halime bilemedim :kahve:

Bol su içmeni tavsiye ederim. Günlük 4 lt su icmişligim var sütum olsun diye. Kilo vermeye çok yardımcı oluyor.

tarcınlı su iç gün içinde. kabuk tarcın suda olsun bu senin kan sekerini düzenler ve tatlı ihtiyacını azlatır . yavastan spora basla sürekli mideni düsünmeni azaltır.

Canım süt yapar diye fazla yemek doğru değildir
Bol su içtiğin uyuduğun stres yapmadığın ve sağlıklı beslendiğin sürece sütün olur
Emzirmekte zayıflatır
Ben 60 ile hamile kaldım 75le Doğuma girdim
Kızım 7 buçuk aylık 6 ayda 47ye düştüm şuan sabit kilomda kaldım 49
Dediğin gibi hamur şerbetli tatlı çerez falan yeme bunlar süt yapmaz zaten
Balık et sebze salata çorbayla beslen hem sütünün kalitesi artar hemde zayıflarsın :)

X