çok hareketli meleklerin anneleri....!

"NAZ"

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
343
0
merhabalar anneler, şuan 25+2 günlük bir hamiş olarak bebeğinizin hareketlerini nasıl hissettiğinizi öğrenmek istiyorum. Benim bebişim erkek ve çok çok çok hareketli:nazar: bundan şikayetçi değilim tabiki ama bazen o kadar şiddetli oluyor ki tekmelerimiz gözlerimden yaş geliyor, canı o kadar kıymetli br insanda değilim ama işte...
benim gibi bebişi şimdiden fazlasıyla varlığı hissettiren bebişleri ve annelerin bu durumlarda çözüm olarak ne yaptığını gerçekten çok merak ediyorum paylaşımlarınızı bekliyorum.....CADIARZUCADIARZUCADIARZU

nazcım nerdesin sen ya benim bebişin cinsiyetini bu hafta içinde öğreneceğim bi türlü öğrenemedim yavvvv yani gidemedi hastaneye bazen çok hareketli oluyo bazende hiç olmuyo korkuyorum o zamanlar ama bakalım hayırlısı

nazcım nerdesin sen ya benim bebişin cinsiyetini bu hafta içinde öğreneceğim bi türlü öğrenemedim yavvvv yani gidemedi hastaneye bazen çok hareketli oluyo bazende hiç olmuyo korkuyorum o zamanlar ama bakalım hayırlısı

canım benim ya, bayadır yoktum haklısın, giremedim bir türlü işte,sen neler yapıyorsun,bebişin kaç haftalık oldu ki öğrenemedin sen?

Merhaba Naz;
Bende 26+6 günümdeyim.Benimde kızım olacak.Bizimkide çok hareketli maaşallah, devamlı sol tarafımda yatmaya çalışıyom.Sırtüstü belime iyi geliyodu ama o zamanda bebek nefessiz kalır diye biri dedi.Sağ taraftada kan damarları falan varmış galiba, o taraftada rahatsız oluyomuş.O yüzden hep solda yatmaya çalışıyom, ama yan yattığımdanda karnım rahat etmiyo, yastıklarla yatıyom hep....
Yürüyüş yapmaya çalışıyom ama ayaklarım şişiyo ve ayaklarımın altı sızlıyo...Akşamları karnım geriliyo, gittiğim yerde de rahat oturamıyom.
Hep hareketli bizimkide sabah benimle kalkıyo, öğleden sonra bi sessizlik 3-4 'e kadar sonra akşam üstü yine hep hareketli...Bazen bayağı bi döndüğünü hissediyom.Hele akşam soluma yatmıştım, sağ kasığımı iki kere öyle bi tekmeledi ki ağrıdı. Hemen kalktım napıyo canım acıdı diye... Eşimde gülüyo...
Nasıl geçecek ya zaman, ya iyice ağırlaşıp yürüyemezsem diye korkuyorum...

iyiyim canım şükür bugün 1. evlilik yıl dönümüm o yüzden farklı bi gün tabiki bu hafta gidicem nasip olursa bebeğim sat göre 23+5 ama ultasyonda ne kadar çıkar bilmiyorum cinsiyetinide öğrenirim artık gidemedim bi türlü işler yüzünden aman sağlıklı olsunda hiç önemli değin cinsiyeti

Merhaba Naz;
Bende 26+6 günümdeyim.Benimde kızım olacak.Bizimkide çok hareketli maaşallah, devamlı sol tarafımda yatmaya çalışıyom.Sırtüstü belime iyi geliyodu ama o zamanda bebek nefessiz kalır diye biri dedi.Sağ taraftada kan damarları falan varmış galiba, o taraftada rahatsız oluyomuş.O yüzden hep solda yatmaya çalışıyom, ama yan yattığımdanda karnım rahat etmiyo, yastıklarla yatıyom hep....
Yürüyüş yapmaya çalışıyom ama ayaklarım şişiyo ve ayaklarımın altı sızlıyo...Akşamları karnım geriliyo, gittiğim yerde de rahat oturamıyom.
Hep hareketli bizimkide sabah benimle kalkıyo, öğleden sonra bi sessizlik 3-4 'e kadar sonra akşam üstü yine hep hareketli...Bazen bayağı bi döndüğünü hissediyom.Hele akşam soluma yatmıştım, sağ kasığımı iki kere öyle bi tekmeledi ki ağrıdı. Hemen kalktım napıyo canım acıdı diye... Eşimde gülüyo...
Nasıl geçecek ya zaman, ya iyice ağırlaşıp yürüyemezsem diye korkuyorum...

canım rabbim inşallah sağlıklı bir bebiş :emir_bebek::emir_bebek: verir sana ve tüm hamişlere....:nazar::nazar::nazar:
bende hamileliğimin başından beri soluma yatıyorum ama o da artık fayda etmiyor hem hareketler hızlandı ve şiddetlendi, hemde kasılma ve sertleşmelerim çoğaldı netten araştırdım kasılmalar bu dönemde normal görünüyor ama erken doğum belirtisi de olabilir diyorlar, sende de bu şekilde kasılmalar oluyor mu?

iyiyim canım şükür bugün 1. evlilik yıl dönümüm o yüzden farklı bi gün tabiki bu hafta gidicem nasip olursa bebeğim sat göre 23+5 ama ultasyonda ne kadar çıkar bilmiyorum cinsiyetinide öğrenirim artık gidemedim bi türlü işler yüzünden aman sağlıklı olsunda hiç önemli değin cinsiyeti

hayatım çok sevindim a.s. eşine ve sana mutluluklar diliyor ve evliliğinizin uzun soluklu olmasını temenni ediyorum, rabbim evinize huzur versin inşallah....:nazar::nazar::nazar:
Bu arada senin de dediğin gibi cinsiyet hiç önemli değil sakın bunu düşünme rabbim ne verirse hayırlısını verir bitanem,geçen haberlerde okudum adamın birinin 6 tane kızı olmuş eşi 7.ye hamile iken doğum sancıları başladığında demişki 6 tane kız doğurdun bu da yılan olsun demiş ve doğum da yine kız olmuş korkutmak istemem ama gerçektende fotoğrafını gördüm ve kızın başını yılan gibi inanılmaz ama gercek onun için rabbim ne derse o, sakın ama sakın içinizden bile olsa böyle ters seyler gecirmeyin canım benim, eşine de söyle bunu uygun zamanda bence o da böyle düşünmesin tamam mı?

hayırlı haberlerini bekliyorum...

temennin için çok tşk. ederim canım ayrıca eşim içinde o kadar önemli değil o da diyo eli ayağı düzgün hayırlı bi evlat olsun hiç önemli değil zaten ilk bebeğimiz ama insan yinede öğrenmek istiyo çünkü cicilerini ona göre alcam teyzesi ya: ))))))

temennin için çok tşk. ederim canım ayrıca eşim içinde o kadar önemli değil o da diyo eli ayağı düzgün hayırlı bi evlat olsun hiç önemli değil zaten ilk bebeğimiz ama insan yinede öğrenmek istiyo çünkü cicilerini ona göre alcam teyzesi ya: ))))))

evet canım benim öğren tabii, o an o kadar harika bir an ki anlatamam sana, rabbim inşallah sana gönlünde ne varsa onu verir, bu arada mutlaka ama mutlaka haberlerini buradan bekliyorum bilgin olsun...:dance::dance::dance:

tamam tatlım haber vermez olurmuyum hiç bu int. yüzünden anca girebildim sürekli hat düşüyo

bende 25+3 um.. oğlum masallah bazen cok hareketlı kıpır kıpır bazende cok sessız..ama sessızlıge tercıh ederım hareketlı olmasını.. ama sımdıye kadar hıc canım yanıcak kadar olmadı ılerıde olucaksa olur sanıyorum yanı bıraz daha buyuyunce.. o kıpırdadıkca tekme attıkca dogsun dıye daha cok sabırsızlanıyorum kucagıma alıp sevmek ıstıyorum.. hayırlısıyla inşallah..:1rolleyes:

bende 25+3 um.. oğlum masallah bazen cok hareketlı kıpır kıpır bazende cok sessız..ama sessızlıge tercıh ederım hareketlı olmasını.. ama sımdıye kadar hıc canım yanıcak kadar olmadı ılerıde olucaksa olur sanıyorum yanı bıraz daha buyuyunce.. o kıpırdadıkca tekme attıkca dogsun dıye daha cok sabırsızlanıyorum kucagıma alıp sevmek ıstıyorum.. hayırlısıyla inşallah..:1rolleyes:

canım benim rabbim inşallah bebişlerimizi hayrlısıyla almamızı sağlar kucağımıza...a.sa.sa.s
buarada dün sağlıkocağına gittim sizinle bunu paylaştıktan sonra bebeğin kalp atışlarını dinlediler çok şükür herhangi bir sorun olmadığını ğrendim ve bu yaşadıklarımın karnımın dar olmasından kaynaklandığını söylediler, zaten vücutta kendini hazırlıyor ya kasılmalara işte hepsi birleşince de bendeki acı oranı artıyor yani korkulacak birşey yokmuş şükürler olsun ki....:dance::dance::dance:

Çok sevındım canım herseyın yolunda olmasına.. saglıkla kucagımıza alırız ınsallah bende dogum yapıcagım gunu sabırsızlıkla beklıyorum artık bu tekmelerı hıssettıkce..

[QUOTE="NAZ";3008499]merhabalar anneler, şuan 25+2 günlük bir hamiş olarak bebeğinizin hareketlerini nasıl hissettiğinizi öğrenmek istiyorum. Benim bebişim erkek ve çok çok çok hareketli:nazar: bundan şikayetçi değilim tabiki ama bazen o kadar şiddetli oluyor ki tekmelerimiz gözlerimden yaş geliyor, canı o kadar kıymetli br insanda değilim ama işte...
benim gibi bebişi şimdiden fazlasıyla varlığı hissettiren bebişleri ve annelerin bu durumlarda çözüm olarak ne yaptığını gerçekten çok merak ediyorum paylaşımlarınızı bekliyorum.....CADIARZUCADIARZUCADIARZU
[/QUOTE]

..........................................

[QUOTE="NAZ";3008499]merhabalar anneler, şuan 25+2 günlük bir hamiş olarak bebeğinizin hareketlerini nasıl hissettiğinizi öğrenmek istiyorum. Benim bebişim erkek ve çok çok çok hareketli:nazar: bundan şikayetçi değilim tabiki ama bazen o kadar şiddetli oluyor ki tekmelerimiz gözlerimden yaş geliyor, canı o kadar kıymetli br insanda değilim ama işte...
[/QUOTE]

Benim oğlumda hiç durmuyor canım.Bende şikayetçi değilim ama biraz canımı yakıyor.Helede ayakları aşağıda olduğu zaman çıkacak gibi oluyor.Uzandığım zaman biraz daha rahatım.Hareketli bebek sağlıklıdır sakın endişe etme dedi doktorum.:emir_bebek:

merhaba ben 26+2 günlük hamileyim ve bende gerilme çok oluyor bebeğin hareketine ise maşallah diyecek yok sabah beni uyandırıyor tam bir çalar saat onun sayesinde işe geç kalmıyorum cinsiyeti kız ama isim bulamıyorum bana yardım eder misiniz?

merhaba ben 26+2 günlük hamileyim ve bende gerilme çok oluyor bebeğin hareketine ise maşallah diyecek yok sabah beni uyandırıyor tam bir çalar saat onun sayesinde işe geç kalmıyorum cinsiyeti kız ama isim bulamıyorum bana yardım eder misiniz?

hayatım rabbim sağlıcakla bebişini kucağına almayı nasip etsin inşallah...:nazar::nazar::nazar: gerilmeler için krem veya badem yağı kullanmalısın tatlım başka türlü çatlaklarında olur. meleğimizin tam anlamıyla sağlıklı olduğunu hareketlerinden de anlayabilirmişiz bunu öğrendikten sonra açıkçası biraz daha rahatladım bende... isim işine gelince de benim oğluşum olacak teyzesi ama kızım olsaydı ismini ECEMNAZ koyacaktım, sende düşünebilirsin......:1hug:

slm ben geldim nazzzzzz hastaneden yeni geldik bebiş sağlıklıymış renkli ultrasyon istedi 60 ytl fiyatı bendede yoktu yaptırmadım inş. sonra pişman olmam bu arada prensesim olcakmış:dance::dance:

slm ben geldim nazzzzzz hastaneden yeni geldik bebiş sağlıklıymış renkli ultrasyon istedi 60 ytl fiyatı bendede yoktu yaptırmadım inş. sonra pişman olmam bu arada prensesim olcakmış:dance::dance:

canım benim çoooooooooook sevindim :dance::dance::dance: rabbim hayırlısıyla canlı canlı capcanlı görmeyi de nasip etsin:nazar::nazar:, renkli ultarsayona ben girdim tatlım herşeyine bakıyorlar bebeğin tüm organlarına, yüzüne, herşeyine, bence bir sekilde ayarla ve renkli ultarona gir iyi olur yani hem sen iyi 60 ytl verecekmişşin ben tam 145 ytl verdim ama değer bence tatlım, kesinlikle değer...:sm_cool:

bu arada senin prensese iyi bak kimbilir belki güzel kızını yakışıklı prensime isteriz (beşik kertmesi yani) ne dersin?:içelim::içelim::içelim:

X