Çok kararsızım , düşünce ve tecrübelerinize ihtiyacım var

gunes916

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2021
270
163
33
Merhaba arkadaşlar, ben geçen sene sonu tüp bebeğe başladım, iki transferim oldu ilki 4ab embriyo tutmadı, ikinci de 3ab iki taneydi tuttu ama kimyasal oldu, şuan iki tane düşük kalite embriyo var, 4cc ve 6cc , bugün adetim geldi yarın doktura gideceğim, transfer konusunda çok kararsızım, sizce kalitesi çok mu düşük? İnternette araştırıyorum genelde cc kaliteleri transfer etmiyor gibi , doktor istersen bir deneyelim dedi ama tutunma şansı düşük yine zaman ve para kaybı olurmu diye korkuyorum

Transferden ziyade tutmama ve kimyasal gebelik sebepleri üzerine bi araştırma önerisi olmadı mı doktorunuzun

Tüm testler yapıldı genetik sonucumda çıktı hiçbir sebep yok, daha önce dış gebeliğim vardı, hsg de yapıldı tüplerde açık, eşimin testinde sperm sayısı düşük ve az harekerit verdı sadece ondan dolayı tüp bebeğe karar vermiştik

Merhaba arkadaşlar, ben geçen sene sonu tüp bebeğe başladım, iki transferim oldu ilki 4ab embriyo tutmadı, ikinci de 3ab iki taneydi tuttu ama kimyasal oldu, şuan iki tane düşük kalite embriyo var, 4cc ve 6cc , bugün adetim geldi yarın doktura gideceğim, transfer konusunda çok kararsızım, sizce kalitesi çok mu düşük? İnternette araştırıyorum genelde cc kaliteleri transfer etmiyor gibi , doktor istersen bir deneyelim dedi ama tutunma şansı düşük yine zaman ve para kaybı olurmu diye korkuyorum
Yasınız müsait ise tekrar yumurta toplatın derim ben her ay yumurta kalitesi farklı oluyor dedi benim doktorum

Benim ayrı ayrı 3bc ve 4bc konulmuştu ikisi de olumsuz oldu. Embriyolog geldiğinde tutma şansı var falan dedi, ikinci transfer zamanı doktor naturel siklus deneyeceğiz rahmin iyi durumda dedi ama bence tamamen oda biliyordu tutmayacağını boşuna ilaç iğne vs vermek istemedi. Sadece koydu ama dediğim gibi olmadı. O zamanlar çok bilgim de yoktu sonradan tekrardan tedaviye baştan başladık başka bir doktor ile vitaminler destekler aa’yi yakaladık o tutundu.

Yani neden bilmiyorum ama doktorunuzu değiştirin hissiyatı geldi bana ben 22 yaşında tüp bebeğe başladım geçtiğimiz kasım ayında doktorum bende bir problem görmedi eşimde sperm hızında düşüklük vardı ileri hareketli çok düşüktü ondan tüp bebek yaptık tedaviye başlamadan bir ay önce eşime vitamin verdi ama pek kullanmadık desem yeridir eşimde karaciğer sorunu vardı o yüzden ilaç kullanımı yasaktı ona çok kullanmadı o sebeple ben ama bayağı ilaç kullandım ve transfer hazırlığında da kullandım transferden sonra da kullandım doktorum hani şey demedi sende bir sorun yok doğal siklus yapıcaz demedi yani progestan göbekten vurdum normalde kalçadan da vurulabilir de ben göbeği tercih ettim fitil kullandım ve daha ilk zamanlarda 15-16 günde transferden sonra kanamam oldu doktorum dozları arttırıp ekstra kalçadan da progestan verdi yani ilaç desteği olmalı bencw

Merhaba transfer oldunuz mu

Benim ayrı ayrı 3bc ve 4bc konulmuştu ikisi de olumsuz oldu. Embriyolog geldiğinde tutma şansı var falan dedi, ikinci transfer zamanı doktor naturel siklus deneyeceğiz rahmin iyi durumda dedi ama bence tamamen oda biliyordu tutmayacağını boşuna ilaç iğne vs vermek istemedi. Sadece koydu ama dediğim gibi olmadı. O zamanlar çok bilgim de yoktu sonradan tekrardan tedaviye baştan başladık başka bir doktor ile vitaminler destekler aa’yi yakaladık o tutundu.
5aa iyi kalite tutmayip 3cc tutan var tamamiyle kader kismet. Benim 4 bc tutmuştu bu arada

Eğer biyolojik yönden bir sıkıntınız yok ise bebeğin tutunması açısından. Psikolojik olarak rahatlatmaya çalışın kendiniz. Stresten uzak durup bebeğinizin size sıkıca tutunduğunu düşünün. Aklınıza güzel şeyler getirin. İlk 3 ay zaten beyin bebeğin varlığını kabul etmeye çalışıyor. Zaten düşükler en fazla bu aylarda olur. Siz hamileliğinizi öğrenir öğrenmez stres yapmadan bebeğinizin sizinle birlikte kalacağını size tutunduğunu düşünün zihinsel olarak kendizi rahatlatın ve rutin hayatınıza devam edin. Sağlıkla bebekleriniz olsun inşallah

Biri 3ab transfer olmuşsunuz 3ab kötü değil ki iyi kalitede bi embriyo

Kalitesi o bu diye takilmayin tamam istatistiki.bi oran vardir belki ama onemli olan yerini sevmesi olcagi varsa kalite feln tamamen bir sayi ve rakam
Bilmiyorum ya kalitesi kötü diye transfer hazırlığındayim suan ama hiç ekstra özen göstermiyorum öyle normal her zaman nasılsa öyle besleniyorum, nasılsa tutmaz diye

X