cok kararsizimm...

kararsizbaciii

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
19
2
merhabalar hemen konuya gireyim :) 6 senelik bir iliskim var aileler tanisti (annelerimiz kardeslerimiz ablalarimiz) ve seneye nisan yapmaya karar verdik. Bunu simdiden planliyoruz cünkü ben yurt disinda yasiyorum. Aslinda hersey iyi gidiyor ama kafam nisani nerde yapacagimiz konusunda cokkk karisik... yurt disindan geldigimiz icin hem söz nisan isteme ayni gün olsun istiyorum ve bana kalsa evde yapmak isterim ev müsait büyük ferah.. zaten memlekette olacagi icin cok arkadas cevrem vs fazla orda yok cogu fazla alakam olmadigi akrabalar 2-3 yakinim var sadece o yüzden nisani büyük yapmak nisan evinde yapmak bana gereksiz geliyordu sonucta sevdigim kuzenlerim arkadaslarim vs yurtdisindan gelemezler belki kötü gecer felan korkusu ve o yüzden aslinda evde yapmak istiyodum en yakinlarimiz olsun yüzükler takilsin bitsin gitsin iste... ama sevgilimin ailesi evde cok zor oluyor ev cok kirleniyor nisan evi daha rahat olur diyolar bunu 4-5 kere dediler benimde kafam cok karisti bilmiyorum ilk defa böyle seyler yasiyorum yanlis karar vermekten korkuyorum bazilari nisan evi rahat iyi diyor bazilari evde yap diyor kafam karisik sizin tavsiyeleriniz nedir bir tercübeniz var midir benimle paylasirsaniz cok sevinirim gercekten sevdigim suan astsubay o yüzden onunla pek konusamiyorum bu nisan islerini

Ay onlara neymiş. Nerede isterseniz orada yaparsınız. Bir kere fikir verilir tamam da neden ısrar yani sanki kendileri yapıyor.
biliyomusun bende öyle düsünüyorum yani diyolar sen bilirsin yinede felan ama cok dile getirdiler bu nisani büyük yapmayi felan. Anneme de pek caktirmak istemedim yanlis düsünsün istemiyorum onlarin hakkinda

Ev kirlenecek diye endişe etmelerine gerek yok yardımcı bulunur halledilir.
Kimsenin olmayacağı nişanda dünya para verip yer tutmamın anlamı yok.
Kına yapmayı düşünüyorsanız sevdiğiniz herkes o gün orada olacaksa güzel organize olur gönlünüzce kutlarsınız.
Zaten irkek tarafı zıttına ısrarcı olmazsa işleri ters gider

Ev kirlenecek diye endişe etmelerine gerek yok yardımcı bulunur halledilir.
Kimsenin olmayacağı nişanda dünya para verip yer tutmamın anlamı yok.
Kına yapmayı düşünüyorsanız sevdiğiniz herkes o gün orada olacaksa güzel organize olur gönlünüzce kutlarsınız.
Zaten irkek tarafı zıttına ısrarcı olmazsa işleri ters gider
ya güldürdün beni jsjs valla anlamadim ben niye israr etiller belki bana öyle geldi düsündüm yani yinede iyi düsünmek istiyorum ama ne bileyim benim icin cok yeni bu tür konular ilk gelin olcam ailede...

Sen nasıl rahat ve mutlu olacaksan öyle yap nişanını. Sevdiğinin ailesinin üstünde baskı kurmalarına müsaade etme. Bir kere fikirlerini söylemişler tamam dahasina karismasinlar
haklisin ben herkesle iyi olayim hersey iyi olsun kimsenin gönlü kirilmasin istiyorum ne bileyim ya bu isler cok karisikmis...

biliyomusun bende öyle düsünüyorum yani diyolar sen bilirsin yinede felan ama cok dile getirdiler bu nisani büyük yapmayi felan. Anneme de pek caktirmak istemedim yanlis düsünsün istemiyorum onlarin hakkinda
Kendileri başkalarına gösteriş yapmak istiyorlar da ondan. Siz nasıl rahat hissediyorsanız öyle yapın sizin istekleriniz daha önemli unutmayın sakın.

haklisin ben herkesle iyi olayim hersey iyi olsun kimsenin gönlü kirilmasin istiyorum ne bileyim ya bu isler cok karisikmis...
Bende bu mantıkla düsünüp, ileride güzel anımsayacağım günlerimi baskalarının gönlüne göre yaptıgım icin dügünümü ya da nişanımı bir kere bile izlemedim.Simdiki aklım olsaydı elbette fikir alırdım ama keyfim nasıl istiyorsa öyle yapardım.İnsanlara yaranılmıyor zaten.İcinize sineni yapın.

Bende bu mantıkla düsünüp, ileride güzel anımsayacağım günlerimi baskalarının gönlüne göre yaptıgım icin dügünümü ya da nişanımı bir kere bile izlemedim.Simdiki aklım olsaydı elbette fikir alırdım ama keyfim nasıl istiyorsa öyle yapardım.İnsanlara yaranılmıyor zaten.İcinize sineni yapın.
icimden ne geliyor onu da bilmiyorum kafam öyle böyle degil cokk karisik kendimi salak gibi hissediyorum

unutuyorum maalesef :KK43: hakkimda kötü düsünsünler istemiyorum ama cok haklisiniz dediginizde
Düşünürlerse düşünsünler. Zaten böyle tipte insanlarsa bu olay olmaz başka olay olur onda da düşünürler. Kimseye yaranamazsın. Bak 2 senelik evliyim en iyi öğrendiğim şey bu. Sen ne kadar alttan alırsan o kadar kudurur bunlar

merhabalar hemen konuya gireyim :) 6 senelik bir iliskim var aileler tanisti (annelerimiz kardeslerimiz ablalarimiz) ve seneye nisan yapmaya karar verdik. Bunu simdiden planliyoruz cünkü ben yurt disinda yasiyorum. Aslinda hersey iyi gidiyor ama kafam nisani nerde yapacagimiz konusunda cokkk karisik... yurt disindan geldigimiz icin hem söz nisan isteme ayni gün olsun istiyorum ve bana kalsa evde yapmak isterim ev müsait büyük ferah.. zaten memlekette olacagi icin cok arkadas cevrem vs fazla orda yok cogu fazla alakam olmadigi akrabalar 2-3 yakinim var sadece o yüzden nisani büyük yapmak nisan evinde yapmak bana gereksiz geliyordu sonucta sevdigim kuzenlerim arkadaslarim vs yurtdisindan gelemezler belki kötü gecer felan korkusu ve o yüzden aslinda evde yapmak istiyodum en yakinlarimiz olsun yüzükler takilsin bitsin gitsin iste... ama sevgilimin ailesi evde cok zor oluyor ev cok kirleniyor nisan evi daha rahat olur diyolar bunu 4-5 kere dediler benimde kafam cok karisti bilmiyorum ilk defa böyle seyler yasiyorum yanlis karar vermekten korkuyorum bazilari nisan evi rahat iyi diyor bazilari evde yap diyor kafam karisik sizin tavsiyeleriniz nedir bir tercübeniz var midir benimle paylasirsaniz cok sevinirim gercekten sevdigim suan astsubay o yüzden onunla pek konusamiyorum bu nisan islerini
Nişan evi nedir, bir mekan falan mı? Eviniz büyük ve müsaitmiş. Evde yapabilirsiniz.

Sevgiliniz astsubay, siz yurt dışında yaşıyorsunuz. Evlendiğinizde kim mesleğini bırakıp, ülke değiştirecek ?

öyle mi diyosun
Kesinlikle öyle düşünüyorum. Hep ince düşünen bendim aman arada tatsızlık olmasın ama orta yol bulalım herkesin gönlü olsun fln. Baktım karşı taraf ohh senin görevinmiş gibi davranıyor aynı inceliğin zerresi yok. Bundan sonra kendi isteklerim dışında önemli hiçbir şey yok. Yolun başındasın yıpranmadan sana tavsiyem budur

Nişan evi nedir, bir mekan falan mı? Eviniz büyük ve müsaitmiş. Evde yapabilirsiniz.

Sevgiliniz astsubay, siz yurt dışında yaşıyorsunuz. Evlendiğinizde kim mesleğini bırakıp, ülke değiştirecek ?
nisan evleri de moda herhalde bende bilmiyodum böyle bir salon orta büyüklükte, isteme de orda oluyor. Bneim gönlümden gecen de evde yapmakti yanlis karar vermekten korkuyorum.. sevgilim gelicek almanyaya. Yedek astsubay. Ben cok bilmiyorum tam olarak ama 1 sene yapip bitiyor

Kesinlikle öyle düşünüyorum. Hep ince düşünen bendim aman arada tatsızlık olmasın ama orta yol bulalım herkesin gönlü olsun fln. Baktım karşı taraf ohh senin görevinmiş gibi davranıyor aynı inceliğin zerresi yok. Bundan sonra kendi isteklerim dışında önemli hiçbir şey yok. Yolun başındasın yıpranmadan sana tavsiyem budur
karakerimi degistirmem gerekicektir bunun icin ... ya 3 tane görümcem var onlar evde yaptilar evde kötü geciyor vs dediler

icimden ne geliyor onu da bilmiyorum kafam öyle böyle degil cokk karisik kendimi salak gibi hissediyorum
Yapınla ilgili? Kimisi bu tarz günleri doğum günleri de hatta çok önemseyip paylaşım görselleri de degisik olsun diye isteme,söz,nişanı mekanda yapiyor.Fotoğrafcıdan tut ic mekan süslemesine kadar hazırlıyor paylaşımlar vs evet güzel yani bakınca begeniyorum bende.Ama benlik degil bu hazırlıklar usenirim.
Kimisi de bu tarz hazırlıklarla kafa yoramam ne gerek var deyip evde sade bir hazırlıkla geciriyor.Bu da güzel?
Ben komple sade yapip dügün merasim dahi yapmadan tüm masraf edeceğim rakamı ülke gezerek kullanırdım mesela:KK53:
Kendine göre ,insanlar nasıl yapıyora göre degil de nasıl ne tür bir hazırlık icerisinde olmaktan hoslanırsın bunu düsünürsen kafan karısmaz.

Son düzenleme:
Yapınla ilgili? Kimisi bu tarz günleri doğum günleri de hatta çok önemseyip paylaşım görselleri de degisik olsun diye isteme,söz,nişanı mekanda yapiyor.Fotoğrafcıdan tut ic mekan süslemesine kadar hazırlıyor paylaşımlar vs evet güzel yani bakınca begeniyorum bende.Ama benlik degil bu hazırlıklar usenirim mesela.
Kimisi de bu tarz hazırlıklarla kafa yoramam ne gerek var deyip evde sade bir hazırlıkla geciriyor.Bu da güzel?
Ben komple sade yapip dügün merasim dahi yapmadan tüm masraf edeceğim rakamı ülke gezerek kullanırdım mesela:KK53:
Kendine göre ,insanlar nasıl yapıyora göre degil de nasıl ne tür bir hazırlık icerisinde olmaktan hoslanırsın bunu düsünürsen kafan karısmaz.
cok dogru söylüyorsun keske dedigini yapabilsemm... bende gösteris meraklisi degilim bana kalsa evde olsun bitsin iste ama nerdeeee

Ben de evde yapmak istemiştim . Sonra o dediğiniz tarzda küçük bir yer tuttuk. Toplam 30 kişi gibi bir sayı vardı. Ev kirlenmedi, dekor güzeldi, herkes rahat etti geniş geniş. Temiz iş👌🏻
Maddi zorlamayacaksa bence küçük bir yerde yapabilirsiniz, ön yargılı olmayı gerektirecek bir şey değil 🌸

X